Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Prešovskí volejbalisti opäť nestačili na Myjavu, ale zdolali Trenčín

Cez víkend po súťažnej pauze pokračovala nadstavbová časť Edymax extraligy mužov. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov v 3. kole na domácej palubovke hostili v sobotu húževnaté družstvo TJ Spartak Myjava a v nedeľu mladíkov zo Športovej školy volejbal Trenčín.

Ani piate meranie síl Šarišanov s Kopaničiarmi v tejto sezóne sa nerozlúsklo skôr ako po tajbrejku. Už piatykrát v tejto sezóne (vrátane SP) sa v ich stretnutiach zrodil rovnaký výsledok. Po výsledku 2:3 (27:25, 21:25, 25:20, 13:25, 9:15) sa tešili hostia z Myjavy.

Hráčom zápasu sa stal Myjavčan Patrik Pokopec, ktorý spolu so smečiarom Matúšom Koncom pridali na konto svojho družstva zhodne po 22 bodov. Na domácej strane hviezdil rovnako s 22 bodmi poľský univerzál Mateusz Śnieżek. Kapitán Martin Sopko st. pomohol spoluhráčom 20-timi bodmi.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám Myjave. Dnes to bol taký zápas, kde sa na oboch stranách kopili obrovské chyby. Aj Myjava aj my sme urobili neskutočné množstvo chýb. V prvom sete sme odvrátili katastrofu, keď sme dostali šesť bodov v rade, následne sme sa doň vrátili a vyhrali ho. V druhom sete sme zlyhali na prihrávke. V treťom sete sme sa opäť pozbierali, štvrtý set bol zase bez prihrávky a v piatom sete od stavu 7:8 to s nami išlo dolu vodou. Neviem, čo sa stalo. Či mali chlapci už možno v nohách, lebo sme v posledných dňoch dosť tlačili, ale každopádne zajtra nás čaká Trenčín. Takéto zápasy hlavne po psychickej stránke nemôžeme dopustiť. Za stavu 2:1 ich musíme ísť na ihrisko „dobiť“. Žiaľbohu, to dnes nešlo.“

Martin Pipa, tréner VO TJ Spartak Myjava: „Je to piate víťazstvo v sezóne s Prešovom, čo ma veľmi teší. Všetky tie série sú ťažké. Som rád, že po vystriedaní Erika Watzku, Matúš Šíma, ktorý nehrával celú sezónu, že si zastal svoju úlohu prihrávajúceho smečiara, zato som veľmi rád. Niektoré taktické veci, ktoré sme si povedali, tak sme splnili. To bolo kľúčom, i keď mrzí ma strašne veľa technických chýb z jednej aj druhej strany. Ten volejbal dnes nebol až taký kvalitný, ale samozrejme víťazstvo teší. Smeruje to k play off, toto bola z našej strany taká príprava. Nedával som úplne základnú zostavu, aspoň takú, akú mám v hlave. Som rád, že aj chalani, ktorí naskočili do zápasu, tak pomohli.“

V nedeľňajšom stretnutí proti mladíkom z tímu ŠŠ volejbal Trenčín dal tréner Digaňa šancu mladým hráčom. Domáci nedovolili uhrať Trenčanom ani set. V tesnej koncovke tretieho dejstva sa však omladina na oboch stranách postarala o drámu a rozhodol až piaty mečbal Miraďákov, ktorý na 35-ty bod premenil blokár Ivo Mikovčík.

Prešovské publikum odmenilo hráčov potleskom za víťazstvo 3:0 (25:17, 25:18, 35:33). Najviac (16) bodov na strane Šarišanov pridal opäť poľský univerzál Mateusz Śnieżek. Za hostí zaznamenal rovnaký bodový zisk smečiar Rastislav Remenár. Najužitočnejším hráčom zápasu (MVP) sa stal domáci smečiar Michal Ščerba.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Musím úprimne povedať, že Trenčín urobil pokrok. Predviedli sympaticky výkon, odohrali sympaticky zápas a zavŕšili ho tretím setom a veľmi vyrovnanou koncovkou. Ja som do toho už nechcel zasahovať naspäť striedaním „základu“, alebo extra oddychovými časmi. Museli z nás, zo zostavy, vydolovať všetko. Ja mám veľkú radosť, keď mladí hráči hrajú tak sympaticky obetavo, čo vo mne vždy vyvolá pozitívne emócie smerom k reprezentácií a budúcnosti volejbalu. Klobúk dole. Pekný výkon. A k nám. My sme zahrali dobre. Boli tam chybičky, ale sú mladí. Dnes to bolo okej.“

Peter Kalný, tréner ŠŠ volejbal Trenčín: „Ja som na jednej strane rád, že sme aspoň tretí set dotiahli do nejakej drámy. Samozrejme, keď sa nám „podarí“ pokaziť 4 servisy v koncovke, tak si ani nezaslúžime vyhrať. Ale už sme hrali dobrý volejbal. Ten tretí set bol v princípe o jednej lopte a nespravili ju ani domáce družstvo, ani my sme ju nespravili.“

Nasledujúce zápasy Edymax extraligy mužov v rámci nadstavbovej časti sú v Prešove na programe v dňoch 1. -2. februára 2020. V sobotu pricestuje družstvo MVK Zvolen, v nedeľu hráči VKP Bystrina SPU Nitra. Oba zápasy začnú pod vysokou sieťou zhodne o 17:00 hod. Srdečne pozývame fandiť.

Mohlo by Vás zaujímať
Prvé kolo Open Ligy v Kickboxe
V Poprade 8.2.2020 sa uskutočnilo prvé kolo Open Ligy v Kickboxe, na ktorom sa zúčastnili aj pretekári z Kickboxing klubu panter Prešov.
Prešovských volejbalistov zaskočil Zvolen, Nitre už nič nedarovali
Cez víkend pokračovala nadstavbová časť Edymax extraligy mužov. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov v 4. kole na domácej palubovke hostili v sobotu nevyspytateľné družstvo MVK Zvolen a v nedeľu odhodlaných hráčov VKP Bystrina SPU Nitra.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.