Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Chcete umiestniť letnú terasu pri Severnom parku?

Mesto Prešov pripomína občanom a majiteľom jednotlivých prevádzok, že žiadosť o umiestnenie letnej terasy pri Severnom parku môžu podať do 20. marca 2020. O umiestnenie terás v tejto časti pešej zóny je totiž veľký záujem.

Prevádzkovanie letných terás sa v Prešove začína od 01.05.2020. Záujem o ich umiestnenie, napr. pri Severnom parku, je veľký, a preto mesto Prešov vyzýva všetkých majiteľov prevádzok, aby si podali žiadosť o umiestnenie letnej terasy čo najskôr.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ teda oznamuje všetkým záujemcom o umiestnenie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre letnú sezónu 2020 na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku, aby žiadosť podali do 20. marca 2020 na Mestskom úrade v Prešove, v Klientskom centre na Jarkovej ulici č. 26, a to z dôvodu veľkého počtu záujemcov o túto plochu.

Po uzávierke všetkých podaných žiadosti bude mestom spracovaný koncepčný návrh umiestnenia letných terás, ktorý bude následne prerokovaný s dotknutými orgánmi. Až na základe kladných stanovísk od všetkých dotknutých orgánov bude mesto Prešov vydávať, v zmysle platnej legislatívy, rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na umiestnenie exteriérových sedení na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku pre letnú sezónu 2020.

Podmienkou pre vydanie rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na území mesta Prešov je úplná žiadosť, situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia, uhradený správny poplatok v zmysle zákona NR SR Č. 145/1995Z. z. o správnych poplatkoch.

Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohl'adávky za minulé roky.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.