Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Celé Slovensko i zahraničie podporuje Prešov v ťažkých chvíľach

Prešov prežíva ťažké chvíle po tragickom výbuchu bytového domu na Mukačevskej ulici. Podporu mu vyjadruje celé Slovensko.

Peter Bročka, primátor Trnavy: „Vážená pani primátorka, dovoľ mi v mene mojom i v mene obyvateľov Trnavy vyjadriť účasť ohľadom udalostí, ktoré zasiahli Prešov. Spoločne sme so zármutkom sledovali správy o tejto tragédii a hlboko sa nás dotkli osudy ľudí postihnutých výbuchom plynu na Mukačevskej ulici. Vďaka promptnej a profesionálnej komunikácii Vášho mesta sme mali aktuálne informácie o vývoji situácie. Ako mesto sme pripravení reagovať na Vaše požiadavky a vyjsť Vášmu mestu a jeho občanom v ústrety v maximálnej možnej miere. Verím, že budeme môcť prispieť k tomu, aby boli negatívne dopady tejto nešťastnej udalosti čo najviac zmiernené."

Branislav Tréger, predseda ZMOS: „So zármutkom som prijal informáciu o tragickej udalosti na prešovskom sídlisku v súvislosti s výbuchom plynu v paneláku. Vám, pani primátorka, aj obyvateľom Prešova vyjadrujem úprimnú sústrasť, solidaritu a hlavne veľa sily, čo v neľahkých chvíľach a zložitých situáiách najviac potrebujete."

Raz Kinstlich, primátor mesta Rishon LeZion, Izrael: „S hlbokým zármutkom sme sa dopočuli o strašnom výbuchu plynu vo Vašom meste, ktorý si vyžiadal 7 životov a desiatky zranených. Prosím, prijmite našu úprimnú sústrasť. Všetkým zraneným želáme rýchle zotavenie. Myslíme a modlíme sa za obyvateľov Prešova."

J. E. Aslıgül ÜĞDÜL, veľvyslankyňa Tureckej republiky: „Sme hlboko zarmútení správou o tragickom výbuchu plynu v Prešove. Spolu s občanmi Turecka vyjadrujeme našu úprimnú sústrasť pozostalým v ich smútku a želáme rýchle zotavenie všetkým zraneným. Myslíme na vás."

Štefan Straka, primátor Hanušoviec nad Topľou: „Aj obyvatelia z Hanušoviec nad Topľou a okolia cítia spolupatričnosť s Prešovčanmi. Preto sme uskutočnili u nás počas vianočného trhu pri Malom kaštieli benefičné podujatie na pomoc tým, ktorí to potrebujú."

Jaroslav Hrušč, Východoslovenská distribučná, a.s. : „Sledujeme tragickú udalosť a situáciu v Prešove v súvislosti s výbuchom plynu v bytovke. VSD, a.s. je pripravená poskytnúť pomoc mestu a dotknutým ľuďom, napr. s ubytovaním v krízovom centre Dorka, resp. na iných miestach. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať."

Jana Komrsková, zástupkyňa starostky Praha 10: „S hlubokým zármutkem jsme na Praze 10 přijali zprávy o tragédii, která zasáhla naše partnerské město Prešov, a během kterého se mnoha rodinám z minuty na minutu změnil život. Dovolte mi, abych rodinám všech obětí vyjádřila jménem svým i občanů Prahy 10 naši nejhlubší soustrast. Dovoluji si Vám touto cestou nabídnout pomocnou ruku v těžké situaci, kterou Vaše město v těchto chvílích zažívá. V zastoupení paní starostky Renaty Chmelové budu v nejbližších dnech iniciovat schválení mimořádného daru ve prospěch prešovských rodin, které tato tragédie zasáhla."

Peter Závodský, primátor Hurbanova: „Dovoľte mi v prvom rade vyjadriť úprimnú ľútosť nad tragédiou, ktorá sa stala vo vašom meste a zároveň našu spolupatričnosť, ktorú s vami cítime. Viem, že momentálne riešite dôležité, neodkladné otázky na zaistenie základných ľudských potrieb vašich obyvateľov, ktorí boli týmto nešťastím zasiahnutí. Chcem Vám však ponúknuť za mesto Hurbanovo a našich obyvateľov pomoc. Prajeme Vám veľa duševnej, ako aj fyzickej energie na zvládnutie tejto smutnej udalosti."

Boris Hanuščák, primátor Bardejova: „S mimoriadnou hrôzou a súcitom sledujeme obrovskú tragédiu, ktorá vznikla vo Vašom meste, a ktorá hlboko zasiahla aj nás v susednom Bardejove. Aj touto cestou vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým tejto mimoriadne tragickej udalosti, ale aj súcit so všetkými, ktorí prišli o strechu nad hlavou. V tejto súvislosti Vám chcem ponúknuť akúkoľvek pomoc a podporu, súčinnosť pri riešení následkov tejto mimoriadne tragickej udalosti, ktorú by sme Vám zo strany mesta Bardejov dokázali poskytnúť."

