Streda, 08. júl 2020
Meniny má Ivan | zajtra Lujza

Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu

Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.

Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski
Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski

Film Sviňa sa dostane na slovenské filmové plátna veľmi za horúca. Iba pred pár dňami tvorcovia absolvovali poslednú kontrolnú projekciu a už 5. februára o 18.30 hod. sa uskutoční premiéra v prešovskom Cinemaxe. Premiéra bude o to lákavejšia, že sa jej zúčastnia aj tvorcovia filmu Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann a hlavní protagonisti Jozef Vajda, Daniela Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník a rodáčka z Prešova, Gabriela Marcinková.

Práve s ňou sme sa o jej pocitoch z nakrúcania porozprávali.
Akú postavu ste vo filme Sviňa stvárnili?
V tomto filme hrám dievčinu, ktorá sa vo svojom živote naučila využívať predovšetkým svoje prednosti vizuálneho charakteru na to, aby dostala veci, o ktorých si myslí, že sú v živote podstatné. To som povedala takto nonšalantne a trošku jej takýmto vyjadrením pridala.

Prečo by ľudia podľa vás mali tento film vidieť?
Prvé, čo mi napadlo, bolo, že lebo je to strašné. Je to hrozné, všetko, čo sa tam udeje. Ale myslím to v tom dobrom slova zmysle, že my, Slováci, sa musíme asi pozerať na strašné a hrozné veci, aby sme si uvedomili, kde žijeme a aby sme zmobilizovali svoje sily na to, aby sa niečo zmenilo.

Aké boli vaše prvé pocity, keď ste si prečítali scenár?
Prvé pocity po prečítaní scenáru boli asi také, že či už sme pripravení na tento film. A druhý pocit bol otázkou, že prečo nie? Že veľmi rada budem súčasťou tohto filmu, ktorý, predpokladám, vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu.

Ako sa vám hrali tie strašné veci?
Ja som postavu Emmi prijala najmä kvôli tomu, že je to pre mňa výzva. Pretože tento typ postavy - bez toho, aby som chcela vyzerať lepšia, ako som - je mi mimoriadne vzdialený. A práve preto som ju chcela hrať, lebo keď hercovi poviete, že tá postava je niečo úplne iné, ako si ty, tak ako prvé povie, že jasné, to chcem hrať! Cítila som výzvu dostať do tejto postavy celú dávku istoty, s ktorou v tomto svete žije, a zároveň hlúposti, s ktorou viem, že sa asi žiť nemá. Verím, že som pod vedením režisérov dostala do tej postavy to, čo v nej malo byť a to, ako tú postavu videli aj oni.

Lístky na slávnostnú premiéru filmu Sviňa v Prešove s účasťou tvorcov a hercov si môžete kúpiť už dnes v kinách siete Cinemax. Viac o filme Sviňa nájdete na www.filmsvina.sk

Súvisiace články
22.1.2020 Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.