Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Naše ženy u nás pracujú aj celý život

V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.

Otázky postavenia žien, ich práv a ekonomickej rovnosti sú aj dnes veľmi diskutovanou témou. Svoje zamestnankyne si Plzeňský Prazdroj váži a považuje ich za rovnocenné. „Momentálne v Plzeňskom Prazdroji Slovensko pracuje približne 30% žien. Všeobecne platí, že najviac žien pracuje vo financiách, ľudských zdrojoch, marketingu a korporátnej komunikácii, “ uvádza Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Od počítačov, cez logistiku až po výrobu
V Plzeňskom Prazdroji zastávajú dámy všetkých vekových kategórií rozličné pracovné pozície. Nájdete ich vo vysokom manažmente, kde majú častokrát prevahu, ale aj v logistike či výrobe, s ktorou si ľudia zväčša spájajú mužov. „Ženy majú svoje zastúpenie pri rôznych stupňoch výroby. Napríklad na množenie pivných kvasníc pri výrobe piva dohliada operátorka propagačnej stanice, ktorá je Pivovaru Šariš verná viac ako 30 rokov. Dámy v pivovare pracujú aj na pozíciách ako manažérka riadenia kvality, špecialistka logistických operácií, vedúca vozového parku, operátorka sladovne či operátorka stáčania, “ hovorí Ivana Pavlíčková, manažérka pre riadenie talentov firmy Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Silné zastúpenie žien na netradičných pozíciách je aj v českých pivovaroch Plzeňského Prazdroja. „Vo Veľkých Popoviciach nájdete ženu na pozícii technológ a stretnete sa tu aj so špecialistkami na procesy balenia, “ hovorí s hrdosťou Grygařík.

V pivovare sú už ako doma
Ženy zostávajú Plzeňskému Prazdroju verné po mnoho rokov. „Práca v pivovare učarovala mnohým dámam. Za všetky spomeniem našu najdlhšie zamestnanú ženu, Máriu Hudákovú, ktorá pracuje ako účtovníčka vo Veľkom Šariši a nášmu závodu je verná už 42 rokov, “ prezrádza manažér pivovaru Ján Čerkala s tým, že priemerná dĺžka zamestnania v pivovare je 14,3 rokov, v Plzeňskom Prazdroji Slovensko je to 10,22 rokov.

Jana Šťastná pracuje na pozícii technológ vo Veľkých Popoviciach_zdroj Plzeňský Prazdroj Slovensko
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.