Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Obvinený z trestného činu neposkytnutia pomoci

V piatok 24.01.2020 podvečer došlo v Prešove na Ul. Budovateľskej k smrteľnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 73 ročnej Prešovčanky.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto skutočnosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu neposkytnutie pomoci. Mužom, ktorý bol podozrivý zo spáchania uvedených trestných činov bol 48 ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Mercedes.
Tento Prešovčan po dopravnej nehode nezotrval na mieste nehody a neposkytol prvú pomoc poškodenej žene, ale z miesta odišiel. Urobil tak napriek tomu, že zotrvaním na mieste dopravnej nehody by nevznikla žiadna ujma či nebezpečenstvo jemu alebo niekomu inému. Polícia na mieste zaistila stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Na základe doposiaľ získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 48 ročnému vodičovi a to vo veci prečinu neposkytnutia pomoci. Tento Prešovčan bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

Obvinenie vo veci trestného činu usmrtenia doposiaľ nebolo vznesené, nakoľko vyšetrovateľ zatiaľ nedisponuje výsledkom znaleckého skúmania z odboru zdravotníctva.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna situácia: Mestská polícia v Prešove kontroluje prevádzky
Prešovská mestská polícia je dennodenne v teréne a vykonáva kontroly v baroch, kaviarňach a zábavných podnikoch na území mesta Prešov. Zároveň upozorňuje občanov v skupinkách, pomáha pri vstupoch do nemocnice a kontroluje dianie v meste pomocou kamier. Riešila však už aj útok psov.
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.