Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Do nového roka prajeme deťom na Slovensku Stálu konferenciu aktérov vo vzdelávaní

Máme pred sebou nový rok a prajeme si zdravie a šťastie. Čo ale s tisíckami prianí, ktoré nesie viac ako 10 000 papierových lodičiek, ktoré vznikli ako odkaz ministerstvu školstva?

„V novom roku z týchto lodičiek a prianí vytvoríme dar novému ministrovi/ ministerke školstva. A ich obsahu sa budeme venovať aj na pôde Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní vo všetkých regiónoch Slovenska, “ informovala Daniela Čorbová z neziskovej organizácie Lipana, ktorá vedie projekt Deti nepočkajú.

Stála konferencia vznikne zo zástupcov rodičov, učiteľov, riaditeľov, odborných zamestnancov, zriaďovateľov, univerzít, vedcov, študentov stredných a vysokých škôl, neziskových organizácií, firiem a podporovateľov (lekárov, prognostikov, či umelcov) v mesiacoch február až máj 2020.

Stála konferencia má spájať všetky tvorivé a proaktívne iniciatívy, ktoré sa už snažia o zlepšenie podmienok slovenského školstva. Má ich sieťovať pre vzájomnú synergiu a inšpiráciu. Zároveň má byť hlasom nás všetkých - o tom, akú školu si pre naše deti prajeme a tvoríme - odkazom pre ministerstvo školstva.

V uplynulom vianočnom období sme si dovolili vysloviť aj tie najtajnejšie želania. Aj želania o škole snov. Spolu s Mikulášom sme zachytili niekoľko prianí zapísaných do papierových lodičiek v novom spote projektu „Deti nepočkajú“: Deťom na Slovensku prajeme do nového roka školu ich snov. Náš Mikuláš z Lanového centra v Prešove má tiež vlastné prianie. Priania, akú školy by ste dopriali deťom na Slovensku, nám môžete stále posielať elektronicky: https://kvalitneskolstvo.sk/formular/.

Dosiaľ zhromaždené priania analyzoval Martin Kuruc z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Často sa priania týkali vybavenia a prostredia školy, alebo na druhej strane výchovy a vzdelávania. Z materiálnych vecí sa opakovali najviac: interaktívne tabule v každej triede, tablet pre každého žiaka, vybavenie jedálne, tried, hygienických zariadení, väčšie priestranné triedy, vybavené telocvične, plavárne, ihriská, upravený dvor tak, aby sa dalo učiť aj vonku. Ale väčšina výrokov sa vzťahovala priamo na dianie v škole, na vzťahy, atmosféru, na to ako a čo sa učí, ako sa overujú nadobudnuté vedomosti.


Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské materské školy budú pre deti otvorené aj počas prázdnin
Mesto Prešov zverejňuje letný harmonogram otvorenia materských škôl. Deti sa počas letných prázdnin môžu hrať a učiť v 17 materských školách.
Klub nadaných detí už v tomto školskom roku neotvoria
Klub združuje deti so všeobecným intelektovým nadaním, deti nadané matematicky, lingvisticky, bystro uvažujúce deti, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi.
Prešovské materské a základné školy rozširujú prevádzkový čas
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR predlžuje od 15.6.2020 prevádzkový čas vo všetkých materských a základných školách maximálne na 10 hodín denne.
Prešovské základné školy dnes rozdali viac ako 6000 vysvedčení, stovky ďalších si žiaci neprevzali
Aj v Prešove si dnes žiaci odniesli domov svoje vysvedčenia. Vyzdvihnúť si ich však neprišli všetci.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.