Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne

V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.

101-ročnej oslávenkyni zablahoželal aj viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba. Ten neváhal a usmiatej pani Ireny sa hneď opýtal na tajomstvo jej dlhovekosti. Pani Irena so širokým úsmevom odpovedala: „Úsmev. Keď je človek mrzutý, viete, že ho niečo trápi. A to ho potom zožiera. Človek, ktorý sa usmieva, má radosť zo života. Treba všetko brať s úsmevom, " hovorí milá oslávenkyňa, ktorá gratulantov počas oslavy zabávala veselými príhodami zo školských čias.

Obdivuhodná pamäť a nikdy nevädnúci úsmev, takto by sme mohli charakterizovať pani Hajdukovú, ktorá bola v mladosti výbornou žiačkou a nezaprie ani svoje umelecké cítenie. Prítomným na oslave zaspievala dve piesne a hostí potešila aj básňou, ktorú sama zložila pred 55 rokmi.

Irena Hajduková je najstaršia zo šiestich súrodencov. V mladosti účinkovala v speváckom zbore i v divadelnom krúžku. Po celý život ju napĺňala práca krajčírky. Šila najmä svadobné šaty a doma má krásnu galériu fotiek, ktoré jej poslali nevesty, pre ktoré ušila šaty na najkrajší deň ich života.

Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne101-ročná oslávenkyňa sa však aj v takomto úžasnom veku nedokáže nudiť. Zo starých odevov háčkuje koberčeky, ktoré s láskou rozdáva príbuzným aj hosťom.

Keď sa jej viceprimátor Vladimír Feľbaba po chvíli rozprávania pýta na to, ktoré obdobie života bolo pre ňu najkrajšie, bez váhania odpovedá: „Všetky obdobia v živote mali svoje čaro. Všetky som mala najradšej. A to čaro robí rodina, treba si vážiť rodinu."

S manželom Andrejom, ktorý bol od nej o 12 rokov starší, vychovali tri deti - dvoch synov a dcéru. Pani Hajdukovej robí radosť aj 9 vnúčat a 5 pravnúčat. O manželovi hovorí s láskou v očiach. Vraj stačilo, aby sa na seba pozreli, a už si rozumeli.

Pani Hajduková stále sleduje správy i dianie vo svete. Má už problémy s chôdzou, ale je samostatná. Jej úžasná pamäť, pútavé rozprávanie a široký úsmev na tvári dodávajú energiu aj mladým ľuďom v jej okolí a je tak len ťažké uveriť, že patrí k najstarším Prešovčankam. Sama sa úhľadne podpísala aj do pamätnej knihy mesta Prešov.

Pani Irene Hajdukovej želáme najmä pevné zdravie a veľa krásnych a radostných chvíľ v kruhu najbližších.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.