Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Výstava najkrajších fotografií Prešovského kraja je prístupná verejnosti

Najkrajšie zábery Prešovského kraja z roka 2019 sú prístupné širokej verejnosti vo foyer Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Putovnú výstavu odštartovala v utorok 17. decembra vernisáž spojená s odmeňovaním víťazov fotografickej súťaže Choď a foť 2019, ktorú aj tento rok vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Výstava je zostavená práve z fotografií, ktoré do súťaže prihlásili amatérski i profesionálni fotografi od januára do polovice októbra 2019. Spomedzi 431 záberov vybrala odborná porota 47 fotografií, ktoré tvoria predmetnú výstavu. Odbornej porote aj tento rok predsedal Jano Štovka (MQEP),  ktorý je zároveň podpredsedom APFSR (Asociácia profesionálnych fotografov Slovenskej republiky). „Hodnotenie by som sám nezvládal, preto som si prizval kolegov. Boli tam Martin Krystýnek predseda APFSR a MQEP, Stano Mihalík - člen APFSR, ktorý má v Prešove FAC fotoateliér a Ladislav Biath z portálu Ephoto Slovakia. Snažili sme sa rozvrhnúť si to tak, aby každý dal body za jednotlivé fotky. Tie sa následne zrátali, aby to bolo objektívne a fotografie s najvyšším súčtom bodov vyhrali, “ uviedol predseda poroty.

Aj tento rok boli fotografie v súťaže rozdelené do štyroch kategórií Black & white; Kultúra, tradície a história; Príroda; Šport a športové aktivity. Porota udelila aj individuálne ocenenia – Cenu predsedu poroty a Grand Prix, ktorú získal Marián Kuric za snímku Mesačnou cestou, ktorá je zachytená na Téryho chate. „Táto fotografia vznikla s cieľom odfotiť niečo podobné, ako som videl pred tým na inej fotografii, ale nechcel som mať chatu v zábere a už ostatné bolo o šťastí a podmienkach. Zasvietil mi tam aj mesiac, ale strávil som tam tri hodiny, kým som si to všetko nainštaloval tak, aby som bol spokojný, “ dodáva na margo víťaznej fotografie jej autor.
Cena verejnosti bola tento rok udelená Tomášovi Šefčíkovi za snímku Na bežkách za západom. Hlasovanie prebiehalo od 21. novembra do 6. decembra na FB stránke KOCR Severovýchod Slovenska. Tomášov záber len o pár desiatok hlasov predbehol fotografiu Modlitba, ktorej autorkou je Klaudia Kirschnerová.

KOCR Severovýchod Slovenska odmenila víťazov fotosúťaže vecnými cenami. „Sme veľmi radi, že záujem o túto súťaž každým rokom rastie, o čom svedčí aj počet prihlásených fotografií. Títo fotografi možno ani nevedia, že aj týmto spôsobom zvyšujú v Prešovskom kraji návštevnosť, pretože mnohých motivujú k tomu, aby navštívili nádherné výhľady a miesta, ktoré zachytili objektívom a už teraz sa tešíme na ďalší v poradí ôsmi ročník fotosúťaže, “ uzatvára Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Na tejto adrese nájdete víťazov fotografickej súťaže: https://www.severovychod.sk/clanok/najkrajsie-fotografie-presovskeho-kraja-2019

Mohlo by Vás zaujímať
Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Film Sviňa je tým filmom, ktorý by si mal pozrieť každý. Aj preto filmu venujú veľkú pozornosť nielen tvorcovia, ale aj jeho protagonisti, ktorí sa osobne zúčastnia predpremiéry v meste Prešov. Rezervovať si miesto na slávnostnej predpremiére je možné už dnes.
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.