Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej

Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.

V roku 2019 sa podľa štatistík Matričného úradu narodilo 2601 detí, z toho 1271 dievčat a 1330 chlapcov. Medzi nimi bolo aj 29 dvojčiat.

Najobľúbenejším dievčenským menom sa stala Ema, ale aj Mária, Sofia, Timea, Natália, Anna, Laura, Zuzana, Sára, Viktória, Kristína a Tamara.

Rodičom sa z chlapčenských mien v roku 2019 najviac páčilo meno Michal, ďalej Jakub, Tomáš, Lukáš, Martin, Oliver, Peter, Sebastián, Samuel, Patrik, Matej a Tobias.

V Prešove však opäť pribudli aj bábätká s netradičnými menami. Narodila sa malá Surya, Aria, Talisa, Šanaja, Zeynep, Samira a Zejnep.

Matričný úrad v Prešove eviduje aj niekoľko netradičných chlapčenských mien, ako Zachej, Nihan, Mateo, Doruk, Noell, Sanay či Samba.

V roku 2019 uzavrelo manželstvo 582 párov. V kostole si povedalo svoje „áno" 368 snúbeneckých párov, úradných sobášov bolo 214. Manželstvo vlani uzavrelo aj 34 cudzincov z Veľkej Británie, Ukrajiny, Českej republiky, Turecka, Srbska, Kanady, Maďarska, Poľska, Talianska, Írska, Bulharska, Španielska, Grécka, Azerbajdžanu, Nemecka, Ruskej federácie a Francúzska.

Novomanželské „áno" najčastejšie zaznievalo v auguste, ale snúbenci si pre svoj veľký deň vyberali aj september, máj, jún či október.

V roku 2019 zomrelo 752 obyvateľov mesta Prešov. V knihe úmrtí Matričného úradu je za rok 2019 zapísaných aj 8 cudzincov.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.