Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu

Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.

Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski
Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski

Film Sviňa sa dostane na slovenské filmové plátna veľmi za horúca. Iba pred pár dňami tvorcovia absolvovali poslednú kontrolnú projekciu a už 5. februára o 18.30 hod. sa uskutoční premiéra v prešovskom Cinemaxe. Premiéra bude o to lákavejšia, že sa jej zúčastnia aj tvorcovia filmu Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann a hlavní protagonisti Jozef Vajda, Daniela Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník a rodáčka z Prešova, Gabriela Marcinková.

Práve s ňou sme sa o jej pocitoch z nakrúcania porozprávali.
Akú postavu ste vo filme Sviňa stvárnili?
V tomto filme hrám dievčinu, ktorá sa vo svojom živote naučila využívať predovšetkým svoje prednosti vizuálneho charakteru na to, aby dostala veci, o ktorých si myslí, že sú v živote podstatné. To som povedala takto nonšalantne a trošku jej takýmto vyjadrením pridala.

Prečo by ľudia podľa vás mali tento film vidieť?
Prvé, čo mi napadlo, bolo, že lebo je to strašné. Je to hrozné, všetko, čo sa tam udeje. Ale myslím to v tom dobrom slova zmysle, že my, Slováci, sa musíme asi pozerať na strašné a hrozné veci, aby sme si uvedomili, kde žijeme a aby sme zmobilizovali svoje sily na to, aby sa niečo zmenilo.

Aké boli vaše prvé pocity, keď ste si prečítali scenár?
Prvé pocity po prečítaní scenáru boli asi také, že či už sme pripravení na tento film. A druhý pocit bol otázkou, že prečo nie? Že veľmi rada budem súčasťou tohto filmu, ktorý, predpokladám, vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu.

Ako sa vám hrali tie strašné veci?
Ja som postavu Emmi prijala najmä kvôli tomu, že je to pre mňa výzva. Pretože tento typ postavy - bez toho, aby som chcela vyzerať lepšia, ako som - je mi mimoriadne vzdialený. A práve preto som ju chcela hrať, lebo keď hercovi poviete, že tá postava je niečo úplne iné, ako si ty, tak ako prvé povie, že jasné, to chcem hrať! Cítila som výzvu dostať do tejto postavy celú dávku istoty, s ktorou v tomto svete žije, a zároveň hlúposti, s ktorou viem, že sa asi žiť nemá. Verím, že som pod vedením režisérov dostala do tej postavy to, čo v nej malo byť a to, ako tú postavu videli aj oni.

Lístky na slávnostnú premiéru filmu Sviňa v Prešove s účasťou tvorcov a hercov si môžete kúpiť už dnes v kinách siete Cinemax. Viac o filme Sviňa nájdete na www.filmsvina.sk

Súvisiace články
22.1.2020 Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia víťazov jubilejnej fotosúťaže
V Rákociho paláci vystavia víťazné diela fotosúťaže Náš príbeh. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v utorok 11. februára v rámci kampane Národný týždeň manželstva. Na Slovensku sa organizuje jubilejný desiatykrát.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.