Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Veľkošarišania chcú pomôcť Prešovčanom tiež

Aj ľudia z Veľkého Šariša súcitia s Prešovčanmi, ktorí prišli v piatok pri výbuchu o svoje domovy a od prvej chvíle im chcú pomôcť. Výťažok z primátorského punču a vianočnej kapustnice vloží vedenie mesta na účet vytvorený mestom Prešov.

V nedeľu boli na námestí vo Veľkom Šariši Vianočné trhy. Na týchto trhoch ponúkal primátor svoj punč a výťažok z neho pôjde na pomoc rodinám v núdzi. “Obrovská tragédia zasiahla našich susedov a priateľov z Prešova. Samozrejme aj my sme ponúkli pomoc vo forme poskytnutia ubytovania, techniky a taktiež boli v pohotovosti naši dobrovoľní hasiči. Som však nesmierne hrdý na našich obyvateľov a podnikateľov, ktorí neváhali a proaktívne ponúkali pomoc! Premýšľali sme, či naše nedeľňajšie podujatie zrušíme, alebo nie. Zvíťazil však solidárny prístup. A preto výťažok z primátorskeho punču poputuje na zbierkový účet Mesta Prešov, aby pomohol zasiahnutým rodinám, ktorí to v tejto adventnej chvíli najviac potrebujú, ” uviedol primátor Viliam Kall.

Kultúrno-informačné centrum vo Veľkom Šariši, ktoré podujatie organizovalo, ponúkalo za dobrovoľný príspevok kapustnicu. Aj tento príspevok pôjde na pomoc ľuďom, ktorí prišli v piatok o strechu nad hlavou.

“Za dve hodiny sme vyzbierali na dobrovoľnom príspevku za punč i kapustnicu 1022 eur, všetky tieto peniaze vložíme na účet, ktorý vytvorilo mesto Prešov na pomoc ľuďom, ktorých postihla v piatok tragédia pri výbuchu bytového domu, ” skonštatoval V. Kall.

PROVIZÓRNA VÝZDOBA
Na Vianočných trhoch rozsvietil Mikuláš, ktorý zavítal medzi deti, vianočné stromčeky na námestí. “Minulý týždeň nám ktosi ukradol našu vianočnú výzdobu, takže sme museli vyriešiť tento problém aspoň provizórne. Vyzdobili sme štyri stromčeky na námestí novým led-osvetlením. Do Vianoc si ešte prenajmeme 30 rôznych dekorov, ktorými vyzdobíme naše mesto. Aj ZUŠ Ok z Prešova nám zapožičala svetelné kocky, ktoré tiež zdobia naše námestie, ” zdôraznil primátor. Prenájom vianočných ozdôb bude stáť samosprávu približne tisíc eur. “V budúcom roku dôjde k plneniu z poistky, takže opäť obnovíme a zakúpime veľkú vianočnú výzdobu, ” dodal Kall.

POMÁHALI AJ MAMIČKY
Už v piatok reagovali Veľkošarišania pomocou pre tieto rodiny. “Bola som neďaleko, keď došlo k výbuchu a reagovala som takmer okamžite. Mnohé mamičky vo Veľkom Šariši sa zmobilizovali a postupne som od nich vyzbierala rôzne deky, obliečky, vankúše či periny. Za krátky okamih sme mali plné auto, ani sme nevyzbierali všetko, čo mamky ponúkali, ” povedala nám Veľkošarišanka Katarína Petríková. Oslovila aj majiteľa miestnej pekárne. “Ten hneď reagoval a dal nám pre týchto ľudí chleby, rožky, vianočku i závin, ” dodala Šterbová.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.

Primátor Viliam Kall so svojou manželkou. Neúnavne čapovali teplý vianočný punč, ktorý zohrial prítomných.
Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.

Kapustnica chutila každému. Rozdala sa až do poslednej kvapky.
Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.

Námestie plné ľudí. Vianočné trhy prilákali najmä deti s rodičmi.
Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.

Deti sa najviac tešili na Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti.
Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.

Svetelné kocky. Takto provizórne ozdobilo vedenie mesta námestie. Zdobili ich aj deti z miestnej ZUŠ i tie, ktoré prišli v nedeľu na trhy.
Súvisiace články
13.12.2019 Celé Slovensko i zahraničie podporuje Prešov v ťažkých chvíľach 8.12.2019 Oznámenie – Vybavovanie dokladov – Informácia pre občanov, ktorí boli poškodení výbuchom - Tragédia v Prešove 8.12.2019 Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove 7.12.2019 Fotogaléria : Zásah záchranných zložiek na mieste výbuchu 6.12.2019 Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 6.12.2019 O2 informuje o nedostupnej sieti pre zničený vysielač 6.12.2019 Mikulášsky program sa ruší 6.12.2019 ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka! 30.11.-0001 VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.