Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Do nového roka prajeme deťom na Slovensku Stálu konferenciu aktérov vo vzdelávaní

„V novom roku z týchto lodičiek a prianí vytvoríme dar novému ministrovi/ ministerke školstva. A ich obsahu sa budeme venovať aj na pôde Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní vo všetkých regiónoch Slovenska, “ informovala Daniela Čorbová z neziskovej organizácie Lipana, ktorá vedie projekt Deti nepočkajú.

Stála konferencia vznikne zo zástupcov rodičov, učiteľov, riaditeľov, odborných zamestnancov, zriaďovateľov, univerzít, vedcov, študentov stredných a vysokých škôl, neziskových organizácií, firiem a podporovateľov (lekárov, prognostikov, či umelcov) v mesiacoch február až máj 2020.

Stála konferencia má spájať všetky tvorivé a proaktívne iniciatívy, ktoré sa už snažia o zlepšenie podmienok slovenského školstva. Má ich sieťovať pre vzájomnú synergiu a inšpiráciu. Zároveň má byť hlasom nás všetkých - o tom, akú školu si pre naše deti prajeme a tvoríme - odkazom pre ministerstvo školstva.

V uplynulom vianočnom období sme si dovolili vysloviť aj tie najtajnejšie želania. Aj želania o škole snov. Spolu s Mikulášom sme zachytili niekoľko prianí zapísaných do papierových lodičiek v novom spote projektu „Deti nepočkajú“: Deťom na Slovensku prajeme do nového roka školu ich snov. Náš Mikuláš z Lanového centra v Prešove má tiež vlastné prianie. Priania, akú školy by ste dopriali deťom na Slovensku, nám môžete stále posielať elektronicky: https://kvalitneskolstvo.sk/formular/.

Dosiaľ zhromaždené priania analyzoval Martin Kuruc z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Často sa priania týkali vybavenia a prostredia školy, alebo na druhej strane výchovy a vzdelávania. Z materiálnych vecí sa opakovali najviac: interaktívne tabule v každej triede, tablet pre každého žiaka, vybavenie jedálne, tried, hygienických zariadení, väčšie priestranné triedy, vybavené telocvične, plavárne, ihriská, upravený dvor tak, aby sa dalo učiť aj vonku. Ale väčšina výrokov sa vzťahovala priamo na dianie v škole, na vzťahy, atmosféru, na to ako a čo sa učí, ako sa overujú nadobudnuté vedomosti.


Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Stretnutia s hviezdami, vystúpenie na akademickej pôde aj náročné testovanie. Nadaní bilancujú rok 2019.
Známi herci, hudobníci, hviezdny youtuber aj príhovory študentom na akademickej pôde. Pozornosť na aktivity mladých intelektuálov upriamili tohto roku aj médiá.
Nadaní rozvíjali matematické myslenie pomocou geometrických tvarov
Novoročné stretnutie nadaných detí Prešova bolo zamerané na rozvoj matematického myslenia. V Klube nadaných detí sa venovali geometrickým tvarom.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá Logická Olympiáda
Jemnú motoriku, tvorenie pojmov, pamäť a logické myslenie predškolákov z celého Slovenska už po piaty krát preverí Malá Logická Olympiáda.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
Prešov vyhlásil ďalší ročník súťaže Talentov základných škôl regiónu Šariš
Žiaci základných škôl 5. až 9. ročníka sa môžu opäť prihlásiť do súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš. Jej 6. ročník vyhlásilo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Súťaž Talentov sa koná pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.