Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Výstava najkrajších fotografií Prešovského kraja je prístupná verejnosti

Najkrajšie zábery Prešovského kraja z roka 2019 sú prístupné širokej verejnosti vo foyer Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Putovnú výstavu odštartovala v utorok 17. decembra vernisáž spojená s odmeňovaním víťazov fotografickej súťaže Choď a foť 2019, ktorú aj tento rok vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Výstava je zostavená práve z fotografií, ktoré do súťaže prihlásili amatérski i profesionálni fotografi od januára do polovice októbra 2019. Spomedzi 431 záberov vybrala odborná porota 47 fotografií, ktoré tvoria predmetnú výstavu. Odbornej porote aj tento rok predsedal Jano Štovka (MQEP),  ktorý je zároveň podpredsedom APFSR (Asociácia profesionálnych fotografov Slovenskej republiky). „Hodnotenie by som sám nezvládal, preto som si prizval kolegov. Boli tam Martin Krystýnek predseda APFSR a MQEP, Stano Mihalík - člen APFSR, ktorý má v Prešove FAC fotoateliér a Ladislav Biath z portálu Ephoto Slovakia. Snažili sme sa rozvrhnúť si to tak, aby každý dal body za jednotlivé fotky. Tie sa následne zrátali, aby to bolo objektívne a fotografie s najvyšším súčtom bodov vyhrali, “ uviedol predseda poroty.

Aj tento rok boli fotografie v súťaže rozdelené do štyroch kategórií Black & white; Kultúra, tradície a história; Príroda; Šport a športové aktivity. Porota udelila aj individuálne ocenenia – Cenu predsedu poroty a Grand Prix, ktorú získal Marián Kuric za snímku Mesačnou cestou, ktorá je zachytená na Téryho chate. „Táto fotografia vznikla s cieľom odfotiť niečo podobné, ako som videl pred tým na inej fotografii, ale nechcel som mať chatu v zábere a už ostatné bolo o šťastí a podmienkach. Zasvietil mi tam aj mesiac, ale strávil som tam tri hodiny, kým som si to všetko nainštaloval tak, aby som bol spokojný, “ dodáva na margo víťaznej fotografie jej autor.
Cena verejnosti bola tento rok udelená Tomášovi Šefčíkovi za snímku Na bežkách za západom. Hlasovanie prebiehalo od 21. novembra do 6. decembra na FB stránke KOCR Severovýchod Slovenska. Tomášov záber len o pár desiatok hlasov predbehol fotografiu Modlitba, ktorej autorkou je Klaudia Kirschnerová.

KOCR Severovýchod Slovenska odmenila víťazov fotosúťaže vecnými cenami. „Sme veľmi radi, že záujem o túto súťaž každým rokom rastie, o čom svedčí aj počet prihlásených fotografií. Títo fotografi možno ani nevedia, že aj týmto spôsobom zvyšujú v Prešovskom kraji návštevnosť, pretože mnohých motivujú k tomu, aby navštívili nádherné výhľady a miesta, ktoré zachytili objektívom a už teraz sa tešíme na ďalší v poradí ôsmi ročník fotosúťaže, “ uzatvára Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Na tejto adrese nájdete víťazov fotografickej súťaže: https://www.severovychod.sk/clanok/najkrajsie-fotografie-presovskeho-kraja-2019

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu
Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.
Po uvoľnení opatrení si podniky objednali až 2000 hektolitrov piva za deň
Rozhodnutie krízového štábu o 4. fáze uvoľnenia opatrení ako líder v segmente čapovaného piva vítame. Rovnako pozitívne reagujú aj prevádzky, dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hl piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hl piva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.