Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

K nám za vínom: Barko Vinum

Víno, ktoré pochádza z najsevernejšieho registrovaného vinohradu na Slovensku, oslovilo už mnohých priaznivcov kvalitného vína. Ide o vína, ktoré majú svoj osobitý charakter a sú vyrábané s láskou a nadšením na vinohradníckych honoch Viničná hora a Gečová v obci Brekov. Vinárstvo je členom Karpatskej vínnej cesty.

Včera na 5. pokračovaní série degustácií vín s názvom K nám za vínom v prešovskom klube Wave centrum nezávislej kultúry v jeho nových undergroundových priestoroch s názvom Dole Dole, kde bola aj naša redakcia, nás so svojim vínom oboznámil Ing. Peter Mihaľko z vinárstva Barko Vinum spol. s r.o.

Barko Vinum je rodinná firma, ktorú v roku 1995 založil Peter Mihaľko vo vinárskej oblasti neďaleko obce Brekov. V tom čase obrábali značne zdevastovaný kus vinice v pôvodne židovskej časti vinohradu, vo vinohradníckom hone Viničná hora. V roku 1998 uvedenú časť vinohradu odkúpili od potomkov pôvodných majiteľov. V roku 2000 vysadili ich prvé sadenice. Voľba padla na Rizling vlašský, ktorý v roku 2003 priniesol prvú „panenskú“ úrodu.

V roku 2003 padlo ďalšie rozhodnutie o založení nového vinohradu v časti brekovského chotára s názvom Gečová. Tento vinohrad bol založený s nasledovnou odrodovou skladbou: Frankovka modrá, Cabernet sauvignon, Chardonnay, Sauvignon blanc.

Špecifikum brekovských vinohradov je ukryté vo výraznom vápencovom podloží. Tým sa táto vinohradnícka lokalita odlišuje od ostatných na Slovensku. Vďaka vápencovému podložiu tu dozrieva hrozno nenapodobiteľnej kvality, z ktorého vyrábajú vína s charakteristickou mineralitou a arómou, vysvetlil Ing. Peter Mihaľko.

Ochátnávka pozostávala z 8 druhov vín:
- BARCO CUVÉE 2018 (biele)
- BARCO CUVÉE 2017 (biele)
- RIZLING VLAŠSKÝ (biele)
- CHARDONNAY (biele)
- SAUVIGNON(biele)
- FRANKOVKA MODRÁ rosé (ružové)
- FRANKOVKA MODRÁ (červené)
- CABERNET SAUVIGNON (červené)

Ochutnávka je tá správna možnosť ako sa dozvedieť niečo nové o víne, zistiť ako taká ochutnávka prebieha, ovoňať a ochutnať kvalitné vínko alebo len stráviť čas s kamarátmi alebo rodinou. Už teraz sa môžte tešiť na ďalšie pokračovanie, o ktorom Vás budeme informovať na našej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Film Sviňa je tým filmom, ktorý by si mal pozrieť každý. Aj preto filmu venujú veľkú pozornosť nielen tvorcovia, ale aj jeho protagonisti, ktorí sa osobne zúčastnia predpremiéry v meste Prešov. Rezervovať si miesto na slávnostnej predpremiére je možné už dnes.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.