Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Aj študenti sa vedia podeliť

Na Fakulte zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove študenti kDňu študentstva zorganizovali charitatívnu akciu, s cieľom vyzbierať finančnúpomoc pre onkologických pacientov.

Za dobrovoľný príspevok ponúkali veselé farebné štipčeky. Vyzbieraný finančný príspevok študenti spolu s vedením Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove dekanky doc. PhDr. Štefánie Andraščíkovej, PhD. , MPH a prodekaniek PhDr. Silvie Žultákovej, PhD. a PhDr. Ľubomíry Lizákovej, PhD. odovzdali vedeniu oddelenia klinickej onkológie primárke MUDr. Valérii Tkáčovej vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

K charitatívne akcii sa pridali aj študenti Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity za spolupráce prodekanky tejto fakulty, PaedDr. Lucii Mikurčíkovej, PhD. , BCBA. Venovali výtvarné diela, ktoré by mali zútulniť zrekonštruované priestory oddelenia klinickej onkológie a spríjemniť tak pobyt pacientom bojujúcim s ťažkou chorobou.

Študenti tak ukázali, že im nie sú ľahostajné osudy ťažko chorých ľudí, ktorí prežijú vianočné sviatky, mimo kruhu rodiny, v nemocničnom zariadení. Potvrdili tak, že výber ich povolania budúcich zdravotníkov nebol náhodný a pomoc ľuďom je im blízka.

Veríme, že vyzbierané finančné prostriedky pomôžu spríjemniť prežitie blížiacich sa najkrajších sviatkov roka.

Mohlo by Vás zaujímať
Spoločnosť Garrett Motion spája sily s Technickou univerzitou v Košiciach a pomôže vychovať budúcu generáciu úspešných inžinierov
Závod Garrett so sídlom v Záborskom pri Prešove, ktorý sa špecializuje na montáž turbodúchadiel a patrí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne, uzavrel s Technickou univerzitou v Košiciach zmluvu o spolupráci a stal sa tak oficiálnym partnerom vo vzdelávaní mladých technických talentov
Prešovská univerzita sa pripravila na otvorenie akademického roka zavedením viacerých opatrení
Prešovská univerzita v Prešove (PU) prijala sériu opatrení s cieľom čo najlepšie sa pripraviť na začiatok nového akademického roka, ktorý univerzita oficiálne spustí 21. septembra. S prezenčnou formou vyučovania začne 28. septembra.
Je ich desať, ale len jeden sa stane Učiteľom Slovenska 2020
Tretí ročník ocenenia Učiteľ Slovenska bol výrazne poznačený obmedzeniami pod vplyvom pandémie korona vírusu.
Prešovská univerzita zahájila nový akademický rok s ambíciou, že ho v riadnom termíne, bez zatvorenia univerzity, aj ukončí
Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne otvorila 24. akademický rok. Slávnostné zhromaždenie, ktoré sa uskutočnilo v Divadle Jonáša Záborského prebiehalo za dodržania prísnych hygienických opatrení.
ZŠ Mirka Nešpora zostáva dočasne zatvorená
Základná škola Mirka Nešpora v Prešove zostáva na základe nariadenia RÚVZ v Prešove a zasadnutia krízového štábu aj naďalej zatvorená, a to do 13. septembra 2020. Počas jej uzatvorenia bude zrealizovaná dezinfekcia priestorov.
V ocenení Učiteľ Slovenska má svoje miesto aj Prešov
Tretí ročník ocenenia Učiteľ Slovenska bol výrazne poznačený obmedzeniami pod vplyvom pandémie korona vírusu. Zatvorené školy a vzdelávanie na diaľku zviditeľnili fakt, akú dôležitú úlohu a náročnú profesiu majú práve pedagógovia. Finalistkou 3. ročníka ocenenia Učiteľa Slovenska je aj Ľubica Demčáková z Evanjelickej spojenej základnej školy v Prešove.
Prešovské školy otvorili svoje brány, primátorka sa prihovorila školákom cez sociálne siete
Školský rok 2020/2021 sa začal 2. septembra 2020 vo všetkých 12 základných školách, 20 materských školách, 3 základných umeleckých školách a ABC centre voľného času v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Na každej škole sú zavedené sprísnené hygienické opatrenia v zmysle usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.