Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Aj študenti sa vedia podeliť

Na Fakulte zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove študenti k Dňu študentstva zorganizovali charitatívnu akciu, s cieľom vyzbierať finančnú pomoc pre onkologických pacientov.

Za dobrovoľný príspevok ponúkali veselé farebné štipčeky. Vyzbieraný finančný príspevok študenti spolu s vedením Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove dekanky doc. PhDr. Štefánie Andraščíkovej, PhD. , MPH a prodekaniek PhDr. Silvie Žultákovej, PhD. a PhDr. Ľubomíry Lizákovej, PhD. odovzdali vedeniu oddelenia klinickej onkológie primárke MUDr. Valérii Tkáčovej vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

K charitatívne akcii sa pridali aj študenti Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity za spolupráce prodekanky tejto fakulty, PaedDr. Lucii Mikurčíkovej, PhD. , BCBA. Venovali výtvarné diela, ktoré by mali zútulniť zrekonštruované priestory oddelenia klinickej onkológie a spríjemniť tak pobyt pacientom bojujúcim s ťažkou chorobou.

Študenti tak ukázali, že im nie sú ľahostajné osudy ťažko chorých ľudí, ktorí prežijú vianočné sviatky, mimo kruhu rodiny, v nemocničnom zariadení. Potvrdili tak, že výber ich povolania budúcich zdravotníkov nebol náhodný a pomoc ľuďom je im blízka.

Veríme, že vyzbierané finančné prostriedky pomôžu spríjemniť prežitie blížiacich sa najkrajších sviatkov roka.

Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Stretnutia s hviezdami, vystúpenie na akademickej pôde aj náročné testovanie. Nadaní bilancujú rok 2019.
Známi herci, hudobníci, hviezdny youtuber aj príhovory študentom na akademickej pôde. Pozornosť na aktivity mladých intelektuálov upriamili tohto roku aj médiá.
Nadaní rozvíjali matematické myslenie pomocou geometrických tvarov
Novoročné stretnutie nadaných detí Prešova bolo zamerané na rozvoj matematického myslenia. V Klube nadaných detí sa venovali geometrickým tvarom.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá Logická Olympiáda
Jemnú motoriku, tvorenie pojmov, pamäť a logické myslenie predškolákov z celého Slovenska už po piaty krát preverí Malá Logická Olympiáda.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Do nového roka prajeme deťom na Slovensku Stálu konferenciu aktérov vo vzdelávaní
Máme pred sebou nový rok a prajeme si zdravie a šťastie. Čo ale s tisíckami prianí, ktoré nesie viac ako 10 000 papierových lodičiek, ktoré vznikli ako odkaz ministerstvu školstva?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.