Streda, 03. jún 2020
Meniny má Karolína | zajtra Lenka

Krása planéty Zem očami žiakov ZŠ Šmeralova

Slávnostné otvorenie výstavy Naša Matka Zem sa v priestoroch Galérie v Caraffovej väznici nieslo v príjemnej atmosfére. Nechýbal ani kultúrny program.

Projekt, ktorého cieľom bolo podporiť výtvarné talenty detí, priniesol svoje ovocie v podobe nádherných diel žiakov ZŠ Šmeralova v Prešove.

Z 219 výtvarných prác vybrala porota 44, ktoré sú od dnešného dňa sprístupnené širokej verejnosti, a to až do 22.2.2020.

Autori najkrajších diel získali ocenenie v dvoch kategóriách:

Kategória I. – žiaci 1. stupňa ZŠ
miesto – Kamila Vooková
miesto – Nina Plavčanová
miesto – Soňa Sedláčková

Kategória II. – žiaci 2. stupňa ZŠ
miesto – Milan Pagurko
miesto – Vanesa Rumančíková
miesto – Vladko Jurašek

Mimoriadnu cenu poroty získali:
Daniela Dobrovičová a Michaela Olejárová

Pod vedením pani učiteliek Jany Mikulovej a Tamary Škovránkovej sa žiaci ZŠ Šmeralova zúčastnili prednášky zameranej na Ciele trvalo udržateľného rozvoja OSN. V projektovej prezentácii mali deti možnosť oboznámiť sa s agendou trvalo udržateľného rozvoja a vidieť svet aj zo strany, ktorú možno ešte nepoznali. V priebehu diskusie hľadali spôsoby a riešenia ochrany Zeme. Druhá fáza projektu sa niesla v umeleckom duchu s cieľom podporiť výtvarný talent žiakov.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.