Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia

Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.

Najlepších v CR PSK za rok 2019 vybrala verejnosť v online hlasovaní, ako i odborná porota na neverejnom zasadnutí v sídle Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Víťazi vzišli z viac ako 40 nominácií v piatich hlavných kategóriách – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu. Tento ročník súťaže pribudla aj novinka v podobe novej kategórie Remeslo má zlaté dno.

PREHĽAD OCENENÝCH
"Tento rok bola konkurencia medzi nominovanými naozaj silná. Každý jeden z nich by si zaslúžil ocenenie za svoj prínos v oblasti cestovného ruchu pre Prešovský kraj. Teší nás, že každoročne sa v súťaži objavujú nové tváre a osoby, ktoré svojou prácou robia jednotlivé oblasti župy pre turistov atraktívnejšími, “ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško.
Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje KOCR Severovýchod Slovenska už od roku 2014. Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji, pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.

Stánok Prešovského kraja vo vidieckom štýle
Expozícia Prešovského kraja sa na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 (23. – 26. január 2020) niesla v štýle Čaro vidieka. „Svetová organizácia cestovného ruchu zameriava svoje tohtoročné aktivity na podporu vidieckeho cestovného ruchu a agroturistiky. V tomto zmysle sme sa aj my rozhodli pre takúto formu expozície a prezentácie Prešovského kraja", dodáva Janoško. Podľa organizácie, vidiecky rozvoj v turizme vo vidieckom priestore nepozná hranice, zbližuje ľudí a utužuje vzťah k prírode. V rovnakom zmysle plánuje KOCR Severovýchod Slovenska napĺňať svoje tohtoročné aktivity.

Pre návštevníkov stánku Prešovského kraja bol počas výstavy pripravený bohatý kultúrny program. Okrem oceňovania v ankete Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja, patrila k hlavným bodom programu aj vernisáž výstavy Jána Štovku Ro©k na dzedzine, ktorej zámerom je sprostredkovať súčasnej generácii pohľad na spôsob života našich predkov. Základ výstavy tvorí 12 fotografických obrazov jednotlivých mesiacov roka, na ktorých sú vyobrazené známe osobnosti z východného Slovenska (Peter Lipa, Katka Knechtová, Katka Koščová, Martin Husovský (Komajota) a Veronika Husovská, Heľeňine oči, Hrdza, manželia Stražanovci, Valika Furješová, Gabika Marcinková, Stanka Kašperová, Žeňa Libezňuk, Mišo Hudák, Marián Čekovský, Milan Junior Zimnýkoval, Marcel Merčiak, Kandráčovci, Anka Servická, Marka Mačošková, Anka Poráčová, aj bývalá členka FS Šarišan Ivana Christová).

Súčasťou programu bol aj krst interaktívno-náučnej turistickej trasy o oscarom ocenenom filme Obchod na korze. Krstným otcom sa stal moderátor Milan Junior Zimnýkoval, ktorý pokrstil okuliare pre virtuálnu realitu symbolicky, gombíkmi. Návštevníci stánku KOCR Severovýchod Slovenska tiež spoznali víťazov 3. ročníka Majstrovstiev SR – Vino Vinorum Slovaciae či Najkrajšie mesto a obec Slovenska za rok 2019. Počas štyroch dní mali návštevníci možnosť zapojiť sa do rôznych kvízov o Prešovskom kraji, v rámci ktorých mohli získať zaujímavé ceny a k dispozícii bola i živá ľudová hudba v podobe skupiny Bratia Jendrichovskí z Novej Ľubovne.

Priaznivé štatistiky aj v roku 2019
Prešovský kraj sa už teraz teší z nárastu návštevnosti. K dispozícii sú zatiaľ „len“ štatistiky za prvých 11 mesiacov roka 2019, no v porovnaní s celým rokom 2018 stúpol počet návštevníkov všetkých ubytovacích zariadení o 100 932 osôb, čo znamená nárast o 10,8%. Rovnako stúpol aj počet prenocovaní o 9,2%.

Počet návštevníkov*
2018 (12 mesiacov) - 932 121
2019 (11 mesiacov) – 1 033 053

Prenocovania*
2018 (12 mesiacov) - 2 901 080
2019 (11 mesiacov) - 3 170 817
*Zdroj – Štatistický úrad

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Preventívne opatrenia na území mesta Prešov v súvislosti so šírením koronavírusu
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.