Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Spoluprácou k riešeniu problémov v oblasti vzdelávania

V poradí štvrté apolitické zasadnutie Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní (SKAV) na Slovensku sa po Bratislave, Trenčíne a Žiline uskutoční dňa 13.2.2020 v čase medzi 13.00 a 16.30 na pôde Prešovskej univerzity v Prešove.

Zúčastnia sa ho kľúčové organizácie a osobnosti z prešovského kraja – zástupcovia rodičov, študentov vysokých a stredných škôl, riaditeľov, učiteľov, odborných zamestnancov a zriaďovateľov škôl, univerzít, vedcov, neziskových organizácií, firiem a podporovateľov kvalitného vzdelávania. Na univerzitnej pôde ich privíta prorektorka pre vzdelávanie doc. PaedDr. Ivana Cimermanová, PhD.

„Neexistuje žiaden veľký spoločenský problém, za ktorý by bola zodpovedná len jedna organizácia, preto ho ani jedna organizácia nedokáže vyriešiť“, povedal Mark Kramer, prednášajúci na Harvardskej univerzite, o potrebe vzniku iniciatív a organizácií s tzv. kolektívnym dopadom pri riešení problémov v oblasti vzdelávania. Po pozitívnych skúsenostiach s takýmto typom organizácií v Kanade, Českej republike, či na Islande sa začína takáto iniciatíva v rámci projektu Deti nepočkajú! v oblasti vzdelávania i na Slovensku.

Stretnutie sa začne predstavením 5 príkladov dobrej praxe spolupráce aktérov v prešovskom regióne formou facilitovanej diskusie a následne sa aktéri budú zaoberať konkrétnymi ďalšími krokmi na úrovni regiónu, ktoré by mali v budúcnosti viesť ku tvorbe akčných plánov pre vzdelávanie v prešovskom kraji. Príklady dobrej praxe predstavia prof. Mgr. Zuzana Straková PhD. z Prešovskej univerzity v Prešove, ktorá bude hovoriť o asistentskej praxi vo vyučovaní cudzích jazykov, PaedDr. Viera Grohová zo Spojenej školy Letná 3453/34 v Poprade, ktorá sa podelí o skúsenosti z organizácie podujatia „Vstúpte bez zaklopania“, ThDr. Martin Kahanec, PhD. z OZ Tobiáš predstaví spoluprácu medzi oblasťou školstva a oblasťou sociálnej práce, Mgr. Ján Smolka z Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu Slovensko uvedie tento medzinárodný rozvojový program a PhDr. Ondrej Zoričák, MScIBA zo spoločnosti Krásne Sady Mlynica - servisná a prevádzková, a. s. predstaví činnosť Zariadenia lesnej pedagogiky v Mlynici. Bližšie informácie ku projektom dobrej praxe nájdete v prílohe k tejto tlačovej správe.

Sprievodným podujatím bude aj výstava prianí od detí, rodičov a učiteľov na tému „Akú školu by ste dopriali deťom na Slovensku“, ktoré budú neskôr použité ako stavebný materiál pre tvorbu sochy dieťaťa. Tá má byť následne darom pre budúceho ministra školstva a zároveň pripomienkou toho, že v centre našej pozornosti v oblasti vzdelávania by malo stáť dieťa.

Deti nepočkajú

Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Deti nepočkajú
Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Ekológovia z Prešovskej univerzity vyšľachtili novú odrodu maku
Výsledkom niekoľkoročného výskumu ekológov z Prešovskej univerzity, pod vedením docenta Jozefa Fejéra, je vyšľachtenie a registrácia novej odrody maku siateho s názvom Azurit. Ten má lepšie parametre úrody a kvality ako registrované odrody.
Základná škola Matice slovenskej oslavuje 50-tku basketbalom
Základná škola Matice slovenskej oslávila polstoročnicu príjemným spomienkovým stretnutím. Výročie školy bolo totiž spojené s oslavou životného jubilea basketbalového trénera Vladimíra Daňa.
Prešov vyhlásil ďalší ročník súťaže Talentov základných škôl regiónu Šariš
Žiaci základných škôl 5. až 9. ročníka sa môžu opäť prihlásiť do súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš. Jej 6. ročník vyhlásilo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Súťaž Talentov sa koná pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá Logická Olympiáda
Jemnú motoriku, tvorenie pojmov, pamäť a logické myslenie predškolákov z celého Slovenska už po piaty krát preverí Malá Logická Olympiáda.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.