Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Nadrozmerný stroj sa v piatok presúva späť do Českej republiky

Hlavná časť asanácie bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici, poškodeného tragickým výbuchom plynu dňa 6. decembra 2019, je ukončená. Pracovníci českej firmy Cannoneer group, s.r.o. zajtra prevezú špeciálny nadrozmerný stroj naspäť do Českej republiky. Mesto Prešov preto prosí vodičov o trpezlivosť.

Pracovníci spoločnosti Cannoneer group, s.r.o. 7.1.2020 dorazili do Prešova a začali rozoberať špeciálny nadrozmerný stroj, ktorý potrebujú prepraviť späť do ČR po častiach. Vo štvrtok 9.1.2020 začali nakladať jednotlivé časti stroja na špeciálne kamióny.

Plánovaný odchod kamiónov z Prešova v sprievode polície je naplánovaný na piatok (10.1.2020) o 9:00 hod. Konvoj by mal doraziť do Kladna v nočných hodinách z piatka na sobotu.

Mesto Prešov v súvislosti s prepravou nadrozmerného stroja späť do Českej republiky opäť prosí vodičov o trpezlivosť a dodržiavanie pokynov polície.

Spoločnosť Cannoneer group, s.r.o. , ktorá zabezpečovala hlavnú časť asanácie bytového domu č. 7, vyčíslila náklady súvisiace s prevozom špeciálneho stroja z ČR do Prešova a späť na 166-tisíc eur s DPH.

Spodná časť bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici bude kompletne asanovaná až do úrovne terénu. Jedno podlažie bolo ponechané len dočasne za účelom vykonania potrebných úkonov zo strany polície, hasičov a príslušných znalcov.

Do 8. januára 2020 bolo vyvezených z Mukačevskej ulice približne 7 tisíc ton sutín. Ak toto číslo prerátame, pre lepšiu predstavu ide o viac ako 290 plne naložených jazdných súprav.

Vývoz sutín zabezpečuje prioritne jedna firma. Súbežne však prebiehajú aj ďalšie pomocné práce, na ktorých sa podieľa viacero firiem, spravidla podľa aktuálnej potreby.

Presný termín ukončenia záchranných prác na Mukačevskej ulici, za účelom odstraňovania následkov mimoriadnej udalosti, zatiaľ nie je možné určiť. Bližšie informácie budeme poznať po najbližšom zasadnutí krízového štábu.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.