Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Prešovský kraj ukázal svoje krásy západným susedom

Prešovský kraj bude viac známy českému návštevníkovi. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spoločne s Ministerstvom dopravy a výstavby SR zorganizovali od 28. novembra do 1. decembra infocestu pre českých novinárov s názvom TOP miesta Severovýchodu Slovenska.

Sedem novinárov z rôznych periodík postupne navštívilo zaujímavé lokality v regiónoch Vysoké Tatry, Pieniny, Severný Spiš, Šariš a Horný Zemplín. Počas štyroch dní spoločne prešli prírodné a kultúrne zaujímavosti, ako napr. Hrebienok, Bachledovu dolinu, Hrad v Starej Ľubovni, drevený kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove, Údolie smrti pri Svidníku či Slovenské opálové bane pri obci Červenica. Na jednotlivých miestach boli do programu zapojení aj skúsení sprievodcovia, ktorí ponúkli novinárom obšírne informácie nielen o histórii danej kultúrnej pamiatky, ale aj tradíciách miestnych obyvateľov.

„Je veľmi dôležité, aby mali českí návštevníci dostatok informácií o Prešovskom kraji, keďže sú skupinou zahraničných návštevníkov, ktorí navštevujú severovýchodného Slovensko najčastejšie. Snažili sme sa im komplexne ukázať krásy nášho regiónu, preto sme návštevu jednotlivých zariadení prispôsobili štvordňovému programu, “ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško.

Novinárov sprevádzala počas celej cesty Klára Badinková z Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Presstrip Top miesta Severovýchodu Slovenska boli realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Mohlo by Vás zaujímať
Donjon v sebe ukrýva srdce hradu
Na najvyššom bode hradu Šariš je srdce hradu. Robotníci tam zamurovali kameň v tvare srdca.
Šarišská hradná cesta - Šarišská cesta krásami regiónu
„História nie je veda, je to umenie, ktoré potrebuje predstavivosť“, povedal francúzsky básnik Anatole François Thibault. Pre podporu predstavivosti a hlavne pre podporu turizmu Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš (ďalej OOCR) pokračuje v propagácii jedinečnosti svojho regiónu.
Malopoľské vojvodstvo zriadilo samosprávne cezhraničné autobusy medzi Poľskom a Slovenskom
Aktivisti zo spoločenskej iniciatívy "Poľsko-Slovensko-autobusy" po štyroch rokoch úsilia dosiahli svoj cieľ - Malopoľské vojvodstvo zriadilo prvú samosprávnu cezhraničnú linku na Slovensko, ktorá funguje vo verejnom záujme. Linku dotuje výlučné poľska samospráva. A to napriek tomu, že zabezpečuje aj vnútorné dopravné potreby obyvateľov slovenskej Oravy, ktorí sa vďaka nej môžu konečne dostať zo Suchej Hory do Oravíc alebo z Oravíc do Zuberca.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.