Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Za obdobie posledných štyroch rokov sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) stalo dobrým zvykom, že zamestnanci, ktorí dovŕšili 50. , 60. a 70. výročie svojich narodenín dostanú pozvanie na priateľské stretnutie s rektorom univerzity. Nebolo tomu inak ani prvý decembrový týždeň, kedy sa pri príležitosti významných životných jubileí stretlo 24 oslávencov univerzity.

„Doba v ktorej súčasnosti žijeme je zvláštna, zvláštna aj preto, že sa slovíčko ďakujem dostáva mnohokrát na posledné miesto v reťazci našej komunikácie. Preto som rád, že sa na univerzite zaviedla táto tradícia, ktorá dáva priestor na poďakovanie a ocenenie ľudí za ich prácu, za všetko čo pre túto inštitúciu robia a urobili, “ vítal oslávencov prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu PU prof. Gabriel Paľa, ktorý následne odovzdal slovo rektorovi univerzity prof. Petrovi Kónyovi.

„V prvom rade vám ďakujem, že ste prijali moje pozvanie na dnešné slávnostné stretnutie, ktoré sa koná pri príležitosti vašich narodenín. V druhom rade mi dovoľte poďakovať sa vám, že ste časť svojho života, ktorý sa v mnohých prípadoch ráta na desaťročia, rozhodli venovať našej univerzite, za vašu prácu, váš vklad pre fungovanie, rozvoj a úspechy Prešovskej univerzity, “ uviedol rektor Kónya. Všetkým prítomným jubilantom zároveň zaželal pevné zdravie, veľa radosti a úspechov ako na univerzite, tak aj v osobnom živote.

„Vážim si to, že náš zamestnávateľ myslí na zamestnancov a pravidelne sa s nimi stretáva aj pri ich životných jubileách. Je to pekná tradícia, ktorá svedčí o tom, že sa na ľudí, ktorí venujú svoj čas a celé svoje snaženie na tejto univerzite, myslí a nezabúda, “ vyzdvihla dr. Monika Miňová, ktorá na univerzite pracuje 16 rokov, konkrétne na Katedre predškolskej a elementárnej pedagogiky a psychológie Pedagogickej fakulty. „Na akademickú pôdu som prišla priamo z pedagogickej praxe a pre učiteľku materskej školy to bola veľká zodpovednosť a zároveň hrdosť spojená s predstavami a očakávaním ako prispejem k príprave budúcich učiteľov. Spoznala som veľa profesionálov z jednotlivých oblastí akademickej domácej aj zahraničnej society a posunula som svoje hranice poznania, vedy a výskumu, “ zaspomínala si jubilantka. Jej slová následne doplnila prof. Svitlana Pakhomova: „Univerzita je obrovský organizmus, ktorého dobré fungovanie zabezpečuje veľký kolektív ľudí. To, že vedenie univerzity pamätá na okrúhle jubileá svojich pracovníkov a organizuje také podujatia, svedčí o jeho vnímavosti a pozornosti a tým aj o vysokej kultúre a ľudskosti. Nedá mi tu nespomenúť Cervantesovu frázu: Nič nás nestojí tak lacno a nič nie je cenené tak draho ako zdvorilosť, “ povedala oslávenkyňa, ktorá pôsobí na Inštitúte ukrajinistiky Filozofickej fakulty od rok 2018. „Pred tým som bola vedúcou Katedry slovenskej filológie na Užhorodskej národnej univerzite. Prvýkrát som tu bola ešte ako študentka na stáži, posledné desaťročia som spolupracovala s kolegami z Filozofickej fakulty PU, veľakrát som tu bola oponentkou na obhajobe dizertačných prác z ukrajinistiky, slovakistiky a slavistiky, “ dodala profesorka.

„Na Prešovskej univerzite (a predtým na UPJŠ Košice) pracujem už tridsaťštyri rokov, ale až v posledných rokoch sa stretnutie rektora s jubilujúcimi zamestnancami stáva tradíciou, ktorá tu nebola a ktorú určite oceňujú všetci zamestnanci, “ uzavrel ďalší oslávenec Mgr. Peter Franko, pôsobiaci ako správca budovy a majetku Prešovskej univerzity.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Foto: František Franko, AVS, CCKV PU

Mohlo by Vás zaujímať
Spoločnosť Garrett Motion spája sily s Technickou univerzitou v Košiciach a pomôže vychovať budúcu generáciu úspešných inžinierov
Závod Garrett so sídlom v Záborskom pri Prešove, ktorý sa špecializuje na montáž turbodúchadiel a patrí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne, uzavrel s Technickou univerzitou v Košiciach zmluvu o spolupráci a stal sa tak oficiálnym partnerom vo vzdelávaní mladých technických talentov
Prešovská univerzita sa pripravila na otvorenie akademického roka zavedením viacerých opatrení
Prešovská univerzita v Prešove (PU) prijala sériu opatrení s cieľom čo najlepšie sa pripraviť na začiatok nového akademického roka, ktorý univerzita oficiálne spustí 21. septembra. S prezenčnou formou vyučovania začne 28. septembra.
Je ich desať, ale len jeden sa stane Učiteľom Slovenska 2020
Tretí ročník ocenenia Učiteľ Slovenska bol výrazne poznačený obmedzeniami pod vplyvom pandémie korona vírusu.
Mesto Prešov otvorí 2. septembra všetky základné, materské a umelecké školy
Všetky školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sú už pripravené na otvorenie po letných prázdninách. Na každej škole budú zavedené sprísnené hygienické opatrenia v zmysle usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
ZŠ Mirka Nešpora zostáva dočasne zatvorená
Základná škola Mirka Nešpora v Prešove zostáva na základe nariadenia RÚVZ v Prešove a zasadnutia krízového štábu aj naďalej zatvorená, a to do 13. septembra 2020. Počas jej uzatvorenia bude zrealizovaná dezinfekcia priestorov.
Prešovské školy otvorili svoje brány, primátorka sa prihovorila školákom cez sociálne siete
Školský rok 2020/2021 sa začal 2. septembra 2020 vo všetkých 12 základných školách, 20 materských školách, 3 základných umeleckých školách a ABC centre voľného času v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Na každej škole sú zavedené sprísnené hygienické opatrenia v zmysle usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Šiesty ročník Rozumieme nadaným zaujme aj online výučbou
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným vyhlásila nový atraktívny plán projektov určených nadaným deťom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.