Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Za obdobie posledných štyroch rokov sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) stalo dobrým zvykom, že zamestnanci, ktorí dovŕšili 50. , 60. a 70. výročie svojich narodenín dostanú pozvanie na priateľské stretnutie s rektorom univerzity. Nebolo tomu inak ani prvý decembrový týždeň, kedy sa pri príležitosti významných životných jubileí stretlo 24 oslávencov univerzity.

„Doba v ktorej súčasnosti žijeme je zvláštna, zvláštna aj preto, že sa slovíčko ďakujem dostáva mnohokrát na posledné miesto v reťazci našej komunikácie. Preto som rád, že sa na univerzite zaviedla táto tradícia, ktorá dáva priestor na poďakovanie a ocenenie ľudí za ich prácu, za všetko čo pre túto inštitúciu robia a urobili, “ vítal oslávencov prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu PU prof. Gabriel Paľa, ktorý následne odovzdal slovo rektorovi univerzity prof. Petrovi Kónyovi.

„V prvom rade vám ďakujem, že ste prijali moje pozvanie na dnešné slávnostné stretnutie, ktoré sa koná pri príležitosti vašich narodenín. V druhom rade mi dovoľte poďakovať sa vám, že ste časť svojho života, ktorý sa v mnohých prípadoch ráta na desaťročia, rozhodli venovať našej univerzite, za vašu prácu, váš vklad pre fungovanie, rozvoj a úspechy Prešovskej univerzity, “ uviedol rektor Kónya. Všetkým prítomným jubilantom zároveň zaželal pevné zdravie, veľa radosti a úspechov ako na univerzite, tak aj v osobnom živote.

„Vážim si to, že náš zamestnávateľ myslí na zamestnancov a pravidelne sa s nimi stretáva aj pri ich životných jubileách. Je to pekná tradícia, ktorá svedčí o tom, že sa na ľudí, ktorí venujú svoj čas a celé svoje snaženie na tejto univerzite, myslí a nezabúda, “ vyzdvihla dr. Monika Miňová, ktorá na univerzite pracuje 16 rokov, konkrétne na Katedre predškolskej a elementárnej pedagogiky a psychológie Pedagogickej fakulty. „Na akademickú pôdu som prišla priamo z pedagogickej praxe a pre učiteľku materskej školy to bola veľká zodpovednosť a zároveň hrdosť spojená s predstavami a očakávaním ako prispejem k príprave budúcich učiteľov. Spoznala som veľa profesionálov z jednotlivých oblastí akademickej domácej aj zahraničnej society a posunula som svoje hranice poznania, vedy a výskumu, “ zaspomínala si jubilantka. Jej slová následne doplnila prof. Svitlana Pakhomova: „Univerzita je obrovský organizmus, ktorého dobré fungovanie zabezpečuje veľký kolektív ľudí. To, že vedenie univerzity pamätá na okrúhle jubileá svojich pracovníkov a organizuje také podujatia, svedčí o jeho vnímavosti a pozornosti a tým aj o vysokej kultúre a ľudskosti. Nedá mi tu nespomenúť Cervantesovu frázu: Nič nás nestojí tak lacno a nič nie je cenené tak draho ako zdvorilosť, “ povedala oslávenkyňa, ktorá pôsobí na Inštitúte ukrajinistiky Filozofickej fakulty od rok 2018. „Pred tým som bola vedúcou Katedry slovenskej filológie na Užhorodskej národnej univerzite. Prvýkrát som tu bola ešte ako študentka na stáži, posledné desaťročia som spolupracovala s kolegami z Filozofickej fakulty PU, veľakrát som tu bola oponentkou na obhajobe dizertačných prác z ukrajinistiky, slovakistiky a slavistiky, “ dodala profesorka.

„Na Prešovskej univerzite (a predtým na UPJŠ Košice) pracujem už tridsaťštyri rokov, ale až v posledných rokoch sa stretnutie rektora s jubilujúcimi zamestnancami stáva tradíciou, ktorá tu nebola a ktorú určite oceňujú všetci zamestnanci, “ uzavrel ďalší oslávenec Mgr. Peter Franko, pôsobiaci ako správca budovy a majetku Prešovskej univerzity.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Foto: František Franko, AVS, CCKV PU

Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Stretnutia s hviezdami, vystúpenie na akademickej pôde aj náročné testovanie. Nadaní bilancujú rok 2019.
Známi herci, hudobníci, hviezdny youtuber aj príhovory študentom na akademickej pôde. Pozornosť na aktivity mladých intelektuálov upriamili tohto roku aj médiá.
Nadaní rozvíjali matematické myslenie pomocou geometrických tvarov
Novoročné stretnutie nadaných detí Prešova bolo zamerané na rozvoj matematického myslenia. V Klube nadaných detí sa venovali geometrickým tvarom.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá Logická Olympiáda
Jemnú motoriku, tvorenie pojmov, pamäť a logické myslenie predškolákov z celého Slovenska už po piaty krát preverí Malá Logická Olympiáda.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Do nového roka prajeme deťom na Slovensku Stálu konferenciu aktérov vo vzdelávaní
Máme pred sebou nový rok a prajeme si zdravie a šťastie. Čo ale s tisíckami prianí, ktoré nesie viac ako 10 000 papierových lodičiek, ktoré vznikli ako odkaz ministerstvu školstva?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.