Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne

V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.

101-ročnej oslávenkyni zablahoželal aj viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba. Ten neváhal a usmiatej pani Ireny sa hneď opýtal na tajomstvo jej dlhovekosti. Pani Irena so širokým úsmevom odpovedala: „Úsmev. Keď je človek mrzutý, viete, že ho niečo trápi. A to ho potom zožiera. Človek, ktorý sa usmieva, má radosť zo života. Treba všetko brať s úsmevom, " hovorí milá oslávenkyňa, ktorá gratulantov počas oslavy zabávala veselými príhodami zo školských čias.

Obdivuhodná pamäť a nikdy nevädnúci úsmev, takto by sme mohli charakterizovať pani Hajdukovú, ktorá bola v mladosti výbornou žiačkou a nezaprie ani svoje umelecké cítenie. Prítomným na oslave zaspievala dve piesne a hostí potešila aj básňou, ktorú sama zložila pred 55 rokmi.

Irena Hajduková je najstaršia zo šiestich súrodencov. V mladosti účinkovala v speváckom zbore i v divadelnom krúžku. Po celý život ju napĺňala práca krajčírky. Šila najmä svadobné šaty a doma má krásnu galériu fotiek, ktoré jej poslali nevesty, pre ktoré ušila šaty na najkrajší deň ich života.

Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne101-ročná oslávenkyňa sa však aj v takomto úžasnom veku nedokáže nudiť. Zo starých odevov háčkuje koberčeky, ktoré s láskou rozdáva príbuzným aj hosťom.

Keď sa jej viceprimátor Vladimír Feľbaba po chvíli rozprávania pýta na to, ktoré obdobie života bolo pre ňu najkrajšie, bez váhania odpovedá: „Všetky obdobia v živote mali svoje čaro. Všetky som mala najradšej. A to čaro robí rodina, treba si vážiť rodinu."

S manželom Andrejom, ktorý bol od nej o 12 rokov starší, vychovali tri deti - dvoch synov a dcéru. Pani Hajdukovej robí radosť aj 9 vnúčat a 5 pravnúčat. O manželovi hovorí s láskou v očiach. Vraj stačilo, aby sa na seba pozreli, a už si rozumeli.

Pani Hajduková stále sleduje správy i dianie vo svete. Má už problémy s chôdzou, ale je samostatná. Jej úžasná pamäť, pútavé rozprávanie a široký úsmev na tvári dodávajú energiu aj mladým ľuďom v jej okolí a je tak len ťažké uveriť, že patrí k najstarším Prešovčankam. Sama sa úhľadne podpísala aj do pamätnej knihy mesta Prešov.

Pani Irene Hajdukovej želáme najmä pevné zdravie a veľa krásnych a radostných chvíľ v kruhu najbližších.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.