Richard Rybníček, primátor Trenčína a predseda Únie miest: „Primátori krajských miest sú pripravení pomôcť a poskytnúť byty a iné zabezpečenie ľuďom, ktorých postihlo nešťastie. Držte sa, Prešov."

Anton Danko, primátor Popradu: „Pani primátorka, ešte raz mi dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým rodinám, ktoré zasiahla táto tragédia. Ak budete čokoľvek potrebovať a bude to v našich silách, sme pripravení vám pomôcť, aj keby sme mali zvolať krízový štáb nášho mesta. Pokojne mi volajte v ktorúkoľvek hodinu. Držím Vám silno palce.

Viliam Záhorčák, primátor Michaloviec: „V mene Michalovčanov mi, pani primátorka, prosím, dovoľ vyjadriť hlbokú a úprimnú sústrasť mestu Prešov v súvislosti s včerajším nešťastím, ktoré sa u vás v Prešove stalo. Zároveň by sme my, Michalovčania, radi pomohli zmierniť následky tejto tragickej udalosti postihnutým rodinám i mestu Prešov. Ešte raz prosím, prijmi od Michalovčanov našu hlbokú sústrasť."

Košický arcibiskup Mons. Bernard Bober: „Pripájam sa k vyjadreniam sústrasti všetkým, ktorých sa toto nešťastie dotklo. Prosím v modlitbe za zosnulých a vyprosujem útechu pozostalým. Zraneným želám čo najrýchlejšie zotavenie a uzdravenie. Ďakujem záchranárom a všetkým, ktorí obetavo pomáhajú. 7. decembra 2019 o 18.00 h, odslúžim za všetky obete tejto tragédie svätú omšu v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. Zjednoťme sa v modlitbe pri Eucharistii, ale aj v prejavoch pomoci a solidarity.“

Dekan Farnosti sv. Mikuláša Jozef Dronzek: „Rímskokatolícka farnosť sv. Mikuláša, Prešov v zastúpení otca dekana Jozefa Dronzeka vyslovuje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Pripájame sa modlitbami za všetkých postihnutých touto tragickou udalosťou. Farnosť je pripravená pomôcť obetiam tragédie finančne aj materiálne v súčinnosti s vedením Mesta Prešov a charitatívnymi organizáciami."

Prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ. : „Zajtra, v sobotu 7. decembra, budem v bazilike minor v Ľutine pri príležitosti fatimskej soboty sláviť svätú liturgiu za všetky obete nešťastia. Nakoľko sa vraciam zo zahraničia do Prešova, so všetkými, ktorých sa táto udalosť dotkla, som zjednotený v modlitbách a na miesto nešťastia som vyslal kňazov z miestnej farnosti, aby boli všetkým k dispozícii. Na príhovor sv. Mikuláša, ktorého je deň, nech všemohúci Pán dá večný život zosnulým a vleje svoj pokoj do sŕdc zranených a pozostalých.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský: „S veľkou bolesťou sledujem správy o tom, čo sa stalo v Prešove. Chcem vyjadriť svoju hlbokú spoluúčasť všetkým rodinám, ktorých sa toto nešťastie dotklo. Zajtra budem sláviť svätú omšu v Podunajských Biskupiciach: obetujem ju za nich, a zároveň prosím aj všetkých našich veriacich, aby sme sa spoločne modlili za zosnulých, nech im Pán Boh daruje večný život, aj za tých, ktorí boli zranení, aby sa čím skôr uzdravili. Ďakujem všetkým, ktorí obetavo pomáhajú v týchto bolestných chvíľach.

Súvisiace články
13.12.2019 Pomoc do Prešova je na ceste - aktualizácia 9.12.2019 Veľkošarišania chcú pomôcť Prešovčanom tiež 9.12.2019 Stanovisko mesta Prešov - Aktuálna situácia po výbuchu na Mukačevskej ulici 9.12.2019 Pri tragédii v Prešove sa snažíme pomôcť 8.12.2019 Oznámenie – Vybavovanie dokladov – Informácia pre občanov, ktorí boli poškodení výbuchom - Tragédia v Prešove 8.12.2019 Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove 7.12.2019 Fotogaléria : Zásah záchranných zložiek na mieste výbuchu 6.12.2019 Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 6.12.2019 O2 informuje o nedostupnej sieti pre zničený vysielač 6.12.2019 Mikulášsky program sa ruší 6.12.2019 ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka! 30.11.-0001 VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK