Utorok, 01. december 2020
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Veľkošarišania chcú pomôcť Prešovčanom tiež

Aj ľudia z Veľkého Šariša súcitia s Prešovčanmi, ktorí prišli v piatok pri výbuchu o svoje domovy a od prvej chvíle im chcú pomôcť. Výťažok z primátorského punču a vianočnej kapustnice vloží vedenie mesta na účet vytvorený mestom Prešov.

V nedeľu boli na námestí vo Veľkom Šariši Vianočné trhy. Na týchto trhoch ponúkal primátor svoj punč a výťažok z neho pôjde na pomoc rodinám v núdzi. “Obrovská tragédia zasiahla našich susedov a priateľov z Prešova. Samozrejme aj my sme ponúkli pomoc vo forme poskytnutia ubytovania, techniky a taktiež boli v pohotovosti naši dobrovoľní hasiči. Som však nesmierne hrdý na našich obyvateľov a podnikateľov, ktorí neváhali a proaktívne ponúkali pomoc! Premýšľali sme, či naše nedeľňajšie podujatie zrušíme, alebo nie. Zvíťazil však solidárny prístup. A preto výťažok z primátorskeho punču poputuje na zbierkový účet Mesta Prešov, aby pomohol zasiahnutým rodinám, ktorí to v tejto adventnej chvíli najviac potrebujú, ” uviedol primátor Viliam Kall.

Kultúrno-informačné centrum vo Veľkom Šariši, ktoré podujatie organizovalo, ponúkalo za dobrovoľný príspevok kapustnicu. Aj tento príspevok pôjde na pomoc ľuďom, ktorí prišli v piatok o strechu nad hlavou.

“Za dve hodiny sme vyzbierali na dobrovoľnom príspevku za punč i kapustnicu 1022 eur, všetky tieto peniaze vložíme na účet, ktorý vytvorilo mesto Prešov na pomoc ľuďom, ktorých postihla v piatok tragédia pri výbuchu bytového domu, ” skonštatoval V. Kall.

PROVIZÓRNA VÝZDOBA
Na Vianočných trhoch rozsvietil Mikuláš, ktorý zavítal medzi deti, vianočné stromčeky na námestí. “Minulý týždeň nám ktosi ukradol našu vianočnú výzdobu, takže sme museli vyriešiť tento problém aspoň provizórne. Vyzdobili sme štyri stromčeky na námestí novým led-osvetlením. Do Vianoc si ešte prenajmeme 30 rôznych dekorov, ktorými vyzdobíme naše mesto. Aj ZUŠ Ok z Prešova nám zapožičala svetelné kocky, ktoré tiež zdobia naše námestie, ” zdôraznil primátor. Prenájom vianočných ozdôb bude stáť samosprávu približne tisíc eur. “V budúcom roku dôjde k plneniu z poistky, takže opäť obnovíme a zakúpime veľkú vianočnú výzdobu, ” dodal Kall.

POMÁHALI AJ MAMIČKY
Už v piatok reagovali Veľkošarišania pomocou pre tieto rodiny. “Bola som neďaleko, keď došlo k výbuchu a reagovala som takmer okamžite. Mnohé mamičky vo Veľkom Šariši sa zmobilizovali a postupne som od nich vyzbierala rôzne deky, obliečky, vankúše či periny. Za krátky okamih sme mali plné auto, ani sme nevyzbierali všetko, čo mamky ponúkali, ” povedala nám Veľkošarišanka Katarína Petríková. Oslovila aj majiteľa miestnej pekárne. “Ten hneď reagoval a dal nám pre týchto ľudí chleby, rožky, vianočku i závin, ” dodala Šterbová.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.
Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.

Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.
Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.

Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.
Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.

Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.
Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.

Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.
Súvisiace články
13.12.2019 Celé Slovensko i zahraničie podporuje Prešov v ťažkých chvíľach 8.12.2019 Oznámenie – Vybavovanie dokladov – Informácia pre občanov, ktorí boli poškodení výbuchom - Tragédia v Prešove 8.12.2019 Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove 7.12.2019 Fotogaléria : Zásah záchranných zložiek na mieste výbuchu 6.12.2019 Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 6.12.2019 O2 informuje o nedostupnej sieti pre zničený vysielač 6.12.2019 Mikulášsky program sa ruší 6.12.2019 ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka! 30.11.-0001 VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.