Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Spoločnosť BHS-Sonthofen plánuje nový závod pri Prešove

V novom závode v obci Haniska pri Prešove bude spoločnosť BHS v budúcnosti vyrábať strojové komponenty pre nemecké závody v Sonthofene a Herrschingu.

„Naše rozširujúce sa portfólio riešení a technológií potrebuje ďalšie, nové výrobné kapacity, “ hovorí Dennis Kemmann, výkonný riaditeľ spoločnosti BHS-Sonthofen. „Preto sme hľadali novú lokalitu pre výrobný závod. Z rôznych dôvodov sme sa rozhodli pre Slovensko.“

Technologický líder v pracovných oblastiach zmiešavacej, drviacej, recyklačnej, filtračnej, sušiacej a reakčnej techniky kladie vysoké nároky na svoje stroje a strojové komponenty. Preto padlo rozhodnutie umiestniť výrobu v rámci Európskej únie, do krajiny s vysokokvalifikovaným odborným personálom. Slovensko je navyše optimálnou lokalitou aj z hľadiska logistiky. Vhodný pozemok s celkovou výmerou 3,5 ha v obci Haniska je už kúpený. Aktuálne prebieha plánovacia fáza. V prvej fáze výstavby by sa mala vybudovať výrobná hala s plochou približne 5 000 m², ako aj administratívna budova s plochou asi 300 m². V ďalších fázach výstavby bude plocha podniku rozšírená na približne 16 000 m².
„Náš nový závod by mal na začiatku prevádzky ponúknuť moderné pracovné miesta približne 50 zamestnancom, prevažne vo výrobe, “ zdôrazňuje Christian Rick, výkonný riaditeľ pre operácie a zodpovedný za celosvetovú výrobu spoločnosti BHS-Sonthofen. Spoločnosť BHS počíta s tým, že čoskoro získa stavebné povolenie. Prvé pracovné zmluvy sú už podpísané, noví slovenskí kolegovia momentálne absolvujú školenie v nemeckom sídle firmy v meste Sonthofen. Otvorenie nového závodu a spustenie prevádzky v obci Haniska je plánované na tretí kvartál roku 2020.

O spoločnosti BHS-Sonthofen GmbH
Spoločnosť BHS-Sonthofen GmbH je podnikateľskou skupinou pôsobiacou v odvetví výroby strojov a zariadení so sídlom v nemeckom meste Sonthofen (Bavorsko). Spoločnosť ponúka technické riešenia vo forme strojov a zariadení, ako aj poradenstvo v oblasti mechanickej a tepelnej technológie so zameraním na zmiešavanie, drvenie, recyklovanie, filtrovanie, sušenie a reagovanie. S viac ako 450 zamestnancami a niekoľkými dcérskymi spoločnosťami pôsobí spoločnosť BHS-Sonthofen na celom svete.
Ďalšie informácie nájdete na stránke www.bhs-sonthofen.de.


Obrázok 1: Pohľad na nový závod 1

Nový závod na Slovensku by mal byť uvedený do prevádzky na konci roka 2020.
Obrázok 2: Pohľad na nový závod 2

Vizualizácia nového závodu v obci Haniska blízko Prešova, Slovensko.
Obrázok 3: Pohľad na nový závod 3

V prvej fáze výstavby v roku 2020 bude mať nový závod výrobnú plochu 5 000 m² a kancelárie budú na ploche 300 m²
Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.