Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Výťažok z Primátorkinho punču pomôže deťom s autizmom

Na prešovských vianočných trhoch nesmie chýbať tradičný charitatívny Primátorkin punč, ktorého výťažok z predaja každoročne pomáha. Tentoraz putoval občianskemu združeniu Výchova zdravej rodiny, ARTEateliér, ktoré pracuje s deťmi s autizmom.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová osobne odovzdala pani Anne Košičanovej Vaškovej z OZ Výchova zdravej rodiny, ARTEateliér symbolický šek v hodnote 1820 eur.

Výťažok z predaja Primátorkinho punču pomôže deťom s autizmom, ktoré navštevujú tvorivé arteterapeutické dielne.

„Prešovčania aj počas uplynulých vianočných trhov ukázali, že majú veľké srdcia. Verím, že tieto vyzbierané peniaze pomôžu OZ Výchova zdravej rodiny, ARTEateliér vytvoriť lepšie podmienky pre tvorbu a rozvoj aktivít detí s autizmom, " uviedla primátorka.

Občianske združenie Výchova zdravej rodiny používa od roku 2010 aj doplnený názov ARTEateliér Prešov. Anna Košičanová Vašková totiž vedie Arteterapeutické centrum MARIAH pre deti s autizmom v Prešove.

Toto centrum bolo založené ako jedno z prvých v Prešove i na Slovensku. Centrum sa v školskom roku 2019/2020 venuje 16 deťom, no má aj jedného dospelého klienta. Deti, ktoré ho navštevujú, si obľúbili tvorivé dielničky, v ktorých pracujú s hlinou, maľujú na plátno, hrajú na hudobných nástrojoch a skúšajú rôzne tvorivé techniky, čím rozvíjajú svoje schopnosti, zručnosti a talent.

Arteterapeutické centrum MARIAH pre deti s autizmom plánuje pani Košičanová Vašková rozšíriť aj o zvieratká, ako napríklad korytnačky či rybičky, ale tiež o rozmanité textílie, prostredníctvom ktorých chce spektrum aktivít pre deti s autizmom urobiť ešte zaujímavejším.

Viac o projektoch a činnosti OZ Výchova zdravej rodiny, ARTEateliér sa dočítate tu: https://familis.webnode.sk/o-nas/

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.