Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove

V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.

NTM v Prešove organizujeme už niekoľko rokov. Vždy sme sa snažili počas jedného týždňa vo februári ponúknuť manželom impulz, iskru, motiváciu, ktorá by ich v rutinnom kolobehu dní pripomenula, že je potrebné sa o svoj vzťah starať. Po čase sme si však uvedomili, že okrem tých manželstiev, kde je potrebný len nový vietor do plachiet, sú aj také, ktorým vo vyštartovaní za plnohodnotnejším vzťahom stoja v ceste prekážky, hovorí Veronika Galbavá, organizátorka NTM 2020 v Prešove.

Už v minulom roku preto oslovila odborníkov z rôznych oblastí, ktorí by manželom mohli pomôcť v náročnejších fázach ich vzťahu. A tak sa v roku 2019 po prvýkrát rozbehlo neziskové poradenstvo pre manželov v rámci Národného týždňa manželstva. Pre veľký záujem zo strany manželov sa aktivita Dobrá rada v rámci Národného týždňa manželstva uskutoční aj v roku 2020. Tentokrát svoje odborné kompetencie ponúkne až 14 poradcov.

Svoje služby ponúknu poradcovia v týchto oblastiach:

- cirkevno-právne poradenstvo
- duchovné poradenstvo (zúčastnia sa zástupcovia takmer všetkých početnejších prešovských cirkví
- psychologické poradenstvo: 3 odborníčky z oblasti psychológie pre témy partnerských vzťahov, vzťahov v rodinne, s deťmi, komunikačných zručností a pod...
- poradenstvo z oblasti spravovania rodinných financií a majetku s poradcom, ktorý sa profesionálne venuje otázkam spravovania financií a majetku, zároveň je manželom a otcom a pôsobí na východnom Slovensku
- poradenstvo z oblasti prirodzeného plánovania rodičovstva: odborne školení poradcovia sú pripravený poradiť pri plánovaní potomstva i spoznávaní svojho zdravotného stavu. K dispozícii poradcovia z troch rôznych prístupov – Bilingsová ovulačná metóda, Symptotermálna metóda a Creightonský model.

Keďže ide o neziskovú činnosť, chcem prejaviť hlbokú úctu a vďačnosť všetkým poradcom, ktorý budú počas Dobrej rady k dispozícii bez nároku na odmenu, vo svojom voľnom čase. Poradcovia, ale aj všetci dobrovoľníci NTM v Prešove sú jasným dôkazom toho, že sú ľudia, a nie je ich málo, ktorí sú ochotní pomáhať nezištne a tiež že sú takí, ktorým záleží na zdravých manželstvách. Naša vďačnosť tiež patrí pani primátorke, ktorá aj tento rok prevzala záštitu nad NTM v Prešove a ktorá nás už dlhoročne povzbudzuje v tejto činnosti, a tiež predsedovi PSK Milanovi Majerskému, ktorý udelil záštitu nad NTM v Prešovskom kraji, dodáva Veronika Galbavá.

Mohlo by Vás zaujímať
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.