Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Nadrozmerný stroj sa v piatok presúva späť do Českej republiky

Hlavná časť asanácie bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici, poškodeného tragickým výbuchom plynu dňa 6. decembra 2019, je ukončená. Pracovníci českej firmy Cannoneer group, s.r.o. zajtra prevezú špeciálny nadrozmerný stroj naspäť do Českej republiky. Mesto Prešov preto prosí vodičov o trpezlivosť.

Pracovníci spoločnosti Cannoneer group, s.r.o. 7.1.2020 dorazili do Prešova a začali rozoberať špeciálny nadrozmerný stroj, ktorý potrebujú prepraviť späť do ČR po častiach. Vo štvrtok 9.1.2020 začali nakladať jednotlivé časti stroja na špeciálne kamióny.

Plánovaný odchod kamiónov z Prešova v sprievode polície je naplánovaný na piatok (10.1.2020) o 9:00 hod. Konvoj by mal doraziť do Kladna v nočných hodinách z piatka na sobotu.

Mesto Prešov v súvislosti s prepravou nadrozmerného stroja späť do Českej republiky opäť prosí vodičov o trpezlivosť a dodržiavanie pokynov polície.

Spoločnosť Cannoneer group, s.r.o. , ktorá zabezpečovala hlavnú časť asanácie bytového domu č. 7, vyčíslila náklady súvisiace s prevozom špeciálneho stroja z ČR do Prešova a späť na 166-tisíc eur s DPH.

Spodná časť bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici bude kompletne asanovaná až do úrovne terénu. Jedno podlažie bolo ponechané len dočasne za účelom vykonania potrebných úkonov zo strany polície, hasičov a príslušných znalcov.

Do 8. januára 2020 bolo vyvezených z Mukačevskej ulice približne 7 tisíc ton sutín. Ak toto číslo prerátame, pre lepšiu predstavu ide o viac ako 290 plne naložených jazdných súprav.

Vývoz sutín zabezpečuje prioritne jedna firma. Súbežne však prebiehajú aj ďalšie pomocné práce, na ktorých sa podieľa viacero firiem, spravidla podľa aktuálnej potreby.

Presný termín ukončenia záchranných prác na Mukačevskej ulici, za účelom odstraňovania následkov mimoriadnej udalosti, zatiaľ nie je možné určiť. Bližšie informácie budeme poznať po najbližšom zasadnutí krízového štábu.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.