Utorok, 28. január 2020
Meniny má Alfonz | zajtra Gašpar

Informácia pre obyvateľov Mukačevskej ulice: OSLOBODENIE OD DANE

Obyvatelia Mukačevskej ulice, ktorým bol alebo bude vyplatený finančný príspevok za účelom odstránenia alebo zmiernenia následkov mimoriadnej udalosti, sú v prípade takýchto prijatých platieb oslobedení od daňovej povinnosti. Informáciu potvrdilo Finančné riaditeľstvo SR.

Podľa § 2 písm. h) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej zákon o dani z príjmov) zdaniteľným príjmom fyzickej osoby je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy.

Podľa ustanovenia § 9 ods. 2 písm. i) zákona o dani z príjmov sú od dane oslobodené plnenia poskytované fyzickej osobe na odstránenie alebo zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti, ktorou sa rozumie aj havária.

To znamená, že ak fyzickej osobe poskytne fyzická osoba alebo právnická osoba plnenie (peňažné alebo nepeňažné) na odstránenie alebo zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti (havárie), ktorá mala vplyv na jej život, zdravie alebo majetok (§ 3 ods. 2 zákona č. 42/1994 Z. z. v znení neskorších predpisov), takýto príjem je oslobodený od dane z príjmov a fyzickej osobe nevzniká žiadna daňová povinnosť z tohto druhu príjmu. Uvedené platí aj v prípade, ak fyzická osoba dosiahne takýto príjem od jej zamestnávateľa alebo obchodných partnerov.

Od dane z príjmov sú oslobodené aj prijaté náhrady škôd a plnenia z poistenia majetku, okrem platieb prijatých ako náhrada za škodu spôsobenú na majetku, ktorý bol v čase vzniku škody obchodným majetkom. Ak teda fyzická osoba dosiahne aj príjem od poisťovne z poistenia majetku, takýto príjem je tiež oslobodený od dane podľa § 9 ods. 2 písm. i) zákona o dani z príjmov, ak predmetný majetok nebol obchodným majetkom fyzickej osoby.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.