Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Vešiak pomoci aj tento rok zahreje tých, ktorí to potrebujú

Už po štvrtýkrát pomôže ľuďom bez domova bojovať s chladnou zimou Vešiak pomoci. Nachádza sa vedľa Galérie v Caraffovej väznici a počas zimy bude oblečenie z neho hriať tých, ktorí počas zimy nezažívajú teplo domova.

Kúsok tepla v chladných zimných mesiacoch môže pomôcť zachrániť život. A aj taký navonok obyčajný kabát môže počas tuhej zimy zahriať nielen ľudské telo, ale aj dušu, a to dobrým skutkom pomoci.

Preto vďaka iniciatíve Občianskeho združenia Podaj ďalej vznikol Vešiak pomoci. Nachádza sa v centre mesta, vedľa Galérie v Caraffovej väznici. Záštitu nad projektom prevzala Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Na Vešiak pomoci môžu ľudia zavesiť zimnú bundu alebo teplý kabát, ktoré pomôžu v chladných mesiacoch zahriať ľudí bez domova.

Občianske združenie Podaj ďalej však upozorňuje, že Vešiak pomoci neslúži na zber šatstva ako taký, preto naň nie je možné zavesiť iné kusy oblečenia, ako sú napríklad nohavice, blúzky, svetre, detské oblečenie, alebo aj obuv. Vešiak slúži výhradne na zavesenie kabátov či zimných búnd pre ľudí bez domova.

Na Vešiak pomoci bude dohliadať okrem kamerového systému Mestskej polície aj jeden človek bez domova, ktorý takýmto spôsobom získa "prácu". Za celodenný dohľad na Vešiak pomoci bude mať zabezpečenú stravu aj ubytovanie.

Vešiak pomoci bude v centre mesta pomáhať počas celej zimy až do konca februára 2020.

Mesto Prešov vás v spolupráci s OZ Podaj ďalej zároveň pozýva na otvorenie krásnej akcie Obrátený adventný kalendár, už 13. decembra od 15.00 hod. pri Caraffovej väznici na Floriánovej ulici. Pomôžte ho naplniť a spoločne tak vytvoríme pre ľudí bez domova o čosi krajšie Vianoce.

Mohlo by Vás zaujímať
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove dnes krátko popoludní došlo k výbuchu.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.