Streda, 12. august 2020
Meniny má Darina | zajtra Ľubomír

Výsledky ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019

Šiesty ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pozná víťazov. Laureátov vybrala verejnosť v online hlasovaní, ako i odborná porota na neverejnom zasadnutí v sídle Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

Víťazi vzišli z viac ako 40 nominácií v piatich hlavných kategóriách – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu. Tento ročník súťaže pribudla aj novinka v podobe novej kategórie Remeslo má zlaté dno.  

Sedem členná porota ocenila štyri osobnosti a dva produkty
Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti CR získal učiteľ, cestovateľ a fotograf Mgr. Michal Hudák. Rodák z Čertižného (okres Medzilaborce) je tiež členom Zväzu slovenských fotografov i Zväzu protifašistických bojovníkov.  Od roku 1970 verný mestu Svidník. Fotografovaniu sa začal venovať od roku 1955. Počas svojho života navštívil 58 krajín sveta v Európe, Amerike či Ázii.  Michal Hudák, dnes už 91-ročný penzista, nechýba na žiadnom slávnostnom podujatí, festivale či kultúrnom programe organizovanom v meste Svidník. Svojimi fotografiami dôstojne reprezentoval a stále reprezentuje krásy severovýchodného Slovenska nielen doma, ale aj v zahraničí.

Porota udelila cenu za vzdelávanie v oblasti CR riaditeľovi SOŠ Jarmočnej v Starej Ľubovni PaedDr.  Vladimírovi Buvaličovi. Na škole pôsobí už od roku 1981, ako riaditeľ od roku 2004. Jeho pedagogická práca sa vyznačuje vysokohumánnym prístupom ku žiakom a zamestnancom, schopnosťou obetovať sa v ich prospech, poradiť im a pomôcť. Pod jeho vedením sa škola prispôsobila podmienkam trhu práce, začala meniť svoju tvár a dodnes sa úspešne rozvíja v oblasti cestovného ruchu, hotelierstva a gastronómie.

Oceneným laureátom v podkategórii podnikanie v oblasti CR je Jozefína Guregová, ktorá je matkou, babkou, dušou a myšlienkou všetkých spoločenských, kultúrnych, vzdelávacích, regionálnych a medzinárodných podujatí v Nestville parku v Hniezdnom. Vďaka jej oduševneniu, kreativite, húževnatosti, finančnému zázemiu sa uskutočnilo množstvo aktivít,   ktoré mali dosah na rozvoj v regióne Stará Ľubovňa a samotného Prešovského kraja.

Posledné ocenenie v kategórii NAJ Osobnosť bolo udelené za rozvoj CR v samospráve Ing. Darine Žembovej. Celý svoj pracovný život od skončenia vysokej školy, ktorú ukončila s červeným diplomom a cenou rektora za mimoriadne študijné výsledky, sa venovala cestovnému ruchu. Najprv, ako prevádzkarka v hoteli Grand v Starom Smokovci, neskôr na poste zástupkyne riaditeľa pre ubytovací úsek. Popri tejto práci externe spolupracovala s cestovnými kanceláriami, ako sprievodkyňa pre aktívny cestovný ruch v anglickom a ruskom jazyku.   V roku 1997 vyhrala konkurz  na obsadenie miesta referenta pre cestovný ruch na Mestskom úrade v Starom Smokovci a zaslúžila sa o vybudovanie samostatného oddelenia cestovného ruchu, ktorého sa stala vedúcou, kde pracuje, dodnes.

Okrem osobností, vybrala odborná porota aj dva produkty CR, ktoré prispeli k rozšíreniu ponuky cestovného ruchu v kraji – Chodník Obchod na Korze a Drevený megafón.

Aj verejnosť vybrala svojich favoritov
Online hlasovanie verejnosti prebiehalo od 13.  decembra 2019 (12.00 hod.) do 13.  januára 2020 (12:00 hod.) na stránke organizácie www.severovychod.sk. Hlasovať bolo možné raz denne z jedného telefónneho čísla.   

