Sobota, 18. január 2020
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Obhajca titulu zdolaný v Prešove, kariéru ukončil skúsený blokár

V 15. kole Edymax extraligy mužov hostili hráči VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy obhajcu titulu z Prievidze. Favorizovaný „kohúti“ toho na ihrisku veľa nepredviedli. Herne ožili len v treťom sete.

Šarišania podali tímový výkon a zvíťazili 3:0 (21, 13, 24). Najviac 16 bodov zaznamenal prievidzský smečiar Igor Rehák. Na domácej strane si po 12 bodov pripísali súčasne Michal Ščerba, Ivo Mikovčík a Mateusz Śnieżek. Posledný menovaný sa stal najužitočnejším hráčom zápasu.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade blahoželám chlapcom, máme náročný program. Štyri zápasy v priebehu 10-tich dní. Ten vo Svidníku nám výsledkovo nevyšiel. Pár vecí sme si povedali, tým pádom sa nám uzavrela prvá štvorka. Som rád, že sa dnes potvrdili moje slová o tom, že naša hra ide hore. Je tam viac iskričiek. Ja, a verím, že aj chlapci, sa posnažíme, aby v sme v prvom kole play-off boli tím, ktorého sa budú súperi báť, aby ho nedostali.“

Rostislav Chudík, tréner VK Prievidza: „Gratulujem súperovi. Dobrý výkon.“

MVP: Mateusz Śnieżek (Prešov)
Počet divákov: 161
Rozhodovali: Jana Niklová, Miloslav Smolko

Hráčsku kariéru končil Matej Faron
Cenné víťazstvo nad Prievidzou bolo posledným vo farbách Prešova pre skúseného 30-ročného blokára Mateja Farona. Rozhodol sa ukončiť aktívnu hráčsku kariéru a prenechať zodpovednosť na sieti mladším kolegom. „Dnes to bola pekná rozlúčka. Zdolali sme majstra 3:0. Doteraz ľutujem tu stredu proti Svidníku v Bardejove. Škoda. Chcem sa poďakovať spoluhráčom a celému klubu. Želám chalanom na čele s Erikom len to najlepšie, aby sa dostali čo najďalej a makali na sebe. Nechávam to mladším chalanom, majú predpoklady a hlavne chcú, to je dôležité.“

Svoju vďaku potleskom v stoji vyjadrili aj prešovskí fanúšikovia, za ktorých to zhrnul tréner Digaňa: „Chcel by som poďakovať môjmu kamarátovi, bývalému spoluhráčovi a spolubývajúcemu. Matej nám veľmi pomohol. V počiatkoch modernej histórie prešovského volejbalu urobil toho strašne veľa. Málokto možno vie, že práve on bol v tíme hráčov, ktorí dostali Prešov do extraligy. On tu bol pri prvom zisku strieborných medailí. Som mu nesmierne vďačný za to, že popri pracovných a rodičovských povinnostiach obetoval svoj čas pre tím a veľmi nám pomohol. S čistým svedomím odovzdáva „žezlo“ Tomášovi Šiketovi, Matúšovi Margicinovi a ďalším mladým blokárom. Týmto mu chcem ešte raz srdečne zablahoželať a popriať všetko najlepšie. Ďakujem, že jeho posledný zápas, ktorý tu hral dotiahol do víťazného konca. Jeho výkon to značne ovplyvnil.“

Matej Faron - profilova foto

Matej Faron - profilova foto
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.