Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

Veľkošarišania chcú pomôcť Prešovčanom tiež

Aj ľudia z Veľkého Šariša súcitia s Prešovčanmi, ktorí prišli v piatok pri výbuchu o svoje domovy a od prvej chvíle im chcú pomôcť. Výťažok z primátorského punču a vianočnej kapustnice vloží vedenie mesta na účet vytvorený mestom Prešov.

V nedeľu boli na námestí vo Veľkom Šariši Vianočné trhy. Na týchto trhoch ponúkal primátor svoj punč a výťažok z neho pôjde na pomoc rodinám v núdzi. “Obrovská tragédia zasiahla našich susedov a priateľov z Prešova. Samozrejme aj my sme ponúkli pomoc vo forme poskytnutia ubytovania, techniky a taktiež boli v pohotovosti naši dobrovoľní hasiči. Som však nesmierne hrdý na našich obyvateľov a podnikateľov, ktorí neváhali a proaktívne ponúkali pomoc! Premýšľali sme, či naše nedeľňajšie podujatie zrušíme, alebo nie. Zvíťazil však solidárny prístup. A preto výťažok z primátorskeho punču poputuje na zbierkový účet Mesta Prešov, aby pomohol zasiahnutým rodinám, ktorí to v tejto adventnej chvíli najviac potrebujú, ” uviedol primátor Viliam Kall.

Kultúrno-informačné centrum vo Veľkom Šariši, ktoré podujatie organizovalo, ponúkalo za dobrovoľný príspevok kapustnicu. Aj tento príspevok pôjde na pomoc ľuďom, ktorí prišli v piatok o strechu nad hlavou.

“Za dve hodiny sme vyzbierali na dobrovoľnom príspevku za punč i kapustnicu 1022 eur, všetky tieto peniaze vložíme na účet, ktorý vytvorilo mesto Prešov na pomoc ľuďom, ktorých postihla v piatok tragédia pri výbuchu bytového domu, ” skonštatoval V. Kall.

PROVIZÓRNA VÝZDOBA
Na Vianočných trhoch rozsvietil Mikuláš, ktorý zavítal medzi deti, vianočné stromčeky na námestí. “Minulý týždeň nám ktosi ukradol našu vianočnú výzdobu, takže sme museli vyriešiť tento problém aspoň provizórne. Vyzdobili sme štyri stromčeky na námestí novým led-osvetlením. Do Vianoc si ešte prenajmeme 30 rôznych dekorov, ktorými vyzdobíme naše mesto. Aj ZUŠ Ok z Prešova nám zapožičala svetelné kocky, ktoré tiež zdobia naše námestie, ” zdôraznil primátor. Prenájom vianočných ozdôb bude stáť samosprávu približne tisíc eur. “V budúcom roku dôjde k plneniu z poistky, takže opäť obnovíme a zakúpime veľkú vianočnú výzdobu, ” dodal Kall.

POMÁHALI AJ MAMIČKY
Už v piatok reagovali Veľkošarišania pomocou pre tieto rodiny. “Bola som neďaleko, keď došlo k výbuchu a reagovala som takmer okamžite. Mnohé mamičky vo Veľkom Šariši sa zmobilizovali a postupne som od nich vyzbierala rôzne deky, obliečky, vankúše či periny. Za krátky okamih sme mali plné auto, ani sme nevyzbierali všetko, čo mamky ponúkali, ” povedala nám Veľkošarišanka Katarína Petríková. Oslovila aj majiteľa miestnej pekárne. “Ten hneď reagoval a dal nám pre týchto ľudí chleby, rožky, vianočku i závin, ” dodala Šterbová.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.
Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.

Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.
Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.

Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.
Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.

Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.
Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.

Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.
Súvisiace články
13.12.2019 Celé Slovensko i zahraničie podporuje Prešov v ťažkých chvíľach 8.12.2019 Oznámenie – Vybavovanie dokladov – Informácia pre občanov, ktorí boli poškodení výbuchom - Tragédia v Prešove 8.12.2019 Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove 7.12.2019 Fotogaléria : Zásah záchranných zložiek na mieste výbuchu 6.12.2019 Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 6.12.2019 O2 informuje o nedostupnej sieti pre zničený vysielač 6.12.2019 Mikulášsky program sa ruší 6.12.2019 ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka! 30.11.-0001 VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Pripravených máme viac ako 30 dobrovoľníkov, prihlásiť sa môžu aj ďalší.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.