Streda, 19. január 2022
Meniny má Drahomíra, Mário | zajtra Dalibor

Veľkošarišania chcú pomôcť Prešovčanom tiež

Aj ľudia z Veľkého Šariša súcitia s Prešovčanmi, ktorí prišli v piatok pri výbuchu o svoje domovy a od prvej chvíle im chcú pomôcť. Výťažok z primátorského punču a vianočnej kapustnice vloží vedenie mesta na účet vytvorený mestom Prešov.

V nedeľu boli na námestí vo Veľkom Šariši Vianočné trhy. Na týchto trhoch ponúkal primátor svoj punč a výťažok z neho pôjde na pomoc rodinám v núdzi. “Obrovská tragédia zasiahla našich susedov a priateľov z Prešova. Samozrejme aj my sme ponúkli pomoc vo forme poskytnutia ubytovania, techniky a taktiež boli v pohotovosti naši dobrovoľní hasiči. Som však nesmierne hrdý na našich obyvateľov a podnikateľov, ktorí neváhali a proaktívne ponúkali pomoc! Premýšľali sme, či naše nedeľňajšie podujatie zrušíme, alebo nie. Zvíťazil však solidárny prístup. A preto výťažok z primátorskeho punču poputuje na zbierkový účet Mesta Prešov, aby pomohol zasiahnutým rodinám, ktorí to v tejto adventnej chvíli najviac potrebujú, ” uviedol primátor Viliam Kall.

Kultúrno-informačné centrum vo Veľkom Šariši, ktoré podujatie organizovalo, ponúkalo za dobrovoľný príspevok kapustnicu. Aj tento príspevok pôjde na pomoc ľuďom, ktorí prišli v piatok o strechu nad hlavou.

“Za dve hodiny sme vyzbierali na dobrovoľnom príspevku za punč i kapustnicu 1022 eur, všetky tieto peniaze vložíme na účet, ktorý vytvorilo mesto Prešov na pomoc ľuďom, ktorých postihla v piatok tragédia pri výbuchu bytového domu, ” skonštatoval V. Kall.

PROVIZÓRNA VÝZDOBA
Na Vianočných trhoch rozsvietil Mikuláš, ktorý zavítal medzi deti, vianočné stromčeky na námestí. “Minulý týždeň nám ktosi ukradol našu vianočnú výzdobu, takže sme museli vyriešiť tento problém aspoň provizórne. Vyzdobili sme štyri stromčeky na námestí novým led-osvetlením. Do Vianoc si ešte prenajmeme 30 rôznych dekorov, ktorými vyzdobíme naše mesto. Aj ZUŠ Ok z Prešova nám zapožičala svetelné kocky, ktoré tiež zdobia naše námestie, ” zdôraznil primátor. Prenájom vianočných ozdôb bude stáť samosprávu približne tisíc eur. “V budúcom roku dôjde k plneniu z poistky, takže opäť obnovíme a zakúpime veľkú vianočnú výzdobu, ” dodal Kall.

POMÁHALI AJ MAMIČKY
Už v piatok reagovali Veľkošarišania pomocou pre tieto rodiny. “Bola som neďaleko, keď došlo k výbuchu a reagovala som takmer okamžite. Mnohé mamičky vo Veľkom Šariši sa zmobilizovali a postupne som od nich vyzbierala rôzne deky, obliečky, vankúše či periny. Za krátky okamih sme mali plné auto, ani sme nevyzbierali všetko, čo mamky ponúkali, ” povedala nám Veľkošarišanka Katarína Petríková. Oslovila aj majiteľa miestnej pekárne. “Ten hneď reagoval a dal nám pre týchto ľudí chleby, rožky, vianočku i závin, ” dodala Šterbová.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.
Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.

Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.
Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.

Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.
Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.

Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.
Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.

Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.
Súvisiace články
13.12.2019 Celé Slovensko i zahraničie podporuje Prešov v ťažkých chvíľach 8.12.2019 Oznámenie – Vybavovanie dokladov – Informácia pre občanov, ktorí boli poškodení výbuchom - Tragédia v Prešove 8.12.2019 Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove 7.12.2019 Fotogaléria : Zásah záchranných zložiek na mieste výbuchu 6.12.2019 Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 6.12.2019 O2 informuje o nedostupnej sieti pre zničený vysielač 6.12.2019 Mikulášsky program sa ruší 6.12.2019 ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka! 30.11.-0001 VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Mohlo by Vás zaujímať
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK