Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

Mikulášsky beh v Prešove bude pomáhať

V poradí už 5. ročník obľúbeného Prešovského Mikulášskeho behu bude iný ako tie ostatné.

Organizátori zareagovali na tragickú udalosť, ktorá sa stala 6. decembra v bytovke na Mukačevskej ulici. Pôvodne uvažovali o zrušení behu, nakoniec však prišli s inou myšlienkou. Časť štartovného venujú ľuďom postihnutých výbuchom.

“Prešovský Mikulášsky beh bol stále plný pohody a zábavy, kde sa nám vždy podarilo dostať do pohybu stovky ľudí. Priniesli sme krásnu predvianočnú náladu do centra mesta a ľudia si to užívali. Tento ročník budeme reflektovať na tragickú udalosť a výťažok z behu poputuje na oficiálny účet mesta Prešov, ktorý pomáha obyvateľom zmierniť ich utrpenie, ” povedal organizátor behu, Tomáš Gáll.

K dnešnému dňu štartovné vyplatilo 439 bežcov. Za každého vopred vyplateného bežca prispejú organizátori 5 € na špeciálne zriadený účet mesta. Štartovné vyzbierané na mieste v deň konania akcie bude kompletne prevedené na účet mesta.

“Veľmi ma teší, že všetci zapojení do projektu súhlasili s tým, že beh zorganizujú za náklady nevyhnutné na realizáciu a ich prácu obetujú dobrej veci, ” povedal s nadšením Tomáš Gáll.

Prešovský Mikulášsky beh sa uskutoční už túto sobotu 14. decembra 2019 o 16.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Registrácia bude prebiehať od 14.00 do 15:30 hod. v priestoroch hotela Senátor na Hlavnej 67. Trať je nenáročná, dlhá 3 alebo 5 km, v závislosti od toho, či Prešovčania pobežia jedno alebo dve kolá. Ide o nesútažný beh, kde je výhercom každý, kto príde a podporí tento charitatívny projekt.

Komunita Active life funguje už 6 rokov. Priniesla viacero športových projektov - Beh v ZOO, Športové nedele v parku, Spoznaj behom Košice, Hill race, Healthy run, či spomínaný Mikulášsky beh v Košiciach a Prešove. Množstvo z týchto podujatí má aj charitatívny rozmer, vďaka čomu doteraz prerozdelili celkovo takmer 30. 000 € pre rôzne organizácie a jednotlivcov.

Naposledy venovali 1 540 € na Košickom Mikulášskom behu pre stredoškolákov a vysokoškolákov z detských domov spadajúcich pod neziskovú organizáciu Úsmev ako dar.

Text a foto: Active life, organizátor podujatia

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Pripravených máme viac ako 30 dobrovoľníkov, prihlásiť sa môžu aj ďalší.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.