Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Obhajca titulu zdolaný v Prešove, kariéru ukončil skúsený blokár

V 15. kole Edymax extraligy mužov hostili hráči VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy obhajcu titulu z Prievidze. Favorizovaný „kohúti“ toho na ihrisku veľa nepredviedli. Herne ožili len v treťom sete.

Šarišania podali tímový výkon a zvíťazili 3:0 (21, 13, 24). Najviac 16 bodov zaznamenal prievidzský smečiar Igor Rehák. Na domácej strane si po 12 bodov pripísali súčasne Michal Ščerba, Ivo Mikovčík a Mateusz Śnieżek. Posledný menovaný sa stal najužitočnejším hráčom zápasu.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade blahoželám chlapcom, máme náročný program. Štyri zápasy v priebehu 10-tich dní. Ten vo Svidníku nám výsledkovo nevyšiel. Pár vecí sme si povedali, tým pádom sa nám uzavrela prvá štvorka. Som rád, že sa dnes potvrdili moje slová o tom, že naša hra ide hore. Je tam viac iskričiek. Ja, a verím, že aj chlapci, sa posnažíme, aby v sme v prvom kole play-off boli tím, ktorého sa budú súperi báť, aby ho nedostali.“

Rostislav Chudík, tréner VK Prievidza: „Gratulujem súperovi. Dobrý výkon.“

MVP: Mateusz Śnieżek (Prešov)
Počet divákov: 161
Rozhodovali: Jana Niklová, Miloslav Smolko

Hráčsku kariéru končil Matej Faron
Cenné víťazstvo nad Prievidzou bolo posledným vo farbách Prešova pre skúseného 30-ročného blokára Mateja Farona. Rozhodol sa ukončiť aktívnu hráčsku kariéru a prenechať zodpovednosť na sieti mladším kolegom. „Dnes to bola pekná rozlúčka. Zdolali sme majstra 3:0. Doteraz ľutujem tu stredu proti Svidníku v Bardejove. Škoda. Chcem sa poďakovať spoluhráčom a celému klubu. Želám chalanom na čele s Erikom len to najlepšie, aby sa dostali čo najďalej a makali na sebe. Nechávam to mladším chalanom, majú predpoklady a hlavne chcú, to je dôležité.“

Svoju vďaku potleskom v stoji vyjadrili aj prešovskí fanúšikovia, za ktorých to zhrnul tréner Digaňa: „Chcel by som poďakovať môjmu kamarátovi, bývalému spoluhráčovi a spolubývajúcemu. Matej nám veľmi pomohol. V počiatkoch modernej histórie prešovského volejbalu urobil toho strašne veľa. Málokto možno vie, že práve on bol v tíme hráčov, ktorí dostali Prešov do extraligy. On tu bol pri prvom zisku strieborných medailí. Som mu nesmierne vďačný za to, že popri pracovných a rodičovských povinnostiach obetoval svoj čas pre tím a veľmi nám pomohol. S čistým svedomím odovzdáva „žezlo“ Tomášovi Šiketovi, Matúšovi Margicinovi a ďalším mladým blokárom. Týmto mu chcem ešte raz srdečne zablahoželať a popriať všetko najlepšie. Ďakujem, že jeho posledný zápas, ktorý tu hral dotiahol do víťazného konca. Jeho výkon to značne ovplyvnil.“

Matej Faron - profilova foto

Matej Faron - profilova foto
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu
Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.