Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Donjon v sebe ukrýva srdce hradu

Na najvyššom bode hradu Šariš je srdce hradu. Robotníci tam zamurovali kameň v tvare srdca.

Vo vrchole donjonu je zamurovaný kameň v tvare srdca.
Vo vrchole donjonu je zamurovaný kameň v tvare srdca.

„Keď hľadáme kamene na murovanie, tak sme našli pekný kameň, ktorý bol plochý a mal tvar srdca. Vzali sme ho a zamurovali na donjone. Turistom ukazujeme a hovoríme, kde je srdce hradu. Radi sa pri tom srdci fotia. Je to naša malá atrakcia, “ informoval správca hradu Ladislav Babuščák.

Občianske združenie na hrade Šariš vydalo tento rok aj kalendár na rok 2020. „Kalendár je s veľmi peknou fotkou hradu, predaj tohto kalendára je za dobrovoľný príspevok, výťažok sa použije na obnovu hradu, “ uviedol Babuščák.

Kalendár sa dá kúpiť priamo na hrade. (ver)

Mohlo by Vás zaujímať
Počet prenocovaní na Hornom Zemplíne medziročne vzrástol
Počet prenocovaní na Hornom Zemplíne medziročne vzrástol takmer o 30 percent, v území pribudli aj ubytovacie zariadenia. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR).
Do Prešovského kraja zavítalo viac ako milión návštevníkov
Prešovský kraj pokračuje v trende rastu návštevnosti. Na jeho územie zavítalo v predchádzajúcom roku 1 108 313 návštevníkov ubytovacích zariadení. Už tradične sa zvýšil aj počet zahraničných návštevníkov. Prešovský kraj je však obľúbený najmä u domácich. V tomto ukazovateli zaznamenal až 21,8 % nárast oproti roku 2018, čo je najviac spomedzi všetkých krajov na Slovensku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.