Sobota, 28. marec 2020
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav

K nám za vínom: Barko Vinum

Víno, ktoré pochádza z najsevernejšieho registrovaného vinohradu na Slovensku, oslovilo už mnohých priaznivcov kvalitného vína. Ide o vína, ktoré majú svoj osobitý charakter a sú vyrábané s láskou a nadšením na vinohradníckych honoch Viničná hora a Gečová v obci Brekov. Vinárstvo je členom Karpatskej vínnej cesty.

Včera na 5. pokračovaní série degustácií vín s názvom K nám za vínom v prešovskom klube Wave centrum nezávislej kultúry v jeho nových undergroundových priestoroch s názvom Dole Dole, kde bola aj naša redakcia, nás so svojim vínom oboznámil Ing. Peter Mihaľko z vinárstva Barko Vinum spol. s r.o.

Barko Vinum je rodinná firma, ktorú v roku 1995 založil Peter Mihaľko vo vinárskej oblasti neďaleko obce Brekov. V tom čase obrábali značne zdevastovaný kus vinice v pôvodne židovskej časti vinohradu, vo vinohradníckom hone Viničná hora. V roku 1998 uvedenú časť vinohradu odkúpili od potomkov pôvodných majiteľov. V roku 2000 vysadili ich prvé sadenice. Voľba padla na Rizling vlašský, ktorý v roku 2003 priniesol prvú „panenskú“ úrodu.

V roku 2003 padlo ďalšie rozhodnutie o založení nového vinohradu v časti brekovského chotára s názvom Gečová. Tento vinohrad bol založený s nasledovnou odrodovou skladbou: Frankovka modrá, Cabernet sauvignon, Chardonnay, Sauvignon blanc.

Špecifikum brekovských vinohradov je ukryté vo výraznom vápencovom podloží. Tým sa táto vinohradnícka lokalita odlišuje od ostatných na Slovensku. Vďaka vápencovému podložiu tu dozrieva hrozno nenapodobiteľnej kvality, z ktorého vyrábajú vína s charakteristickou mineralitou a arómou, vysvetlil Ing. Peter Mihaľko.

Ochátnávka pozostávala z 8 druhov vín:
- BARCO CUVÉE 2018 (biele)
- BARCO CUVÉE 2017 (biele)
- RIZLING VLAŠSKÝ (biele)
- CHARDONNAY (biele)
- SAUVIGNON(biele)
- FRANKOVKA MODRÁ rosé (ružové)
- FRANKOVKA MODRÁ (červené)
- CABERNET SAUVIGNON (červené)

Ochutnávka je tá správna možnosť ako sa dozvedieť niečo nové o víne, zistiť ako taká ochutnávka prebieha, ovoňať a ochutnať kvalitné vínko alebo len stráviť čas s kamarátmi alebo rodinou. Už teraz sa môžte tešiť na ďalšie pokračovanie, o ktorom Vás budeme informovať na našej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove bude scénické čítanie Vagína Monológy
Keď sa ženy dostanú na pódium, dejú sa neuveriteľné veci, pretože ich témy a záležitosti, sú vyjadrené, vypočuté a konfrontované, aby ich všetci bez rozdielu videli a počuli.
Týždeň slovenských knižníc 2020, pod heslom: Knižnice pre všetkých
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc (TSK) na všetkých svojich oddeleniach a pobočkách bohatý program pre malých aj veľkých čitateľov, ktorý môžu využiť ako vhodnú prázdninovú alternatívu, keďže tohoročný TSK bude prebiehať od 02. do 08. marca 2020.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
OneRepublic sa so svojimi najväčšími hitmi predstavia v Bratislave už túto jeseň!
Koncertná jeseň na Slovensku sa rozrastá o ďalšiu zahraničnú hviezdu. Celosvetovo obľúbená americká pop-rocková skupina OneRepublic si to do Bratislavy namieri už v novembri tohto roka. Návštevníkom ponúknu najúspešnejšie skladby naprieč svojou úspešnou hudobnou kariérou.
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.