Streda, 03. jún 2020
Meniny má Karolína | zajtra Lenka

Ako môžu mesto a komunita navzájom spolupracovať?

Mesto Prešov pozýva všetkých zástupcov občianskych združení, neziskových a nadačných organizácií na informačné stretnutie k projektu URBACT Civic eState. Bude sa hovoriť najmä o možnostiach spolupráce a participácie na projektoch mesta.

Stretnutie sa uskutoční dňa 18. februára 2020 so začiatkom o 14.00 hod. v Malej radnej sieni historickej radnice na Hlavnej ulici č. 73 v Prešove.

Predmetom stretnutia bude predstavenie projektu URBACT Civic eState a možností participácie komunitných organizácií na niektorých projektoch mesta Prešov v budúcnosti.

Mesto Prešov na toto stretnutie pozýva všetkých štatutárnych zástupcov alebo riadiacich pracovníkov občianskych združení, neziskových, nadačných alebo príspevkových organizácií vykonávajúcich činnosť v oblasti kultúry, vzdelávania alebo komunitného života.

Na stretnutí získajú informácie o aktuálnych možnostiach spolupráce s mestom Prešov v oblasti rozvoja komunitnej spolupráce so samosprávou.

Európsky program URBACT je založený na transférovej spolupráci európskych miest v rôznych oblastiach. Špecifický program Civic eState má za úlohu definovať spoločné problémy využitia opustených alebo nevyužitých mestských nehnuteľností, vzájomné hľadanie riešení a uplatnenie získaných skúseností v miestnej samospráve. Výsledkom tejto spolupráce má byť legislatívny a komunikačný rámec, ktorý upraví čo najjednoduchší proces získania dočasného alebo trvalého užívateľského prístupu k takejto nehnuteľnosti.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.