Nedeľa, 27. september 2020
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Turistické noviny Prešovského kraja vychádzajú po štvrtý raz

Najnovšie zimné a jarné tipy na výlety nájdu čitatelia vo štvrtom vydaní Turistických novín Prešovského kraja, ktoré publikuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska na sezónu zima a jar 2020.

Dostupný je už aj kalendár na rok 2020 pozostávajúci z fotografií zapojených do súťaže Choď a foť 2019.
Noviny sú bezplatne k dispozícii vo všetkých turistických informačných kanceláriách v Prešovskom kraji, tiež vo väčšine kultúrnych zariadení (múzeá, galérie, hrady a pod.), v aquaparkoch a na ostatných významných turistických miestach vrátane súkromného sektora. V online podobe sú dostupné na stránke organizácie severovychod.sk.

Na novinách sa podieľajú všetci členovia KOCR Severovýchod Slovenska.
Prešovský samosprávny kraj
Oblastné organizácie cestovného ruchu:
◦  Horný Zemplín Horný Šariš
◦  Vysoké Tatry-Podhorie
◦  Tatry-Spiš-Pieniny
◦  Región Vysoké Tatry
◦  Severný Spiš Pieniny
◦  Šariš Bardejov
◦  Šariš Pestrý Región

V novinách sú dostupné informácie o zimnej a jarnej turistike v jednotlivých oblastiach, novinky týkajúce sa cestovného ruchu, rozhovor, ako aj rôzne zaujímavosti a informácie o podujatiach konajúcich sa do konca mája 2020.

„Noviny predstavujú tradičnú formu informovania verejnosti o podstatných udalostiach, týkajúcich sa, v našom prípade, cestovného ruchu a aj v digitálnej dobe majú svoje nenahraditeľné miesto. KOCR Severovýchod Slovenska navyše pripravila tento rok pre čitateľov súťaž, v rámci ktorej je možné vyhrať zimný a letný výlet vo Vysokých Tatrách s vysokohorským sprievodcom.“ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Šestnásť stranové vydanie novín je rozdelené podľa historických oblastí Prešovského kraja od Tatier až po horný Zemplín. Lyžiari a bežkári v nich nájdu tiež zaujímavosti o jednotlivých tratiach či zjazdovkách.
Turistické noviny Prešovského kraja vydáva od júna 2018 KOCR Severovýchod Slovenska. Noviny vychádzajú dvakrát ročne – na letnú sezónu a začiatok jesene a druhé číslo na obdobie zimnej sezóny a jari. V poradí štvrté vydanie vychádza v celkovom náklade 30 tisíc kusov. KOCR Severovýchod Slovenska tiež každoročne pripravuje kalendár vytvorený zo snímok zapojených do fotografickej súťaže Choď a foť, v ktorom sú vyznačené významné kultúrne podujatia.

Turistické noviny Prešovského kraja a kalendár KOCR Severovýchod Slovenska sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Mohlo by Vás zaujímať
Mark Dann, prostredníctvom novinky TAKE ME HOME, poplietol hlavu herečke Karin Qayumovej
Úspešný slovenský hudobník a producent Mark Dann, zverejnil svoj najnovší hudobný počin prostredníctvom videoklipu. V novinke TAKE ME HOME to medzi ním a hereckou hviezdičkou Karin Qayumovou poriadne zaiskrí!
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Apple TV+ predstavuje prvú ukážku dokumentárneho TV programu “Long Way Up,”
Apple TV+ tento týždeň predstavila prvú ukážku “Long Way Up, ” novej motocyklovej série dokumentárneho TV programu, v hlavných úlohách s Ewanom McGregorom a Charleym Boormanom.
Legendárny fotograf Jan Saudek prichádza po prvýkrát do Prešova
Mestská Galéria Caraffka, PKO Prešov a producent Milosh Harajda uvádzajú unikátny výstavný koncept venovaný životnej trajektórii česko-slovenského fotografa, ktorý umeleckému svetu ukázal, kde ležia hranice jeho rodnej krajiny.
Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou
Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.
Festival architektúry a dizajnu 2020 v Prešove bude oslavou 70. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie
5. ročník Festivalu architektúry a dizajnu v Prešove bude spájať históriu so súčasnosťou. Prešovčania sa opäť môžu tešiť na prezentáciu množstva nápadov a inšpirácií v oblasti bývania a dizajnu, ale aj na zaujímavé doplnkové aktivity a sprievodný program.
Pocity film festival prichádza po roku opäť do Prešova
V poradí 11. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie precízny výber svetovej a domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami, ale aj ďalšími formami umenia. Festival sa bude konať od 8. do 14. októbra v Kine Scala, v Cinemaxe a v sklade hudby Stromoradie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.