Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Spoločnosť BHS-Sonthofen plánuje nový závod pri Prešove

Spoločnosť BHS-Sonthofen plánuje výstavbu nového závodu na východe Slovenska. S investíciou vo výške 10 miliónov eur chce podnikateľská skupina vytvoriť ďalšie výrobné kapacity pre obchodné oblasti techniky zmiešavania, drvenia, recyklovania, filtrovania, sušenia a reagovania.

V novom závode v obci Haniska pri Prešove bude spoločnosť BHS v budúcnosti vyrábať strojové komponenty pre nemecké závody v Sonthofene a Herrschingu.

„Naše rozširujúce sa portfólio riešení a technológií potrebuje ďalšie, nové výrobné kapacity, “ hovorí Dennis Kemmann, výkonný riaditeľ spoločnosti BHS-Sonthofen. „Preto sme hľadali novú lokalitu pre výrobný závod. Z rôznych dôvodov sme sa rozhodli pre Slovensko.“

Technologický líder v pracovných oblastiach zmiešavacej, drviacej, recyklačnej, filtračnej, sušiacej a reakčnej techniky kladie vysoké nároky na svoje stroje a strojové komponenty. Preto padlo rozhodnutie umiestniť výrobu v rámci Európskej únie, do krajiny s vysokokvalifikovaným odborným personálom. Slovensko je navyše optimálnou lokalitou aj z hľadiska logistiky. Vhodný pozemok s celkovou výmerou 3,5 ha v obci Haniska je už kúpený. Aktuálne prebieha plánovacia fáza. V prvej fáze výstavby by sa mala vybudovať výrobná hala s plochou približne 5 000 m², ako aj administratívna budova s plochou asi 300 m². V ďalších fázach výstavby bude plocha podniku rozšírená na približne 16 000 m².
„Náš nový závod by mal na začiatku prevádzky ponúknuť moderné pracovné miesta približne 50 zamestnancom, prevažne vo výrobe, “ zdôrazňuje Christian Rick, výkonný riaditeľ pre operácie a zodpovedný za celosvetovú výrobu spoločnosti BHS-Sonthofen. Spoločnosť BHS počíta s tým, že čoskoro získa stavebné povolenie. Prvé pracovné zmluvy sú už podpísané, noví slovenskí kolegovia momentálne absolvujú školenie v nemeckom sídle firmy v meste Sonthofen. Otvorenie nového závodu a spustenie prevádzky v obci Haniska je plánované na tretí kvartál roku 2020.

O spoločnosti BHS-Sonthofen GmbH
Spoločnosť BHS-Sonthofen GmbH je podnikateľskou skupinou pôsobiacou v odvetví výroby strojov a zariadení so sídlom v nemeckom meste Sonthofen (Bavorsko). Spoločnosť ponúka technické riešenia vo forme strojov a zariadení, ako aj poradenstvo v oblasti mechanickej a tepelnej technológie so zameraním na zmiešavanie, drvenie, recyklovanie, filtrovanie, sušenie a reagovanie. S viac ako 450 zamestnancami a niekoľkými dcérskymi spoločnosťami pôsobí spoločnosť BHS-Sonthofen na celom svete.
Ďalšie informácie nájdete na stránke www.bhs-sonthofen.de.


Obrázok 1: Pohľad na nový závod 1

Nový závod na Slovensku by mal byť uvedený do prevádzky na konci roka 2020.
Obrázok 2: Pohľad na nový závod 2

Vizualizácia nového závodu v obci Haniska blízko Prešova, Slovensko.
Obrázok 3: Pohľad na nový závod 3

V prvej fáze výstavby v roku 2020 bude mať nový závod výrobnú plochu 5 000 m² a kancelárie budú na ploche 300 m²

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke
Na križovatke Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska bol vymenený rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku, ktoré slúžia pre vozidlá MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.