Streda, 19. február 2020
Meniny má Vlasta | zajtra Lívia

Turistické noviny Prešovského kraja vychádzajú po štvrtý raz

Najnovšie zimné a jarné tipy na výlety nájdu čitatelia vo štvrtom vydaní Turistických novín Prešovského kraja, ktoré publikuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska na sezónu zima a jar 2020.

Dostupný je už aj kalendár na rok 2020 pozostávajúci z fotografií zapojených do súťaže Choď a foť 2019.
Noviny sú bezplatne k dispozícii vo všetkých turistických informačných kanceláriách v Prešovskom kraji, tiež vo väčšine kultúrnych zariadení (múzeá, galérie, hrady a pod.), v aquaparkoch a na ostatných významných turistických miestach vrátane súkromného sektora. V online podobe sú dostupné na stránke organizácie severovychod.sk.

Na novinách sa podieľajú všetci členovia KOCR Severovýchod Slovenska.
Prešovský samosprávny kraj
Oblastné organizácie cestovného ruchu:
◦  Horný Zemplín Horný Šariš
◦  Vysoké Tatry-Podhorie
◦  Tatry-Spiš-Pieniny
◦  Región Vysoké Tatry
◦  Severný Spiš Pieniny
◦  Šariš Bardejov
◦  Šariš Pestrý Región

V novinách sú dostupné informácie o zimnej a jarnej turistike v jednotlivých oblastiach, novinky týkajúce sa cestovného ruchu, rozhovor, ako aj rôzne zaujímavosti a informácie o podujatiach konajúcich sa do konca mája 2020.

„Noviny predstavujú tradičnú formu informovania verejnosti o podstatných udalostiach, týkajúcich sa, v našom prípade, cestovného ruchu a aj v digitálnej dobe majú svoje nenahraditeľné miesto. KOCR Severovýchod Slovenska navyše pripravila tento rok pre čitateľov súťaž, v rámci ktorej je možné vyhrať zimný a letný výlet vo Vysokých Tatrách s vysokohorským sprievodcom.“ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Šestnásť stranové vydanie novín je rozdelené podľa historických oblastí Prešovského kraja od Tatier až po horný Zemplín. Lyžiari a bežkári v nich nájdu tiež zaujímavosti o jednotlivých tratiach či zjazdovkách.
Turistické noviny Prešovského kraja vydáva od júna 2018 KOCR Severovýchod Slovenska. Noviny vychádzajú dvakrát ročne – na letnú sezónu a začiatok jesene a druhé číslo na obdobie zimnej sezóny a jari. V poradí štvrté vydanie vychádza v celkovom náklade 30 tisíc kusov. KOCR Severovýchod Slovenska tiež každoročne pripravuje kalendár vytvorený zo snímok zapojených do fotografickej súťaže Choď a foť, v ktorom sú vyznačené významné kultúrne podujatia.

Turistické noviny Prešovského kraja a kalendár KOCR Severovýchod Slovenska sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Film Sviňa je tým filmom, ktorý by si mal pozrieť každý. Aj preto filmu venujú veľkú pozornosť nielen tvorcovia, ale aj jeho protagonisti, ktorí sa osobne zúčastnia predpremiéry v meste Prešov. Rezervovať si miesto na slávnostnej predpremiére je možné už dnes.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.