Sobota, 28. marec 2020
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav

Peter Juhás zverejnil prvý videoklip. V novinke TY ANI NEVIEŠ sa objavuje skutočný vlk!

Slovenský spevák, cestovateľ a neskrotná duša, Peter Juhás, debutuje so singlom TY ANI NEVIEŠ. Novinku predstavil prostredníctvom videoklipu a odokrýva ňou kúsok svojho sveta. Pesnička je zároveň predzvesťou prvého albumu.

Talentovaný spevák a hudobník Peter Juhás začínal od piky. Precestoval polku sveta, ako pouličný spevák spríjemňoval svojím umením chvíle návštevníkom turistických miest nielen v Európe, ale aj v Ázii. Už od útleho veku vedel, že sa chce živiť svojou vášňou – hudbou. Nechýbala mu odvaha i keď začiatky boli drsné, svoj sen si za ťažkých podmienok plnil. Po rokoch sa mu život obrátil o stoosemdesiat stupňov a z námestí, na ktorých hrával, si to namieril do nahrávacieho štúdia.

Míľnikom v jeho živote sa stalo stretnutie s jednou z najúspešnejších slovenských speváčok, ktorá mu za pomoci svojich muzikantov ukázala smer. Práve drahocenné rady a skúsenosti Jany Kirschner a jej kapely mladému spevákovi pomohli začať brať veci vážne. Za ich podpory sa zrodil debut TY ANI NEVIEŠ, ktorým Peter, prostredníctvom videoklipu, predstavuje kúsok svojho sveta. Prvý singel je zároveň ochutnávkou pripravovaného albumu. „Už dlho som nestretla tak autentického, otvoreného muzikanta. Má v sebe oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá a myslím, že ak bude na sebe pracovať, môže dokázať naozaj veľa. Je to v jeho rukách, ja som sa mu snažila otvoriť cestu k muzikantom, ktorí by s ním tú cestu mohli zdieľať a zachytiť jeho cítenie a sound, jeho hlas a hlavne charakter, ktorý je bezpochyby, ako hovoria Angličania “bigger than life”. Verím, že pieseň Ty ani nevieš je pre Petra iba začiatkom a ešte nás všetkých prekvapí, “ vyjadrila sa Jana Kirschner na adresu mladého muzikanta.

Neštandardný postup: z názvu vznikla skladba

Nápad na pieseň TY ANI NEVIEŠ vznikol veľmi neobvykle. Prvotne skrsla myšlienka, s ktorou korešponduje celá pieseň, a to uvedomenie koľko vecí o nás tí druhí ľudia vlastne ani nevedia. Jedného rána tak Peter Juhás na modrý zdrap papiera napísal názov tešte neexistujúcej pesničky. „Po titulku som napísal prvú slohu, k nej som si brnkol nejaké akordy a postupne to chytalo svoj tvar a vystihovalo, čo by som ňou rád povedal, “ priblížil spevák zrod novinky, ktorá na svoj debut v šuplíku čakala celé dva roky!

Pesnička, ktorá sa dočkala i videoklipu, prešla niekoľkými premenami a za finálnou verziou producentsky stoja spomínaná Jana Kirschner a jej gitarista Tomáš Fuchs , s ktorým už roky spolupracuje a okrem live koncertov sa podieľal aj na projektoch Moruša a Takmer Sólo. „Pre mňa je až neuveriteľná podpora, ktorá prišla od Janky po súťaži The Voice, kde sme sa spoznali. Dôvera vo mňa, od tak dobrej duše akou je Janka, je veľkou motiváciou. Jedného dňa ma pozvala do štúdia, kde so svojou kapelou nahrávala nejaké vlastné veci, “ vysvetľuje Juhás ako sa táto spolupráca celá udiala.

https://www.youtube.com/watch?v=pVcLK3lMdrw

Peter následne spoznal Janiných dvorných muzikantov Tomiho Fuchsa, Pištu Lengyela, Martina Nováka a Rasťa Uhríka. V štúdiu sa s gitarkou v ruke zmocnil mikrofónu a spustil. „Janka sa vtedy posadila vedľa mňa, dala si slúchadlá a povedala nech to zahrám tak, ako to hrám. V momente, ako sme začali hrať, mnou prešli zimomriavky, lebo všetci chalani začali hrať túto skladbu, ako keby ju napísali so mnou, “ opisuje spevák nezabudnuteľné zážitky. Finálna verzia vznikla úpravami pôvodného znenia piesne v ten istý deň, ako Peter spoznal umelecky spriaznené duše. Spolu s Jankou vyšperkovali text a skladba bola zrelá, aby sa dočkala aj vizuálnej podoby!

Hviezdou klipu sa stal, okrem samotného speváka, naozajstný vlk!

Videoklip k novinke sa nakrúcal v Demänovskej doline, ktorá dokonale odzrkadľuje pokoj, ktorým príroda sama o sebe iste je. Krásy slovenského kraja, ale aj podstatu piesne na kameru zachytil Viktor Cicko. „Do hôr sme so sebou zobrali gitaru a snažili sa vystihnúť tú krásu prírody. Točili sme na chatke, kde som aj nasekal drevo, sekeru taktiež, no a spoločne s chalanmi z Redpoint.sk sme natočili zábery, ktoré sa vďaka Viktorovi podarili ukuchtiť do presne toho, v čo som dúfal. V klipe si zahral aj vĺčik "Junior", ktorý je miestnym borcom, " prezradil vlastnou vravou Peter Juhás vznik videoklipu.

Pilotný singel k pripravovanému debutovému albumu, o ktorom mladý muzikant sníva už niekoľko rokov, sa snáď čoskoro dočká “súrodencov“. Peter aktuálne zarezáva v štúdiu ostošesť a nahráva vlastné autorské piesne, ku ktorým si sám píše i texty. „Teším sa na všetko, čo má čaká a som za to vďačný. Myslím, že to bude riadna jazda po ceste za šťastím, “ dodal na záver.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove bude scénické čítanie Vagína Monológy
Keď sa ženy dostanú na pódium, dejú sa neuveriteľné veci, pretože ich témy a záležitosti, sú vyjadrené, vypočuté a konfrontované, aby ich všetci bez rozdielu videli a počuli.
Týždeň slovenských knižníc 2020, pod heslom: Knižnice pre všetkých
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc (TSK) na všetkých svojich oddeleniach a pobočkách bohatý program pre malých aj veľkých čitateľov, ktorý môžu využiť ako vhodnú prázdninovú alternatívu, keďže tohoročný TSK bude prebiehať od 02. do 08. marca 2020.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
OneRepublic sa so svojimi najväčšími hitmi predstavia v Bratislave už túto jeseň!
Koncertná jeseň na Slovensku sa rozrastá o ďalšiu zahraničnú hviezdu. Celosvetovo obľúbená americká pop-rocková skupina OneRepublic si to do Bratislavy namieri už v novembri tohto roka. Návštevníkom ponúknu najúspešnejšie skladby naprieč svojou úspešnou hudobnou kariérou.
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.