Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Chcete umiestniť letnú terasu pri Severnom parku?

Mesto Prešov pripomína občanom a majiteľom jednotlivých prevádzok, že žiadosť o umiestnenie letnej terasy pri Severnom parku môžu podať do 20. marca 2020. O umiestnenie terás v tejto časti pešej zóny je totiž veľký záujem.

Prevádzkovanie letných terás sa v Prešove začína od 01.05.2020. Záujem o ich umiestnenie, napr. pri Severnom parku, je veľký, a preto mesto Prešov vyzýva všetkých majiteľov prevádzok, aby si podali žiadosť o umiestnenie letnej terasy čo najskôr.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ teda oznamuje všetkým záujemcom o umiestnenie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre letnú sezónu 2020 na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku, aby žiadosť podali do 20. marca 2020 na Mestskom úrade v Prešove, v Klientskom centre na Jarkovej ulici č. 26, a to z dôvodu veľkého počtu záujemcov o túto plochu.

Po uzávierke všetkých podaných žiadosti bude mestom spracovaný koncepčný návrh umiestnenia letných terás, ktorý bude následne prerokovaný s dotknutými orgánmi. Až na základe kladných stanovísk od všetkých dotknutých orgánov bude mesto Prešov vydávať, v zmysle platnej legislatívy, rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na umiestnenie exteriérových sedení na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku pre letnú sezónu 2020.

Podmienkou pre vydanie rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na území mesta Prešov je úplná žiadosť, situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia, uhradený správny poplatok v zmysle zákona NR SR Č. 145/1995Z. z. o správnych poplatkoch.

Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohl'adávky za minulé roky.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke
Na križovatke Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska bol vymenený rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku, ktoré slúžia pre vozidlá MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.