Streda, 19. február 2020
Meniny má Vlasta | zajtra Lívia

Ako môžu mesto a komunita navzájom spolupracovať?

Mesto Prešov pozýva všetkých zástupcov občianskych združení, neziskových a nadačných organizácií na informačné stretnutie k projektu URBACT Civic eState. Bude sa hovoriť najmä o možnostiach spolupráce a participácie na projektoch mesta.

Stretnutie sa uskutoční dňa 18. februára 2020 so začiatkom o 14.00 hod. v Malej radnej sieni historickej radnice na Hlavnej ulici č. 73 v Prešove.

Predmetom stretnutia bude predstavenie projektu URBACT Civic eState a možností participácie komunitných organizácií na niektorých projektoch mesta Prešov v budúcnosti.

Mesto Prešov na toto stretnutie pozýva všetkých štatutárnych zástupcov alebo riadiacich pracovníkov občianskych združení, neziskových, nadačných alebo príspevkových organizácií vykonávajúcich činnosť v oblasti kultúry, vzdelávania alebo komunitného života.

Na stretnutí získajú informácie o aktuálnych možnostiach spolupráce s mestom Prešov v oblasti rozvoja komunitnej spolupráce so samosprávou.

Európsky program URBACT je založený na transférovej spolupráci európskych miest v rôznych oblastiach. Špecifický program Civic eState má za úlohu definovať spoločné problémy využitia opustených alebo nevyužitých mestských nehnuteľností, vzájomné hľadanie riešení a uplatnenie získaných skúseností v miestnej samospráve. Výsledkom tejto spolupráce má byť legislatívny a komunikačný rámec, ktorý upraví čo najjednoduchší proces získania dočasného alebo trvalého užívateľského prístupu k takejto nehnuteľnosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.