Sobota, 28. marec 2020
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav

Spoluprácou k riešeniu problémov v oblasti vzdelávania

V poradí štvrté apolitické zasadnutie Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní (SKAV) na Slovensku sa po Bratislave, Trenčíne a Žiline uskutoční dňa 13.2.2020 v čase medzi 13.00 a 16.30 na pôde Prešovskej univerzity v Prešove.

Zúčastnia sa ho kľúčové organizácie a osobnosti z prešovského kraja – zástupcovia rodičov, študentov vysokých a stredných škôl, riaditeľov, učiteľov, odborných zamestnancov a zriaďovateľov škôl, univerzít, vedcov, neziskových organizácií, firiem a podporovateľov kvalitného vzdelávania. Na univerzitnej pôde ich privíta prorektorka pre vzdelávanie doc. PaedDr. Ivana Cimermanová, PhD.

„Neexistuje žiaden veľký spoločenský problém, za ktorý by bola zodpovedná len jedna organizácia, preto ho ani jedna organizácia nedokáže vyriešiť“, povedal Mark Kramer, prednášajúci na Harvardskej univerzite, o potrebe vzniku iniciatív a organizácií s tzv. kolektívnym dopadom pri riešení problémov v oblasti vzdelávania. Po pozitívnych skúsenostiach s takýmto typom organizácií v Kanade, Českej republike, či na Islande sa začína takáto iniciatíva v rámci projektu Deti nepočkajú! v oblasti vzdelávania i na Slovensku.

Stretnutie sa začne predstavením 5 príkladov dobrej praxe spolupráce aktérov v prešovskom regióne formou facilitovanej diskusie a následne sa aktéri budú zaoberať konkrétnymi ďalšími krokmi na úrovni regiónu, ktoré by mali v budúcnosti viesť ku tvorbe akčných plánov pre vzdelávanie v prešovskom kraji. Príklady dobrej praxe predstavia prof. Mgr. Zuzana Straková PhD. z Prešovskej univerzity v Prešove, ktorá bude hovoriť o asistentskej praxi vo vyučovaní cudzích jazykov, PaedDr. Viera Grohová zo Spojenej školy Letná 3453/34 v Poprade, ktorá sa podelí o skúsenosti z organizácie podujatia „Vstúpte bez zaklopania“, ThDr. Martin Kahanec, PhD. z OZ Tobiáš predstaví spoluprácu medzi oblasťou školstva a oblasťou sociálnej práce, Mgr. Ján Smolka z Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu Slovensko uvedie tento medzinárodný rozvojový program a PhDr. Ondrej Zoričák, MScIBA zo spoločnosti Krásne Sady Mlynica - servisná a prevádzková, a. s. predstaví činnosť Zariadenia lesnej pedagogiky v Mlynici. Bližšie informácie ku projektom dobrej praxe nájdete v prílohe k tejto tlačovej správe.

Sprievodným podujatím bude aj výstava prianí od detí, rodičov a učiteľov na tému „Akú školu by ste dopriali deťom na Slovensku“, ktoré budú neskôr použité ako stavebný materiál pre tvorbu sochy dieťaťa. Tá má byť následne darom pre budúceho ministra školstva a zároveň pripomienkou toho, že v centre našej pozornosti v oblasti vzdelávania by malo stáť dieťa.

Deti nepočkajú

Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Mohlo by Vás zaujímať
Športová hala Prešovskej univerzity je po rekonštrukcii spustená do prevádzky
Prešovská univerzita v Prešove (PU) ukončila rozsiahlu rekonštrukciu Športovej haly PU za viac ako 1,3 mil. eur. Obnova haly prinesie energetickú úsporu pri prevádzke a zníži negatívny vplyv na životné prostredie.
PG art – Výstava diel výtvarných pedagógov v Univerzitnej knižnici PU
V stredu 19. februára 2020 o 16:00 hod. bola v priestoroch Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove otvorená kolektívna výstava výtvarných diel – PG art.
V Prešove zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 5. -9. ročníka základných škôl a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.
Úradníci sa budú učiť, ako lepšie zvládať komunikáciu s občanom
Zamestnanci mestských úradov sú zväčša odborníci vo svojich oblastiach. No nikto ich neučí, ako sa zlepšiť v správaní k občanom - ku klientom úradu. To sa však zmení. Vo Veľkom Šariši sa začalo vzdelávanie, ktoré je zamerané práve na zlepšenie a skvalitnenie komunikácie, zvládanie náročných situácií na úrade či motivácie a ich vplyv na prácu zamestnanca samosprávy. Výsledkom projektu vzdelávania zamestnancov samospráv bude publikácia, ktorá bude slúžiť ako návod ostatným samosprávam.
Nadané deti otvorili výstavu fotografií z natáčania kultovej rozprávky o Perinbabe
Klub nadaných detí v Prešove v spolupráci so slovenským režisérom Jurajom Jakubiskom vystavujú fotografie z natáčania filmovej rozprávky Perinbaba a Dva svety.
Prešovská univerzita udelila čestný titul významnej historičke Kláre Papp
Do zoznamu popredných vedeckých, akademických i verejných činiteľov, nosiacich čestný titul Dr. h. c. sa zaradila ďalšia osobnosť, profesorka Klára Papp. Významná historička je bývalou dekankou Filozofickej fakulty Debrecínskej univerzity v Maďarsku a dlhoročnou riaditeľkou jej Historického ústavu.
Aktualizácia: Finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš sa ruší
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 5. - 9.ročníka základných škôl. Záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.