Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:

1.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa prerušuje prezenčná výučba na všetkých fakultách a celouniverzitných pracoviskách.

2.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa všetkým pedagogickým zamestnancom univerzity odporúča zváženie čerpania dovolenky alebo po dohode s dekanom/dekankou/riaditeľom celouniverzitného pracoviska práca na doma.

3.) V čase od 10. do 23.marca 2020 sa všetkým študentom univerzity, ubytovaným v Študentských domovoch PU, dôrazne odporúča, aby tento čas trávili v mieste svojho bydliska. Vedenie univerzity si vyhradzuje právo uzavretia Študentských domovov PU.

4.) Zakazujú sa návštevy v Študentských domovoch PU.

5.) S okamžitou platnosťou sa zakazujú všetky zahraničné služobné cesty do Číny, Talianska, Južnej Kórey a Iránu. Zákaz platí do odvolania. Súkromné cesty zamestnancov sa odporúča prehodnotiť.

6.) Zamestnancom, ktorí sa vrátili z týchto krajín sa odporúča, po konzultácii s dekanom/ dekankou/riaditeľom celouniverzitného pracoviska, práca na doma.

7.) Vedenie Prešovskej univerzity v Prešove odporúča svojim zamestnancom zvážiť pracovné cesty do iných krajín s potvrdeným výskytom koronavírusu. V prípade vycestovania do takejto krajiny resp. oblasti sa odporúča:
 nepoužívať mestskú hromadnú dopravu,
 vyhýbať sa masovým podujatiam,
 dbať o zvýšenú hygienu.
Tie isté odporúčania platia aj pri pracovných cestách do Bratislavského kraja.

8.) V prípade vycestovania v rámci študentských a zamestnaneckých mobilít sa odporúča presunúť mobilitu na neskorší termín.

9.) Zrušiť prijímanie osôb v rámci programu Erasmus a iných mobilít z rizikových oblastí (Čína, Taliansko, Južná Kórea, Irán a pod.)

10.) Univerzita až do odvolania ruší všetky plánované akademické, vedecké a kultúrne podujatia a všetkým svojim súčastiam odporúča prehodnotenie konania takýchto podujatí.

11.) Univerzita zabezpečí zvýšenú dezinfekciu všetkých spoločných priestorov a umiestnenie dezinfekčných prípravkov určených na dezinfekciu rúk vo všetkých objektoch univerzity.

12.) Univerzita odporúča starším pedagogickým zamestnancom (nad 65 rokov) a zamestnancom trpiacich závažnými chronickými a onkologickými ochoreniami zvážiť svoju prítomnosť na pracovisku a po dohode so svojim nadriadeným zvážiť prácu na doma.

13.) Výučba Univerzity tretieho veku sa presúva na neskorší termín.

14.) Všetkým zamestnancom a študentom sa odporúča riadiť sa preventívnymi opatreniami, ktoré odporúča Úrad verejného zdravotníctva SR:
 zvýšené dodržiavanie hygienických pravidiel,
 časté umývanie rúk mydlom a vodou, resp. používanie dezinfekčných prostriedkov na ruky na báze alkoholu,
 zakrývanie nosa a úst pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou s následným vyhodením do koša,
 vyhýbanie sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky,
 v prípade choroby liečenie doma,
 zabránenie nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami,
 konzumácia prevareného mäsa a vajec,
 kontrola svojho zdravotného stavu (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť) 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej koronavírusom,
 kontaktovanie alebo vyhľadanie lekára v prípade klinických príznakov po návrate z oblasti postihnutej koronavírusom.

Bližšie informácie dostupné na: Úrad verejného zdravotníctva SR Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR WHO ECDC Dr. h . c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD. , v. r.
rektor

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.