Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Mikulášsky beh v Prešove bude pomáhať

V poradí už 5. ročník obľúbeného Prešovského Mikulášskeho behu bude iný ako tie ostatné.

Organizátori zareagovali na tragickú udalosť, ktorá sa stala 6. decembra v bytovke na Mukačevskej ulici. Pôvodne uvažovali o zrušení behu, nakoniec však prišli s inou myšlienkou. Časť štartovného venujú ľuďom postihnutých výbuchom.

“Prešovský Mikulášsky beh bol stále plný pohody a zábavy, kde sa nám vždy podarilo dostať do pohybu stovky ľudí. Priniesli sme krásnu predvianočnú náladu do centra mesta a ľudia si to užívali. Tento ročník budeme reflektovať na tragickú udalosť a výťažok z behu poputuje na oficiálny účet mesta Prešov, ktorý pomáha obyvateľom zmierniť ich utrpenie, ” povedal organizátor behu, Tomáš Gáll.

K dnešnému dňu štartovné vyplatilo 439 bežcov. Za každého vopred vyplateného bežca prispejú organizátori 5 € na špeciálne zriadený účet mesta. Štartovné vyzbierané na mieste v deň konania akcie bude kompletne prevedené na účet mesta.

“Veľmi ma teší, že všetci zapojení do projektu súhlasili s tým, že beh zorganizujú za náklady nevyhnutné na realizáciu a ich prácu obetujú dobrej veci, ” povedal s nadšením Tomáš Gáll.

Prešovský Mikulášsky beh sa uskutoční už túto sobotu 14. decembra 2019 o 16.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Registrácia bude prebiehať od 14.00 do 15:30 hod. v priestoroch hotela Senátor na Hlavnej 67. Trať je nenáročná, dlhá 3 alebo 5 km, v závislosti od toho, či Prešovčania pobežia jedno alebo dve kolá. Ide o nesútažný beh, kde je výhercom každý, kto príde a podporí tento charitatívny projekt.

Komunita Active life funguje už 6 rokov. Priniesla viacero športových projektov - Beh v ZOO, Športové nedele v parku, Spoznaj behom Košice, Hill race, Healthy run, či spomínaný Mikulášsky beh v Košiciach a Prešove. Množstvo z týchto podujatí má aj charitatívny rozmer, vďaka čomu doteraz prerozdelili celkovo takmer 30. 000 € pre rôzne organizácie a jednotlivcov.

Naposledy venovali 1 540 € na Košickom Mikulášskom behu pre stredoškolákov a vysokoškolákov z detských domov spadajúcich pod neziskovú organizáciu Úsmev ako dar.

Text a foto: Active life, organizátor podujatia

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.