Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Krása planéty Zem očami žiakov ZŠ Šmeralova

Slávnostné otvorenie výstavy Naša Matka Zem sa v priestoroch Galérie v Caraffovej väznici nieslo v príjemnej atmosfére. Nechýbal ani kultúrny program.

Projekt, ktorého cieľom bolo podporiť výtvarné talenty detí, priniesol svoje ovocie v podobe nádherných diel žiakov ZŠ Šmeralova v Prešove.

Z 219 výtvarných prác vybrala porota 44, ktoré sú od dnešného dňa sprístupnené širokej verejnosti, a to až do 22.2.2020.

Autori najkrajších diel získali ocenenie v dvoch kategóriách:

Kategória I. – žiaci 1. stupňa ZŠ
miesto – Kamila Vooková
miesto – Nina Plavčanová
miesto – Soňa Sedláčková

Kategória II. – žiaci 2. stupňa ZŠ
miesto – Milan Pagurko
miesto – Vanesa Rumančíková
miesto – Vladko Jurašek

Mimoriadnu cenu poroty získali:
Daniela Dobrovičová a Michaela Olejárová

Pod vedením pani učiteliek Jany Mikulovej a Tamary Škovránkovej sa žiaci ZŠ Šmeralova zúčastnili prednášky zameranej na Ciele trvalo udržateľného rozvoja OSN. V projektovej prezentácii mali deti možnosť oboznámiť sa s agendou trvalo udržateľného rozvoja a vidieť svet aj zo strany, ktorú možno ešte nepoznali. V priebehu diskusie hľadali spôsoby a riešenia ochrany Zeme. Druhá fáza projektu sa niesla v umeleckom duchu s cieľom podporiť výtvarný talent žiakov.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.