Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Prešovská univerzita otvorí svoje brány už po ôsmy raz

Začiatok letného semestra sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) už tradične spája s Dňom otvorených dverí. Tohtoročný ôsmy ročník, ktorý sa uskutoční 12. februára, láka svojich návštevníkov bohatým programom.

DOD 2020_plagát
DOD 2020_plagát

Desiaty február sa pre takmer 8400 prešovských vysokoškolákov nesie v znamení oficiálneho začiatku letného semestra. Druhý februárový týždeň na PU však bude patriť aj stredoškolákom, ktorí sa aktuálne rozhodujú, na akú vysokú školu pôjdu študovať. Medzi uchádzačmi o štúdium už roky patrí k obľúbeným podujatiam Deň otvorených dverí, počas ktorého navštívi Prešovskú univerzitu v priemere dve až tritisíc stredoškolákov. Tí môžu spoznávať vysokoškolské priestory, učebne i laboratória, ale predovšetkým získať všetky informácie o štúdiu na jednom mieste. Nebude tomu inak ani tento rok, kedy si univerzita pre zvedavých návštevníkov pripravila bohatý program, spojený s predstavením fakúlt, celouniveritných pracovísk a študijných programov. Priestor na prezentáciu budú mať i študentské organizácie a univerzitné súbory.

Celodenný program sa bude odohrávať v budove Vysokoškolského areálu na Ul. 17. novembra 1 v čase od 8:00 do 13:00 hod. V rámci univerzitného mestečka sa detailne odprezentujú jednotlivé fakulty, inštitúty a katedry, ktoré sa predstavia s tým najlepším, čo ponúkajú.

Fakulta humanitných a prírodných vied ponúkne prehliadku laboratórií, tvorivé dielne, demonštračné fyzikálne experimenty či objavovanie sveta pod mikroskopom. Možnosť vyskúšať si rôzne zábavno-edukačné hry a aktivity budú mať uchádzači na Pedagogickej fakulte, rôzne manažérske hry spojené s kvízom v oblasti manažmentu a turizmu zase na Fakulte manažmentu.

Filozofická fakulta si pre svojich návštevníkov pripravila rôzne modelové hodiny, kvízy o histórii, estetike, cudzích jazykoch, ako aj možnosť vyskúšať si hlasovanie v simulovaných voľbách do NR SR 2020, ktoré bude zastrešovať Inštitút politológie.

Na Fakulte športu si budú aj tento rok môcť záujemcovia otestovať silu stisku ruky na ručnom dynamometri a koordináciu na balančných pomôckach. Pripravená bude taktiež prehliadka Diagnostického centra Fakulty športu s informáciou o možnostiach diagnostiky športových predpokladov a športového výkonu.

Uchádzači o štúdium na Fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi využívanými na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, vyskúšať si meranie panvy alebo nosenie tehotenskej vesty. Nebudú chýbať ani ukážky poskytovania prvej pomoci a poradenstvo v oblasti zápalu ďasien, zubného kazu, zubných erózií a pod.

Gréckokatolícka teologická fakulta ponúkne ikonopiseckú dielňu, v ktorej bude prebiehať praktická ukážka písania ikony, ochutnávku liturgických matérií (víno a chlieb) a prehliadku elektronických náramkov pre odsúdených. Nebude chýbať taktiež animáciu voľnočasových aktivít. S ochutnávku koliva a ukážkou rezbárstva sakrálnych predmetov sa zase predstaví Pravoslávna bohoslovecká fakulta, ktorá taktiež odprezentuje svoje rozmanité študijné programy a vedeckú činnosť.

Súbežne s prezentáciu fakúlt bude prebiehať aj sprievodný program, ktorý odštartuje predstavením Vysokoškolského folklórneho súboru Torysa. Po ňom bude nasledovať vystúpenie miešaného speváckeho zboru Nostro canto a ženského speváckeho zboru Iuventus paedagogica. Ani tento rok nebude chýbať tradičná diskusia s rektorom univerzity Na slovíčko pán rektor, ktorá sa uskutoční v čase od 10:30 do 11:00 hod. Kultúrny program vyvrcholí geospelovou skupinou Anastasis.

Návštevníci 8. ročníka DOD sa budú taktiež môcť zapojiť do súťaže s názvom Unipo mi sadn“ a vyhrať tak Smart hodinky.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Mohlo by Vás zaujímať
Ekológovia z Prešovskej univerzity vyšľachtili novú odrodu maku
Výsledkom niekoľkoročného výskumu ekológov z Prešovskej univerzity, pod vedením docenta Jozefa Fejéra, je vyšľachtenie a registrácia novej odrody maku siateho s názvom Azurit. Ten má lepšie parametre úrody a kvality ako registrované odrody.
Základná škola Matice slovenskej oslavuje 50-tku basketbalom
Základná škola Matice slovenskej oslávila polstoročnicu príjemným spomienkovým stretnutím. Výročie školy bolo totiž spojené s oslavou životného jubilea basketbalového trénera Vladimíra Daňa.
Prešovčanka Viki Olejárová medzi nadanými deťmi
Klub nadaných detí v Prešove privítal osobnosť prešovského hudobného sveta Viki Olejárovú.
Nadaní otvorili rok s muškami a molekulárnou biologičkou
Prvým hosťom Klubu nadaných detí Prešov v roku 2020 bola molekulárna biologička Dr. rer. nat. Lucia Ciglar, ktorá sa s nadanými deťmi podelila o svoje skúsenosti a zážitky z práce vo výskume.
Spoluprácou k riešeniu problémov v oblasti vzdelávania
V poradí štvrté apolitické zasadnutie Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní (SKAV) na Slovensku sa po Bratislave, Trenčíne a Žiline uskutoční dňa 13.2.2020 v čase medzi 13.00 a 16.30 na pôde Prešovskej univerzity v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.