Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Kamerový systém pomáha už aj v medzistaničných priestoroch

Prešovskí mestskí policajti riešili minulý mesiac prvý incident v zrekonštruovanom podchode na predstaničnom námestí.

Príslušníci mestskej polície na základe poznatku z kamerového systému riešili v medzistaničných priestoroch skupinku mladistvých, ale aj maloletých detí. Tie sa rozhodli, že eskalátor bude slúžiť ako šmýkačka či dokonca trampolína. Okrem toho v týchto priestoroch fetovali a znečisťovali verejné priestranstvo. Po príchode hliadky sa snažili z miesta utiecť, no naši policajti im to nedovolili. Dve osoby boli predvedené na útvar mestskej polície na Jarkovej ulici, za účelom zistenia totožnosti. Vzhľadom na vzniknuté skutočnosti boli oboznámení o tomto incidente pracovníci sociálnej kurately, ktorí si po maloleté osoby prišli.

O tom, že kamera nespí ani v nočných hodinách sa presvedčili dvaja páni aj o pár dní neskôr, keď v neskorých nočných hodinách zistil operátor kamerového systému krádež mobilného telefónu. Jeden muž sa mohol tešiť a ten druhý plakať, lebo po čine ho zadržala hliadka mestskej polície priamo na Hlavnej ulici. K tomuto incidentu bola privolaná hliadka policajného zboru, ktorá skutok prebrala.

Kamerový systém má v meste Prešov opodstatnenie, avšak veríme že ľudia na verejných priestranstvách sa budú správať tak, že podobné výjazdy nebudú potrebné.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.