Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Peter Juhás zverejnil prvý videoklip. V novinke TY ANI NEVIEŠ sa objavuje skutočný vlk!

Slovenský spevák, cestovateľ a neskrotná duša, Peter Juhás, debutuje so singlom TY ANI NEVIEŠ. Novinku predstavil prostredníctvom videoklipu a odokrýva ňou kúsok svojho sveta. Pesnička je zároveň predzvesťou prvého albumu.

Talentovaný spevák a hudobník Peter Juhás začínal od piky. Precestoval polku sveta, ako pouličný spevák spríjemňoval svojím umením chvíle návštevníkom turistických miest nielen v Európe, ale aj v Ázii. Už od útleho veku vedel, že sa chce živiť svojou vášňou – hudbou. Nechýbala mu odvaha i keď začiatky boli drsné, svoj sen si za ťažkých podmienok plnil. Po rokoch sa mu život obrátil o stoosemdesiat stupňov a z námestí, na ktorých hrával, si to namieril do nahrávacieho štúdia.

Míľnikom v jeho živote sa stalo stretnutie s jednou z najúspešnejších slovenských speváčok, ktorá mu za pomoci svojich muzikantov ukázala smer. Práve drahocenné rady a skúsenosti Jany Kirschner a jej kapely mladému spevákovi pomohli začať brať veci vážne. Za ich podpory sa zrodil debut TY ANI NEVIEŠ, ktorým Peter, prostredníctvom videoklipu, predstavuje kúsok svojho sveta. Prvý singel je zároveň ochutnávkou pripravovaného albumu. „Už dlho som nestretla tak autentického, otvoreného muzikanta. Má v sebe oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá a myslím, že ak bude na sebe pracovať, môže dokázať naozaj veľa. Je to v jeho rukách, ja som sa mu snažila otvoriť cestu k muzikantom, ktorí by s ním tú cestu mohli zdieľať a zachytiť jeho cítenie a sound, jeho hlas a hlavne charakter, ktorý je bezpochyby, ako hovoria Angličania “bigger than life”. Verím, že pieseň Ty ani nevieš je pre Petra iba začiatkom a ešte nás všetkých prekvapí, “ vyjadrila sa Jana Kirschner na adresu mladého muzikanta.

Neštandardný postup: z názvu vznikla skladba

Nápad na pieseň TY ANI NEVIEŠ vznikol veľmi neobvykle. Prvotne skrsla myšlienka, s ktorou korešponduje celá pieseň, a to uvedomenie koľko vecí o nás tí druhí ľudia vlastne ani nevedia. Jedného rána tak Peter Juhás na modrý zdrap papiera napísal názov tešte neexistujúcej pesničky. „Po titulku som napísal prvú slohu, k nej som si brnkol nejaké akordy a postupne to chytalo svoj tvar a vystihovalo, čo by som ňou rád povedal, “ priblížil spevák zrod novinky, ktorá na svoj debut v šuplíku čakala celé dva roky!

Pesnička, ktorá sa dočkala i videoklipu, prešla niekoľkými premenami a za finálnou verziou producentsky stoja spomínaná Jana Kirschner a jej gitarista Tomáš Fuchs , s ktorým už roky spolupracuje a okrem live koncertov sa podieľal aj na projektoch Moruša a Takmer Sólo. „Pre mňa je až neuveriteľná podpora, ktorá prišla od Janky po súťaži The Voice, kde sme sa spoznali. Dôvera vo mňa, od tak dobrej duše akou je Janka, je veľkou motiváciou. Jedného dňa ma pozvala do štúdia, kde so svojou kapelou nahrávala nejaké vlastné veci, “ vysvetľuje Juhás ako sa táto spolupráca celá udiala.

https://www.youtube.com/watch?v=pVcLK3lMdrw

Peter následne spoznal Janiných dvorných muzikantov Tomiho Fuchsa, Pištu Lengyela, Martina Nováka a Rasťa Uhríka. V štúdiu sa s gitarkou v ruke zmocnil mikrofónu a spustil. „Janka sa vtedy posadila vedľa mňa, dala si slúchadlá a povedala nech to zahrám tak, ako to hrám. V momente, ako sme začali hrať, mnou prešli zimomriavky, lebo všetci chalani začali hrať túto skladbu, ako keby ju napísali so mnou, “ opisuje spevák nezabudnuteľné zážitky. Finálna verzia vznikla úpravami pôvodného znenia piesne v ten istý deň, ako Peter spoznal umelecky spriaznené duše. Spolu s Jankou vyšperkovali text a skladba bola zrelá, aby sa dočkala aj vizuálnej podoby!

Hviezdou klipu sa stal, okrem samotného speváka, naozajstný vlk!

Videoklip k novinke sa nakrúcal v Demänovskej doline, ktorá dokonale odzrkadľuje pokoj, ktorým príroda sama o sebe iste je. Krásy slovenského kraja, ale aj podstatu piesne na kameru zachytil Viktor Cicko. „Do hôr sme so sebou zobrali gitaru a snažili sa vystihnúť tú krásu prírody. Točili sme na chatke, kde som aj nasekal drevo, sekeru taktiež, no a spoločne s chalanmi z Redpoint.sk sme natočili zábery, ktoré sa vďaka Viktorovi podarili ukuchtiť do presne toho, v čo som dúfal. V klipe si zahral aj vĺčik "Junior", ktorý je miestnym borcom, " prezradil vlastnou vravou Peter Juhás vznik videoklipu.

Pilotný singel k pripravovanému debutovému albumu, o ktorom mladý muzikant sníva už niekoľko rokov, sa snáď čoskoro dočká “súrodencov“. Peter aktuálne zarezáva v štúdiu ostošesť a nahráva vlastné autorské piesne, ku ktorým si sám píše i texty. „Teším sa na všetko, čo má čaká a som za to vďačný. Myslím, že to bude riadna jazda po ceste za šťastím, “ dodal na záver.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Film Sviňa je tým filmom, ktorý by si mal pozrieť každý. Aj preto filmu venujú veľkú pozornosť nielen tvorcovia, ale aj jeho protagonisti, ktorí sa osobne zúčastnia predpremiéry v meste Prešov. Rezervovať si miesto na slávnostnej predpremiére je možné už dnes.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.