Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Základná škola Matice slovenskej oslavuje 50-tku basketbalom

Základná škola Matice slovenskej oslávila polstoročnicu príjemným spomienkovým stretnutím. Výročie školy bolo totiž spojené s oslavou životného jubilea basketbalového trénera Vladimíra Daňa.

Základná škola Matice slovenskej je dodnes známa ako basketbalová škola, ktorá je úzko spojená s trénerom Vladimírom Daňom a s basketbalom. Škola vychovala množstvo reprezentantiek ČSSR aj SR v basketbale.

V týchto dňoch si tak škola pripomenula dve významné výročia.

Okrem oslavy 50. výročia založenia si bývalé žiačky školy - basketbalistky - pripravili pre svojho trénera krásne prekvapenie - oslavu jeho 80-tych narodenín. Súčasťou bol aj basketbalový zápas.
Trénerovi Vladimírovi Daňovi aj samotnej škole počas osláv zablahoželal viceprimátor mesta Prešov Pavol Neupauer, poslanec MsZ mesta Prešov Peter Krajňák a vedúci Odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu MsÚ Igor Hodžia.
Tréner Vladimír Daňo sa zaslúžil o mnohé úspechy svojich žiačok z ŠŠK MS Prešov, ale aj tých, ktoré sa basketbalu aktívne venovali po skončení školy.

Basketbalistke Eve Antalecovej-Mačekovej, prešovskej rodáčke, sa sen o účasti na olympijských hrách splnil v roku 1992.
Slovenská basketbalistka Anna Jurčenková, tiež rodáčka z Prešova, sa zúčastnila na piatich európskych šampionátoch v rokoch 2009, 2011, 2013, 2015 a 2017.
Medzi úspešné prešovské baskebalistky patrí aj Erika Dobrovičová, niekdajšia reprezentantka Československa a Slovenskej republiky. Zahrala si na olympijských turnajoch v Soule a v Barcelone, štyrikrát sa zúčastnila svetového šampionátu. V roku 1989 získala na majstrovskách Európy v Bulharsku striebro.

Spomienky na skvelé basketbalové úspechy a oslavy ZŠ Matice slovenskej sa však nekončia.

Oficiálne oslavy školy a program sa uskutočnia 25. júna 2020 v PKO Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
Športová hala Prešovskej univerzity je po rekonštrukcii spustená do prevádzky
Prešovská univerzita v Prešove (PU) ukončila rozsiahlu rekonštrukciu Športovej haly PU za viac ako 1,3 mil. eur. Obnova haly prinesie energetickú úsporu pri prevádzke a zníži negatívny vplyv na životné prostredie.
V Prešove zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 5. -9. ročníka základných škôl a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.
Nadané deti otvorili výstavu fotografií z natáčania kultovej rozprávky o Perinbabe
Klub nadaných detí v Prešove v spolupráci so slovenským režisérom Jurajom Jakubiskom vystavujú fotografie z natáčania filmovej rozprávky Perinbaba a Dva svety.
Aktualizácia: Finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš sa ruší
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 5. - 9.ročníka základných škôl. Záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.
Prešovskí žiaci sa naplno učia aj keď musia byť doma
Prešovské základné školy sú zatvorené od 13. marca a žiaci si už odvtedy zvykli na nový režim. Učia sa priamo z domu, pričom novozavedený systém si pochvaľujú rodičia aj učitelia.
Iniciatíva Rozumieme nadaným zverejnila exkluzívne testy pre žiakov
Vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu zverejnila iniciatíva Rozumieme nadaným po prvýkrát testy finálových kôl celoslovenskej súťaže Logická olympiáda. Zasúťažiť si tak teraz môžu všetky nadané deti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.