PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/18631/vytrznost_v_trolejbuse.html

Výtržnosť v trolejbuse

Vodič MHD v utorok (04.02.2020) popoludní oznámil na linku 158, že vo vozidle má výtržníka. Na miesto udalosti bola okamžite vyslaná policajná hliadka.

Po príchode na miesto bolo zistené, že verejne a na mieste verejnosti prístupnom, v priestoroch jednej z trolejbusových liniek v Prešove sa 28 ročný muž menom Vladimír dopustil hrubej neslušnosti. Hneď po nástupe do trolejbusu sa správal veľmi agresívne, pľuval po zemi, kopal do sedadiel. Neskôr fyzicky napadol dve slečny a to vo veku 15 a 16 rokov, jednu z nich dlaňou ruky udrel do tváre.
Prešovčan bol zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva, z ktorého vzniesol obvinenie tomuto výtržníkovi.
Ide o muža, ktorý už bol za obdobné konanie (násilnú trestnú činnosť) právoplatne odsúdený. Poverený príslušník na obvineného podal podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

 
6.2.2020 | Autor: Jana Ligdayová | Polícia a záchranné zložky | čítané: 585 krát