Pondelok, 20. január 2020
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Vešiak pomoci aj tento rok zahreje tých, ktorí to potrebujú

Už po štvrtýkrát pomôže ľuďom bez domova bojovať s chladnou zimou Vešiak pomoci. Nachádza sa vedľa Galérie v Caraffovej väznici a počas zimy bude oblečenie z neho hriať tých, ktorí počas zimy nezažívajú teplo domova.

Kúsok tepla v chladných zimných mesiacoch môže pomôcť zachrániť život. A aj taký navonok obyčajný kabát môže počas tuhej zimy zahriať nielen ľudské telo, ale aj dušu, a to dobrým skutkom pomoci.

Preto vďaka iniciatíve Občianskeho združenia Podaj ďalej vznikol Vešiak pomoci. Nachádza sa v centre mesta, vedľa Galérie v Caraffovej väznici. Záštitu nad projektom prevzala Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Na Vešiak pomoci môžu ľudia zavesiť zimnú bundu alebo teplý kabát, ktoré pomôžu v chladných mesiacoch zahriať ľudí bez domova.

Občianske združenie Podaj ďalej však upozorňuje, že Vešiak pomoci neslúži na zber šatstva ako taký, preto naň nie je možné zavesiť iné kusy oblečenia, ako sú napríklad nohavice, blúzky, svetre, detské oblečenie, alebo aj obuv. Vešiak slúži výhradne na zavesenie kabátov či zimných búnd pre ľudí bez domova.

Na Vešiak pomoci bude dohliadať okrem kamerového systému Mestskej polície aj jeden človek bez domova, ktorý takýmto spôsobom získa "prácu". Za celodenný dohľad na Vešiak pomoci bude mať zabezpečenú stravu aj ubytovanie.

Vešiak pomoci bude v centre mesta pomáhať počas celej zimy až do konca februára 2020.

Mesto Prešov vás v spolupráci s OZ Podaj ďalej zároveň pozýva na otvorenie krásnej akcie Obrátený adventný kalendár, už 13. decembra od 15.00 hod. pri Caraffovej väznici na Floriánovej ulici. Pomôžte ho naplniť a spoločne tak vytvoríme pre ľudí bez domova o čosi krajšie Vianoce.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.