Pondelok, 28. september 2020
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

„Gaštankové zápolenie” - previerka mladých boccia nádejí

Tradičným vyvrcholením celoročného tréningového snaženia Centra športovej činnosti mládeže pri ŠK ZOM Prešov je „Gaštankové zápolenie” - boccia turnaj detí a mládeže.

Mladí hráči a členovia športového klubu, žiaci s telesným postihnutím, s ktorými sme počas uplynulého roka pravidelne trénovali, sa vo štvrtok 21. novembra 2019 stretli v malej telocvični ZŠ na Prostějovskej ulici v Prešove.

Tu si vzájomne zmerali sily v ostrom športovom súboji na 5. ročníku turnaja mladých boccia nádejí. Mladí športovci mali po roku opäť možnosť zažiť pravú turnajovú atmosféru. Do športového zápolenia sa aktívne zapojilo 16 hráčov - 13 mladých boccistov + traja asistenti. Hralo sa systémom pavúka eliminačným spôsobom o diplomy a naozajstné medaily s „Gaštankom”, milým maskotom turnaja.
Drobnú sladkú odmenu za účasť si vyslúžili nielen všetci hráči, ale aj tí, ktorí prišli do telocvične svojich
spolužiakov povzbudzovať.

„Gaštankové zápolenie” je každoročnou previerkou toho, čo sme v uplynulom období s boccia dorastom
natrénovali. Mladí hráči boccie aj ich tréneri si takto môžu v ostrom turnaji overiť, v čom sa za rok decká zlepšili, kam sa herne posunuli a na čom ešte musia zapracovať.

V 5. ročníku turnaja medailové priečky obsadili:
1. miesto: Zuzana Sabolčinová (asistentka)
2. miesto: Jakub Adam
3. miesto: Timotej Trišč

A aj keď medaily mohli získať tentokrát len traja, raz môže byť víťazom každý z mladých boccistov.
Za každým úspechom sa však skrýva veľa práce, systematickej prípravy a tvrdého tréningu.
Slovensko sa radí v boccii k svetovej špičke a reprezentačný tím SR je ovenčený nejedným úspechom
na medzinárodnom fóre, vrátane zlata a striebra v kategórii BC 4 z poslednej letnej paralympiády v Rio
de Janeiro. ŠK BOCCIA ZOM Prešov patrí na Slovensku k najaktívnejším a k úspešným boccia klubom.
Za 6 rokov svojej existencie sa mu podarilo vychovať viacerých úspešných ligových hráčov, niekoľkých
reprezentantov SR v boccii a zatiaľ jedného paralympionika - člena reprezentačnáho tímu BC1/BC2 (Rastislav
Kurilák), ktorý má šancu reprezentovať SR aj prešovskú bocciu na budúcoročných letných paralympijských
hrách TOKIO 2020.

Snáď budú úspechy slovenskej boccie a hráčov ŠK BOCCIA ZOM Prešov dostatočnou motiváciou a výzvou
trénovať aj pre mladé prešovské boccia nádeje.
Motivácia pravidelne sa hýbať, šírenie myšlienky paralympizmu, prebudenie túžby po sebarealizácii a víťazstve, radosť z hry, rehabilitácia, zdravý životný štýl, ale aj ďalšie pozitíva dokáže priniesť boccia ako športová aktivita aj ľuďom s najťažším telesným postihnutím. Propagáciou boccie, ako voľnočasovej aktivity, ale aj vyhľadávaním mladých športových talentov a systematickou prácou s nádejnými paralympionikmi sa úspešný športový klub BOCCIA ZOM Prešov, pôsobiaci pri ZOM Prešov - občianskom združení ľudí so zdravotným postihnutím, snaží prispievať k plnohodnotnému životu ľudí so zdravotným postihnutím už od ich útleho detstva.

Systematickú tréningovú prácu v rámci aktivít Centra športovej činnosti mládeže pri ŠK ZOM Prešov podporuje Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov, Nadácia EPH a Mesto Prešov.

Partneri a podporovatelia Centra športovej činnosti mládeže pri ŠK ZOM Prešov a tohto podujatia:
Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov
Nadácia EPH
Mesto Prešov
Podujatie bolo zorganizované v spolupráci so ZŠ Prostějovská Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbal z mapy športov v meste zatiaľ nevymizne!
Za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ SR (COVID- 19), začala v novodobej ére písať svoju ôsmu kapitolu mužská 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá sa aj v tomto súťažnom ročníku môže neoficiálne nazvať Východoslovenskou. Štartujú v nej totiž mužstvá od Trebišova, cez Košice, domáci Prešov, až po Bardejov. Žiaľ po minulej sezóne sa počet účastníkov znížil na sedem, keď mužstvo HMHK bauska Vranov nad Topľou postúpili do najvyššej hokejbalovej súťaže na Slovensku (SHbE) a naopak, druhé mužstvo z neďalekých Košíc WARRIORS rieši interné problémy. Žiaľ, ani sľubovaný príchod mužstiev z Popradu a Humenného sa nepodarilo zrealizovať, hlavne po logistickej stránke. Obhajcom majstrovského titulu je mužstvo HBK SENATORS Trebišov.
Ako prežil korona situáciu najväčší karate klub na Slovenku - Junior Prešov?
Ohľadom situácie v najväčšom karate klube v dobe obmedzení spojených s korona vírusom, sme sa porozprávali s trénerom karate klubu Junior Prešov, Ľubom Čiernikom.
EuroVelo 11 – Cyklotrasa pre všetkých
Výstavba medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 11, ktorá vedie naprieč celým Prešovským krajom každoročne napreduje. Aj v tomto roku pribudli nové úseky v katastri obcí Veľký Šariš a Pečovská Nová Ves. Do roka by mali byť touto trasou prepojené aj tri mestá v Prešovskom kraji. Po dokončení úseku v Šarišských Michaľanoch sa cyklisti dostanú po cykloželeznici z Prešova cez Veľký Šariš až do Sabinova.
Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti
Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.
3b CUP Prešov 2020 korisťou HBC ASSASSINS Prešov
Za dodržania prísnych bezpečnostných nariadení ÚVZ SR, sa počas uplynulého víkendu konal už 6.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja 3b CUP Prešov 2020, ktorý je vlastne predprípravou pred novým súťažným ročníkom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, ktorá po svojom obnovenom zrode odštartuje už 13.septembra 2020, svojou v poradí ôsmou sezónou.
Tatran Prešov získal Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.
Prešov Half Marathon 2020 sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení
Prešov Half Marathon 2020 sa tento rok uskutoční v obmedzenom režime. Pre bezpečnosť športovcov i divákov je rozdelený na 3 menšie podujatia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.