Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program

V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.

NTM 2020 -plagát
NTM 2020 -plagát

Národný týždeň manželstva sa uskutoční už tradične vo valentínskom týždni od pondelka do nedele. Tento rok je to v termíne od 10. do 16.februára 2020.

Aj tento rok je pre Prešovčanov pripravený bohatý a zaujímavý program. Navštíviť môžu rôzne kultúrno-spoločenské, športové, prednáškové i duchovné aktivity.

V dňoch 10. - 16. februára v čase otváracích hodín Krajského múzea v Prešove bude v jeho priestoroch k dispozícii historický rám a fotorekvizity, čo je pre manželov príležitosť urobiť si zaujímavú a veselú spoločnú fotografiu.

V pondelok 10.2. môžu manželia stráviť skvelý Tanečný večer v PKO Čierny orol v Prešove a pod vedením skúseného tanečného lektora zlepšiť svoje tanečné umenie. V utorok 11.2. na nich čaká umelecký zážitok v Krajskom múzeu v Prešove na vernisáži fotografií v rámci celokrajskej Fotosúťaže Náš príbeh. V stredu 12.2. si manželia v Prešove môžu vyjsť za kultúrou do Divadla Alexandra Duchnoviča, kde je pre nich pripravené divadelné predstavenie pod názvom "V šere hľadiska." Hvezdáreň a planetárium v Prešove usporiada pre manželov Rande pod hviezdami vo štvrtok 13.2. V ten istý deň bude v Konkatedrále sv. Mikuláša celebrovať sv. omšu za manželov spojenú s obnovou manželských sľubov pomocný biskup košickej arcidiecézy Mons. Marek Forgáč. Na Valentína 14.2. môžu manželia zažiť rovno 3 podujatia - besedu, klavírny večer či divadelné predstavenie v príjemnej atmosfére čokoládovne.

V sobotu 15.2. si manželia môžu zmerať sily na bowlingovom turnaji a Národný týždeň manželstva ukončí Večer príbehov v nedeľu 16.2.

Počas celého Národného týždňa manželstva bude pre manželov v Prešove k dispozícii každý pracovný deň od 18.00 hod. do 20.00 hod. aj individuálne poradenstvo.

V rámci podpory Národného týždňa manželstva 2020 v Prešove bude v čase trvania akcie od 10. do 16. februára nasvietené priečelie budovy historickej radnice v Prešove a Vodárenskej veže na červeno.

Viac o podujatiach Národného týždňa manželstva nájdete na webovej stránke https://www.ntmpo.sk/program a o zľavách pre manželov v Prešove na adrese https://www.ntmpo.sk/zlavy/

Viac informácií o Národnom týždni manželstva nájdete na www.ntm.sk

Jubilejný 10.ročník Národného týždňa manželstva (NTM) si od svojho uvedenia pomerne rýchlo získal množstvo priaznivcov a medzi Slovákmi sa udomácnil. Dôležitým posolstvom Národného týždňa manželstva je myšlienka, že o manželstvo sa treba starať a súčasne vyzýva manželské dvojice využiť príležitosť posilniť, prehĺbiť, prípadne dať do poriadku svoj vzťah.

Aktuálny ročník kampane je takto predznamenaný heslom NÁŠ PRÍBEH. Každé manželstvo je jedinečné a každá dvojica si píše svoj vlastný príbeh. Téma 10-teho ročníka vytvára príležitosť zastaviť sa, pripomenúť si spoločnú históriu a motivuje k vďačnosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.