Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Prešovská univerzita otvorí svoje brány už po ôsmy raz

Začiatok letného semestra sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) už tradične spája s Dňom otvorených dverí. Tohtoročný ôsmy ročník, ktorý sa uskutoční 12. februára, láka svojich návštevníkov bohatým programom.

DOD 2020_plagát
DOD 2020_plagát

Desiaty február sa pre takmer 8400 prešovských vysokoškolákov nesie v znamení oficiálneho začiatku letného semestra. Druhý februárový týždeň na PU však bude patriť aj stredoškolákom, ktorí sa aktuálne rozhodujú, na akú vysokú školu pôjdu študovať. Medzi uchádzačmi o štúdium už roky patrí k obľúbeným podujatiam Deň otvorených dverí, počas ktorého navštívi Prešovskú univerzitu v priemere dve až tritisíc stredoškolákov. Tí môžu spoznávať vysokoškolské priestory, učebne i laboratória, ale predovšetkým získať všetky informácie o štúdiu na jednom mieste. Nebude tomu inak ani tento rok, kedy si univerzita pre zvedavých návštevníkov pripravila bohatý program, spojený s predstavením fakúlt, celouniveritných pracovísk a študijných programov. Priestor na prezentáciu budú mať i študentské organizácie a univerzitné súbory.

Celodenný program sa bude odohrávať v budove Vysokoškolského areálu na Ul. 17. novembra 1 v čase od 8:00 do 13:00 hod. V rámci univerzitného mestečka sa detailne odprezentujú jednotlivé fakulty, inštitúty a katedry, ktoré sa predstavia s tým najlepším, čo ponúkajú.

Fakulta humanitných a prírodných vied ponúkne prehliadku laboratórií, tvorivé dielne, demonštračné fyzikálne experimenty či objavovanie sveta pod mikroskopom. Možnosť vyskúšať si rôzne zábavno-edukačné hry a aktivity budú mať uchádzači na Pedagogickej fakulte, rôzne manažérske hry spojené s kvízom v oblasti manažmentu a turizmu zase na Fakulte manažmentu.

Filozofická fakulta si pre svojich návštevníkov pripravila rôzne modelové hodiny, kvízy o histórii, estetike, cudzích jazykoch, ako aj možnosť vyskúšať si hlasovanie v simulovaných voľbách do NR SR 2020, ktoré bude zastrešovať Inštitút politológie.

Na Fakulte športu si budú aj tento rok môcť záujemcovia otestovať silu stisku ruky na ručnom dynamometri a koordináciu na balančných pomôckach. Pripravená bude taktiež prehliadka Diagnostického centra Fakulty športu s informáciou o možnostiach diagnostiky športových predpokladov a športového výkonu.

Uchádzači o štúdium na Fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi využívanými na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, vyskúšať si meranie panvy alebo nosenie tehotenskej vesty. Nebudú chýbať ani ukážky poskytovania prvej pomoci a poradenstvo v oblasti zápalu ďasien, zubného kazu, zubných erózií a pod.

Gréckokatolícka teologická fakulta ponúkne ikonopiseckú dielňu, v ktorej bude prebiehať praktická ukážka písania ikony, ochutnávku liturgických matérií (víno a chlieb) a prehliadku elektronických náramkov pre odsúdených. Nebude chýbať taktiež animáciu voľnočasových aktivít. S ochutnávku koliva a ukážkou rezbárstva sakrálnych predmetov sa zase predstaví Pravoslávna bohoslovecká fakulta, ktorá taktiež odprezentuje svoje rozmanité študijné programy a vedeckú činnosť.

Súbežne s prezentáciu fakúlt bude prebiehať aj sprievodný program, ktorý odštartuje predstavením Vysokoškolského folklórneho súboru Torysa. Po ňom bude nasledovať vystúpenie miešaného speváckeho zboru Nostro canto a ženského speváckeho zboru Iuventus paedagogica. Ani tento rok nebude chýbať tradičná diskusia s rektorom univerzity Na slovíčko pán rektor, ktorá sa uskutoční v čase od 10:30 do 11:00 hod. Kultúrny program vyvrcholí geospelovou skupinou Anastasis.

Návštevníci 8. ročníka DOD sa budú taktiež môcť zapojiť do súťaže s názvom Unipo mi sadn“ a vyhrať tak Smart hodinky.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Ilustračné foto DOD

Ilustračné foto DOD
Mohlo by Vás zaujímať
Aktualizácia: Finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš sa ruší
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 5. - 9.ročníka základných škôl. Záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.
Prešovskí žiaci sa naplno učia aj keď musia byť doma
Prešovské základné školy sú zatvorené od 13. marca a žiaci si už odvtedy zvykli na nový režim. Učia sa priamo z domu, pričom novozavedený systém si pochvaľujú rodičia aj učitelia.
Iniciatíva Rozumieme nadaným zverejnila exkluzívne testy pre žiakov
Vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu zverejnila iniciatíva Rozumieme nadaným po prvýkrát testy finálových kôl celoslovenskej súťaže Logická olympiáda. Zasúťažiť si tak teraz môžu všetky nadané deti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.