Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Pre obyvateľov Mukačevskej ulice sa vyzbieralo viac ako 5,1 milióna eur

Mesto Prešov definitívne uzavrelo verejnú zbierku na pomoc ľuďom dotknutým tragickým výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici. Približne počas dvoch mesiacov sa pre týchto obyvateľov podarilo vyzbierať úžasnú sumu.

Mesto Prešov bezprostredne po výbuchu zverejnilo číslo oficiálneho účtu, na ktorý od prvého dňa začali prichádzať finančné dary z celého Slovenska i zo zahraničia. Už počas trvania zbierky mesto Prešov začalo vyplácať jednorazové príspevky na preklenutie zložitej životnej situácie a príspevky na bývanie pre obyvateľov Mukačevskej č. 7 a č. 9. Vo forme týchto príspevkov bolo do dnešného dňa vyplatených 634 500 eur.

Verejná zbierka bola oficiálne ukončená 31. januára 2020. Následne boli na oficiálny účet pripísané už iba dobiehajúce platby od subjektov, ktoré vopred avizovali zapojenie sa do tejto zbierky. Od 6. decembra 2019 tak celkovo prispelo 77 322 darcov.

Po zrátaní všetkých finančných darov celková vyzbieraná čiastka dosiahla neuveriteľných 5 117 269,51 eur.

Z oficiálneho účtu mesto Prešov ešte vyplatí 75 500 eur vo forme príspevkov na bývanie. Zostávajúca čiastka na účte vo výške 4 407 269,51 eur bude do posledného centu prerozdelená medzi majiteľov 47 bytov z Mukačevskej č. 7 v zmysle Zásad pre rozdeľovanie finančných prostriedkov získaných darovaním na pomoc osobám postihnutým mimoriadnou udalosťou na Mukačevskej 7 v Prešove dňa 06.12.2019.

Vedenie mesta Prešov vyjadruje veľké a srdečné poďakovanie všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri odstraňovaní následkov tejto tragédie:

- Mestský úrad Prešov
- Úrad Prešovského samosprávneho kraja
- Mestská polícia Prešov
- Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov
- Dopravný podnik mesta Prešov, a.s.
- Okresné riaditeľstvo Hasičského a Záchranného zboru Prešov
- Krajské riaditeľstvo Hasičského a Záchranného zboru Prešov
- Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Prešov
- Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Prešov
- psovodi Horskej záchrannej služby
- Horská záchranná služba
- Banská záchranná služba
- Záchranná zdravotná služba
- Fakultná nemocnica J. A. Reimana Prešov
- Východoslovenská distribučná, a.s.
- Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
- Modrý anjel – tím terénnej sociálnej intervencie
- Spravbytkomfort, a.s.
- Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov
- Národný inšpektorát práce Prešov
- Sociálna poisťovňa
- Krajský súd Prešov
- Okresný úrad Prešov
- Okresný úrad Prešov – Odbor krízového riadenia
- statik Ing. Viliam Hrubovčák
- statik Ing. Jozef Polák
- Územný spolok Slovenského Červeného kríža
- OZ Podaj ďalej
- CSS prápor Prešov
- Veliteľstvo 2. mechanizovanej brigády
- Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša
- ZŠ Prostějovská
- SZŠ DSA Mukačevská
- SOŠ Technická
- Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová
- Úrad vlády SR
- Ministerstvo zdravotníctva SR
- Ministerstvo obrany SR
- Ministerstvo vnútra SR
- dobrovoľné hasičské zbory z okolitých obcí a miest

Ešte raz ďakujeme aj všetkým samosprávam, občianskym združeniam, neziskovým organizáciám, právnickým subjektom, dobrovoľníkom, občanom Prešova, celého Slovenska i všetkým ľuďom zo zahraničia za podporu a akúkoľvek ponúknutú pomoc, či už materiálnu alebo finančnú. Ďakujeme aj zástupcom médií za ich nasadenie a pomoc pri informovaní verejnosti o dianí na Mukačevskej ulici počas prvých dní po výbuchu.

Ďakujeme vám všetkým za to, že ste sa ozývali telefonicky, osobne aj prostredníctvom sociálnych sietí.

Nie je možné poďakovať sa zo stoviek ľudí každému osobne. Mesto Prešov si však nesmierne váži každého, kto akýmkoľvek spôsobom pomohol zmierniť následky tejto tragédie.

Spoločnými silami sa nám podarilo túto mimoriadnu situáciu zvládnuť a čo je najdôležitejšie, pomôcť začať odznova ľuďom, ktorí v jedinom okamihu prišli o svojich blízkych a o celý svoj domov.

ĎAKUJEME

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.