PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/18523/mikulassky_beh_v_presove_bude_pomahat.html

Mikulášsky beh v Prešove bude pomáhať

V poradí už 5. ročník obľúbeného Prešovského Mikulášskeho behu bude iný ako tie ostatné.

Organizátori zareagovali na tragickú udalosť, ktorá sa stala 6. decembra v bytovke na Mukačevskej ulici. Pôvodne uvažovali o zrušení behu, nakoniec však prišli s inou myšlienkou. Časť štartovného venujú ľuďom postihnutých výbuchom.

“Prešovský Mikulášsky beh bol stále plný pohody a zábavy, kde sa nám vždy podarilo dostať do pohybu stovky ľudí. Priniesli sme krásnu predvianočnú náladu do centra mesta a ľudia si to užívali. Tento ročník budeme reflektovať na tragickú udalosť a výťažok z behu poputuje na oficiálny účet mesta Prešov, ktorý pomáha obyvateľom zmierniť ich utrpenie, ” povedal organizátor behu, Tomáš Gáll.

K dnešnému dňu štartovné vyplatilo 439 bežcov. Za každého vopred vyplateného bežca prispejú organizátori 5 € na špeciálne zriadený účet mesta. Štartovné vyzbierané na mieste v deň konania akcie bude kompletne prevedené na účet mesta.

“Veľmi ma teší, že všetci zapojení do projektu súhlasili s tým, že beh zorganizujú za náklady nevyhnutné na realizáciu a ich prácu obetujú dobrej veci, ” povedal s nadšením Tomáš Gáll.

Prešovský Mikulášsky beh sa uskutoční už túto sobotu 14. decembra 2019 o 16.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Registrácia bude prebiehať od 14.00 do 15:30 hod. v priestoroch hotela Senátor na Hlavnej 67. Trať je nenáročná, dlhá 3 alebo 5 km, v závislosti od toho, či Prešovčania pobežia jedno alebo dve kolá. Ide o nesútažný beh, kde je výhercom každý, kto príde a podporí tento charitatívny projekt.

Komunita Active life funguje už 6 rokov. Priniesla viacero športových projektov - Beh v ZOO, Športové nedele v parku, Spoznaj behom Košice, Hill race, Healthy run, či spomínaný Mikulášsky beh v Košiciach a Prešove. Množstvo z týchto podujatí má aj charitatívny rozmer, vďaka čomu doteraz prerozdelili celkovo takmer 30. 000 € pre rôzne organizácie a jednotlivcov.

Naposledy venovali 1 540 € na Košickom Mikulášskom behu pre stredoškolákov a vysokoškolákov z detských domov spadajúcich pod neziskovú organizáciu Úsmev ako dar.

Text a foto: Active life, organizátor podujatia

 
13.12.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | čítané: 516 krát