Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:

1.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa prerušuje prezenčná výučba na všetkých fakultách a celouniverzitných pracoviskách.

2.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa všetkým pedagogickým zamestnancom univerzity odporúča zváženie čerpania dovolenky alebo po dohode s dekanom/dekankou/riaditeľom celouniverzitného pracoviska práca na doma.

3.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa všetkým študentom univerzity, ubytovaným v Študentských domovoch PU, dôrazne odporúča, aby tento čas trávili v mieste svojho bydliska. Vedenie univerzity si vyhradzuje právo uzavretia Študentských domovov PU.

4.) Zakazujú sa návštevy v Študentských domovoch PU.

5.) S okamžitou platnosťou sa zakazujú všetky zahraničné služobné cesty do Číny, Talianska, Južnej Kórey a Iránu. Zákaz platí do odvolania. Súkromné cesty zamestnancov sa odporúča prehodnotiť.

6.) Zamestnancom, ktorí sa vrátili z týchto krajín sa odporúča, po konzultácii s dekanom/ dekankou/riaditeľom celouniverzitného pracoviska, práca na doma.

7.) Vedenie Prešovskej univerzity v Prešove odporúča svojim zamestnancom zvážiť pracovné cesty do iných krajín s potvrdeným výskytom koronavírusu. V prípade vycestovania do takejto krajiny resp. oblasti sa odporúča:
 nepoužívať mestskú hromadnú dopravu,
 vyhýbať sa masovým podujatiam,
 dbať o zvýšenú hygienu.
Tie isté odporúčania platia aj pri pracovných cestách do Bratislavského kraja.

8.) V prípade vycestovania v rámci študentských a zamestnaneckých mobilít sa odporúča presunúť mobilitu na neskorší termín.

9.) Zrušiť prijímanie osôb v rámci programu Erasmus a iných mobilít z rizikových oblastí (Čína, Taliansko, Južná Kórea, Irán a pod.)

10.) Univerzita až do odvolania ruší všetky plánované akademické, vedecké a kultúrne podujatia a všetkým svojim súčastiam odporúča prehodnotenie konania takýchto podujatí.

11.) Univerzita zabezpečí zvýšenú dezinfekciu všetkých spoločných priestorov a umiestnenie dezinfekčných prípravkov určených na dezinfekciu rúk vo všetkých objektoch univerzity.

12.) Univerzita odporúča starším pedagogickým zamestnancom (nad 65 rokov) a zamestnancom trpiacich závažnými chronickými a onkologickými ochoreniami zvážiť svoju prítomnosť na pracovisku a po dohode so svojim nadriadeným zvážiť prácu na doma.

13.) Výučba Univerzity tretieho veku sa presúva na neskorší termín.

14.) Všetkým zamestnancom a študentom sa odporúča riadiť sa preventívnymi opatreniami, ktoré odporúča Úrad verejného zdravotníctva SR:
 zvýšené dodržiavanie hygienických pravidiel,
 časté umývanie rúk mydlom a vodou, resp. používanie dezinfekčných prostriedkov na ruky na báze alkoholu,
 zakrývanie nosa a úst pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou s následným vyhodením do koša,
 vyhýbanie sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky,
 v prípade choroby liečenie doma,
 zabránenie nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami,
 konzumácia prevareného mäsa a vajec,
 kontrola svojho zdravotného stavu (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť) 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej koronavírusom,
 kontaktovanie alebo vyhľadanie lekára v prípade klinických príznakov po návrate z oblasti postihnutej koronavírusom.

Bližšie informácie dostupné na: Úrad verejného zdravotníctva SR Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR WHO ECDC Dr. h . c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD. , v. r.
rektor

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
Všetko o MHD v Prešove počas mimoriadnej situácie
Od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku sa začal počet cestujúcich v MHD nepravidelne meniť. Dopravný podnik mesta Prešov preto v týchto dňoch pozorne monitoruje obsadenosť jednotlivých vozidiel a operatívne dopĺňa mimoriadne spoje, prípadne nahrádza krátke autobusy dlhými kĺbovými vozidlami, v snahe minimalizovať riziko šírenia nákazy koronavírusu a zachovať dostupnosť spojov pre ľudí, ktorí dochádzajú do zamestnania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Mimoriadna situácia: Mestská polícia v Prešove kontroluje prevádzky
Prešovská mestská polícia je dennodenne v teréne a vykonáva kontroly v baroch, kaviarňach a zábavných podnikoch na území mesta Prešov. Zároveň upozorňuje občanov v skupinkách, pomáha pri vstupoch do nemocnice a kontroluje dianie v meste pomocou kamier. Riešila však už aj útok psov.
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
COVID-19: Aktuálne platné opatrenia a obmedzenia v meste Prešov
Mesto Prešov pozorne sleduje aktuálny vývoj situácie v súvislosti s epidémiou koronavírusu a v rámci prevencie zaviedlo sériu opatrení. Mesto Prešov zároveň vyzýva všetkých obyvateľov, aby neverili hoaxom a neovereným poplašným správam šíriacim sa po internete a spoliehali sa len na dôveryhodné zdroje informácií.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.