Pondelok, 03. august 2020
Meniny má Jerguš | zajtra Dominik, Dominika

Členovia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Prešove posilnili svoje zdravie

Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 a č. 21 Prešov zorganizoval vďaka dotácii mesta Prešov pre svojich členov poznávací výlet za históriou a kultúrnymi pamiatkami. Vďaka rehabilitačným masážam však seniori posilnili aj svoje zdravie.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 požiadal o dotáciu v sociálnej oblasti na rok 2019 v rámci projektu "Zdravé starnutie a kultúrne dedičstvo - upevnenie kultúrnych väzieb členov". Projekt bol zameraný na zdravie a kvalitný život, ktorý je predpokladom aktívnej a plnohodnotnej staroby.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých v Prešove sa snaží, aby jeho členovia boli aktívni, nevyhýbali sa spoločnosti a spoločným kultúrnym podujatiam, ktoré prinášajú veľa pozitívnych podnetov, príjemných pocitov a zážitkov.

Snahou je, aby klub navštevovalo čo najviac seniorov, ktorí sa môžu zapojiť do činnosti a zúčastniť sa rôznych kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít.

Dotáciu v sociálnej oblasti vo výške 432, - eur, ktorú schválilo MsZ mesta Prešov, využil zväz na poznávací výlet do Ochtinskej aragonitovej jaskyne a Múzea v Betliari. Z dotácie boli hradené náklady na prepravu vo výške 277 eur. Členovia zväzu tak posilnili nielen svoju kondíciu, ale aj povedomie o kultúrnom dedičstve regiónu.

Okrem tohto poznávacieho výletu za históriou a pamiatkami Slovenský zväz zdravotne postihnutých ZO č. 13 umožnil svojim členom aj rehabilitáciu. Z dotácie tak boli hradené rehabilitačné poukazy v hodnote 155, - eura. Počas rehabilitácií si členovia zväzu oddýchli fyzicky aj duševne.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých, Základná organizácia č. 21 Prešov

Výbor ZO č. 21 vypracoval projekt o dotáciu na rehabilitáciu svojich členov. Mesto Prešov mu schválilo dotáciu vo výške 270 €, a tú zväz využil nielen na rehabilitácie členov, ale aj na kultúrno-spoločenské podujatia. Seniori navštívili Krajské múzem v Prešove aj divadelné predstavenie "Zbabraná hra" v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Slovenský zväz zdravotne postihnutých, Základná organizácia č. 13 a č. 21 týmto vyjadrujú poďakovanie vedeniu mesta Prešov za pomoc pri naplnení cieľov projektu a podporu zdravia a kvality života ich členov.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.