Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

V Dopravnom podniku mesta Prešov zaparkuje 10 nových trolejbusov

V Dopravnom podniku mesta Prešov zaparkuje 10 nových trolejbusov

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. kupuje 6 kĺbových 18-metrových trolejbusov s pomocným pohonom a 4 štandardné 12-metrové trolejbusy.

Projekt modernizácie vozového parku MHD v Prešove (II. etapa) sa realizuje v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra MDaV SR. DPMP, a.s. si uplatnil opciu zo zmluvy uzavretej v roku 2016.

Cieľom projektu je zvýšiť atraktivitu verejnej osobnej dopravy a jej prístupnosť prostredníctvom obnovy dopravných prostriedkov Mestskej hromadnej dopravy.
Desať trolejbusov v celkovej hodnote 5 173 766,36 € bez DPH tak obnoví vozový park Dopravného podniku mesta Prešov, a.s. pre komfortnejšiu a bezpečnejšiu prepravu cestujúcich.

Trolejbusmi značky Škoda Electric, karosérie SOR s typovým označením 30 Tr a 31 Tr, sa cestujúci budú môcť odviezť na jeseň tohto roka.

Modernizácia vozového parku Dopravného podniku mesta Prešov, a.s. sa však týmto nekončí. V druhom samostatnom projekte v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (MPaRV SR) plánuje DPMP, a.s. nákup 6 nízkopodlažných autobusov a 5 nízkopodlažných elektrobusov.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.