Streda, 08. apríl 2020
Meniny má Albert | zajtra Milena

Naše ženy u nás pracujú aj celý život

V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.

Otázky postavenia žien, ich práv a ekonomickej rovnosti sú aj dnes veľmi diskutovanou témou. Svoje zamestnankyne si Plzeňský Prazdroj váži a považuje ich za rovnocenné. „Momentálne v Plzeňskom Prazdroji Slovensko pracuje približne 30% žien. Všeobecne platí, že najviac žien pracuje vo financiách, ľudských zdrojoch, marketingu a korporátnej komunikácii, “ uvádza Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Od počítačov, cez logistiku až po výrobu
V Plzeňskom Prazdroji zastávajú dámy všetkých vekových kategórií rozličné pracovné pozície. Nájdete ich vo vysokom manažmente, kde majú častokrát prevahu, ale aj v logistike či výrobe, s ktorou si ľudia zväčša spájajú mužov. „Ženy majú svoje zastúpenie pri rôznych stupňoch výroby. Napríklad na množenie pivných kvasníc pri výrobe piva dohliada operátorka propagačnej stanice, ktorá je Pivovaru Šariš verná viac ako 30 rokov. Dámy v pivovare pracujú aj na pozíciách ako manažérka riadenia kvality, špecialistka logistických operácií, vedúca vozového parku, operátorka sladovne či operátorka stáčania, “ hovorí Ivana Pavlíčková, manažérka pre riadenie talentov firmy Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Silné zastúpenie žien na netradičných pozíciách je aj v českých pivovaroch Plzeňského Prazdroja. „Vo Veľkých Popoviciach nájdete ženu na pozícii technológ a stretnete sa tu aj so špecialistkami na procesy balenia, “ hovorí s hrdosťou Grygařík.

V pivovare sú už ako doma
Ženy zostávajú Plzeňskému Prazdroju verné po mnoho rokov. „Práca v pivovare učarovala mnohým dámam. Za všetky spomeniem našu najdlhšie zamestnanú ženu, Máriu Hudákovú, ktorá pracuje ako účtovníčka vo Veľkom Šariši a nášmu závodu je verná už 42 rokov, “ prezrádza manažér pivovaru Ján Čerkala s tým, že priemerná dĺžka zamestnania v pivovare je 14,3 rokov, v Plzeňskom Prazdroji Slovensko je to 10,22 rokov.

Jana Šťastná pracuje na pozícii technológ vo Veľkých Popoviciach_zdroj Plzeňský Prazdroj Slovensko
Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Ochranné štíty vyrobené na pôde Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove putujú do domácej fakultnej nemocnice
Úsilie a intenzívna práca zamestnancov Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove začína v posledných dňoch prinášať viac a viac výsledkov v podobe hotových ochranných pomôcok určených na boj proti COVID-19 pre zdravotnícke, sociálne a iné zariadenia.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Primátorka mesta Prešov sa lieči v nemocnici, testy u nej koronavírus vylúčili
(PREŠOV, 19. marec 2020) Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová je od 16. marca 2020 hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde sa lieči zo zápalu pľúc. Lekári jej nasadili infúznu antibiotickú liečbu a jej zdravotný stav sa rýchlo zlepšuje. Zdravotníci primátorke odobrali vzorky, ktoré následne odoslali na testovanie. Aktuálne výsledky z 19. marca 2020 sú negatívne, čím sa potvrdilo, že prešovská primátorka nemá koronavírus COVID-19.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Hľadajú sa aj dobrovoľníci.
Na ul. Antona Prídavka Prešovčania zaparkujú komfortnejšie
Parkovisko na ul. Antona Prídavka v Prešove je upravené tak, aby tu mohli vodiči zaparkovať pohodlnejšie a jednoduchšie. Zvýšil sa tak komfort pre občanov a lokalita je na pohľad krajšia a upravenejšia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.