Verejnosť rozhodovala v kategóriách NAJ zariadenie, NAJ zamestnanec cestovného ruchu a vybrala aj svojho favorita v kategórii Remeslo má zlaté dno. Ku dvom produktom CR, ktoré ocenila porota pridala verejnosť ďalší - Pokušenie Spiša.

Víťazi ankety sa tak pripoja k oceneným osobnostiam a produktom, o ktorých rozhodla odborná
porota.

Výsledky hlasovania verejnosti:
- NAJ KULTÚRNO-NÁUČNÉ ZARIADENIE, ATRAKCIA: Múzeum špeciálneho školstva, Levoča (4309 hlasov, 40 %)
- NAJ INFORMAČNÉ ZARIADENIE: Dukla Destination, Svidník (3637 hlasov, 60 %)
- NAJ REŠTAURÁCIA: Vermex Lokal, Svidník (3331 hlasov, 36 %)
- NAJ UBYTOVACIE ZARIADENIE: Hotel Familia***, Stará Ľubovňa (2410 hlasov,   45 %)
- NAJ ZAMESTNANEC CR: Emília Tomaščíková - majsterka odborného výcviku-kuchár, Prešov (3816 hlasov, 39 %)
- NAJ PRODUKT CR, online hlasovanie: Pokušenie Spiša - Nestville, Hniezdne (4133 hlasov, 40 %)
- REMESLO MÁ ZLATÉ DNO: Ladislav Horváth - výrobca fujár (2405 hlasov, 36 %)

„Všetci nominovaní v ankete Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja prispievajú svojimi službami, aktivitami a kvalitou k rozvoju cestovného ruchu v kraji. Veľmi sa tešíme, že aj týmto spôsobom sme tento rok mohli vyzdvihnúť aj prácu miestnych umelcov, remeselníkov. Hlasovaním mohla verejnosť vyjadriť sympatie a podporu svojim obľúbencom,  “ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje KOCR Severovýchod Slovenska už od roku 2014. Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji,  pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných. Nominácie v jednotlivých kategóriách bolo možné posielať do 30. novembra 2019.

Víťazi si ocenenia prevezmú z rúk predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a predsedu KOCR Severovýchod Slovenska Michala Sýkoru na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour 23. januára 2020 v Bratislave.

Mohlo by Vás zaujímať
Objavte Poloniny
Občianske združenie Take naše vymýšľa a realizuje nápady v oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na Východnom Slovensku. Predstavujú nový projekt Objavte POLONINY, ktorý vymysleli počas obdobia celonárodného pokoja.
7 pikošiek zo severovýchodu Slovenska
Každá správna turistická destinácia či mesto má okrem serióznych pamiatok aj legendami a zvláštnosťami opradené atrakcie, nazývané aj pikošky. Severovýchod Slovenska - Bardejov a okolie má takýchto pikošiek lákajúcich turistov dostatok.
Vodné športy na Domaši
Domaša je predurčená na prevádzku vodných športov. Dobré poveternostné podmienky lákajú najmä milovníkov jachtingu a windsurfingu. Čoraz častejšie sa objavujú aj vyznávači kitesurfingu. Okrem návštevníkov Domaše, ktorí prídu cielene s vlastným vybavením užiť si športový zážitok, poskytujú miestni prevádzkovatelia aj zapožičanie športového náradia.
Severovýchod Slovenska spustila projekt Otvorené chrámy
Na území Prešovského kraja nájdu návštevníci vyše tri desiatky drevených kostolov, ktoré tvoria osobitnú skupinu sakrálneho a pamiatkového fondu Slovenska. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, preto počas tejto sezóny, spustila projekt Otvorené chrámy. Jeho cieľom je sprístupniť architektúru drevených chrámov širokej verejnosti.
V Bardejovských Kúpeľoch pokračuje revitalizácia turistických atrakcií
OOCR ŠARIŠ BARDEJOV pokračuje v obnove turistickej infraštruktúry v regióne. Najnovšie mieni v septembri a októbri tohto roka revitalizovať turistické chodníky „Čerešňa“ a „Tri studničky“.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.