Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Členovia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Prešove posilnili svoje zdravie

Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 a č. 21 Prešov zorganizoval vďaka dotácii mesta Prešov pre svojich členov poznávací výlet za históriou a kultúrnymi pamiatkami. Vďaka rehabilitačným masážam však seniori posilnili aj svoje zdravie.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 požiadal o dotáciu v sociálnej oblasti na rok 2019 v rámci projektu "Zdravé starnutie a kultúrne dedičstvo - upevnenie kultúrnych väzieb členov". Projekt bol zameraný na zdravie a kvalitný život, ktorý je predpokladom aktívnej a plnohodnotnej staroby.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých v Prešove sa snaží, aby jeho členovia boli aktívni, nevyhýbali sa spoločnosti a spoločným kultúrnym podujatiam, ktoré prinášajú veľa pozitívnych podnetov, príjemných pocitov a zážitkov.

Snahou je, aby klub navštevovalo čo najviac seniorov, ktorí sa môžu zapojiť do činnosti a zúčastniť sa rôznych kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít.

Dotáciu v sociálnej oblasti vo výške 432, - eur, ktorú schválilo MsZ mesta Prešov, využil zväz na poznávací výlet do Ochtinskej aragonitovej jaskyne a Múzea v Betliari. Z dotácie boli hradené náklady na prepravu vo výške 277 eur. Členovia zväzu tak posilnili nielen svoju kondíciu, ale aj povedomie o kultúrnom dedičstve regiónu.

Okrem tohto poznávacieho výletu za históriou a pamiatkami Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 umožnil svojim členom aj rehabilitáciu. Z dotácie tak boli hradené rehabilitačné poukazy v hodnote 155, - eura. Počas rehabilitácií si členovia zväzu oddýchli fyzicky aj duševne.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých, Základná organizácia č. 21 Prešov

Výbor ZO č. 21 vypracoval projekt o dotáciu na rehabilitáciu svojich členov. Mesto Prešov mu schválilo dotáciu vo výške 270 €, a tú zväz využil nielen na rehabilitácie členov, ale aj na kultúrno-spoločenské podujatia. Seniori navštívili Krajské múzem v Prešove aj divadelné predstavenie "Zbabraná hra" v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých, Základná organizácia č. 13 a č. 21 týmto vyjadrujú poďakovanie vedeniu mesta Prešov za pomoc pri naplnení cieľov projektu a podporu zdravia a kvality života ich členov.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.