Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

V Dopravnom podniku mesta Prešov zaparkuje 10 nových trolejbusov

V Dopravnom podniku mesta Prešov zaparkuje 10 nových trolejbusov

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. kupuje 6 kĺbových 18-metrových trolejbusov s pomocným pohonom a 4 štandardné 12-metrové trolejbusy.

Projekt modernizácie vozového parku MHD v Prešove (II. etapa) sa realizuje v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra MDaV SR. DPMP, a.s. si uplatnil opciu zo zmluvy uzavretej v roku 2016.

Cieľom projektu je zvýšiť atraktivitu verejnej osobnej dopravy a jej prístupnosť prostredníctvom obnovy dopravných prostriedkov Mestskej hromadnej dopravy.
Desať trolejbusov v celkovej hodnote 5 173 766,36 € bez DPH tak obnoví vozový park Dopravného podniku mesta Prešov, a.s. pre komfortnejšiu a bezpečnejšiu prepravu cestujúcich.

Trolejbusmi značky Škoda Electric, karosérie SOR s typovým označením 30 Tr a 31 Tr, sa cestujúci budú môcť odviezť na jeseň tohto roka.

Modernizácia vozového parku Dopravného podniku mesta Prešov, a.s. sa však týmto nekončí. V druhom samostatnom projekte v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (MPaRV SR) plánuje DPMP, a.s. nákup 6 nízkopodlažných autobusov a 5 nízkopodlažných elektrobusov.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke
Na križovatke Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska bol vymenený rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku, ktoré slúžia pre vozidlá MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.