Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf

PG art – Výstava diel výtvarných pedagógov v Univerzitnej knižnici PU

V stredu 19. februára 2020 o 16:00 hod. bola v priestoroch Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove otvorená kolektívna výstava výtvarných diel – PG art.

Vystavujúcich výtvarníkov (Alena Sedláková, Tatiana Bachurová, Iveta Gal Drzewiecka, Tomáš Telepák, Slavomír Capek) spája najmä spoločné pracovisko na Katedre hudobnej, výtvarnej a telesnej výchovy Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Hudobný program na vernisáži zabezpečili ďalší členovia katedry – hudobníci: študentka Ema Kovalčíková (spev) pod vedením doc. PaedDr. Zuzany Slávikovej, PhD.

Vernisáž otvoril riaditeľ Univerzitnej knižnice PU Ing. Peter Haľko, ktorý vyzdvihol tvorivosť autorov a rozmanitosť ich výtvarného prejavu, ktorým sa vystavujúci na výstave prezentovali (maľba, kresba, grafika, fotografia a priestorové objekty).

Kurátor výstavy Mgr. Jaro Ondo, PhD. v úvode svojho príhovoru predstavil výstavu slovami: „Pod stručným názvom PG art sa skrýva v jeho protiklade členitá a rozmanitá výstava. Pri takomto salónnom type výstav nie je až tak ľahké ulapiť sa niečoho, v čom by sa zhodli všetci a nechali tak vedno zaznieť hlas piatich odlišných výtvarných prístupov.“ Ďalej v skratke charakterizoval osobitný prístup k výtvarným prácam jednotlivých autorov: „V akvareloch Aleny Sedlákovej výrazná kontúra sublimuje so zdanlivo lakonickým dejom a čistým výrazom. Elégia a jednoznačnosť v odhodlanej výpovedi. Tatiane Bachurovej sa darí diváka nechávať v príjemnom bludisku hľadania tajov tvarov, akoby vo voľnom, filozofickom tanci zamyslenej víly. Iveta Gal Drzewiecka rozohrieva dušu nápaditou vlastnou edíciou vtipných ilustrácii aktivujúc oblasť humánneho humoru. Tomáš Telepák dokazuje dlhoročnú fotografickú prax vizuálne zrelými, viac exponovanými zábermi a pantomímou papierových obličajov. Slavomír Capek kontinuuje svoj hlboký vzťah k architektúre transformáciou do podoby objemnejších grafík a kresieb, kde svetlá stopa na tmavom podklade predznamenáva cestu našich osudov a rozhodnutí na konci, či na jej začiatku. Zaujímavým doplnením výstavy sú jeho priestorové práce.“

Oficiálne otvorenie výstavy uzatvorila vedúca Katedry hudobnej, výtvarnej a telesnej výchovy PaedDr. Anna Derevjaníková, PhD. s poďakovaním všetkým kolegom za výbornú prezentáciu katedry a príjemné stretnutie.

Výstavu je možné navštíviť do 20. marca 2020.

Foto: Tomáš Telepak

Mohlo by Vás zaujímať
Nový pracovný zošit v angličtine pochádza z Prešova
V meste Prešov vytvorili nový pracovný zošit v angličtine. Hlavnou témou pracovného zošita je mesto Prešov a jeho kultúrne, historické či geografické zaujímavosti. Informuje o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.