Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?

Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.

Vyhodiť ich môžete do bežných kontajnerov na komunálny odpad. Pripomíname, že odvoz komunálneho odpadu v meste Prešov prebieha aj v týchto dňoch podľa štandardného harmonogramu.

- Použité rúška či respirátory dajte do plastovej tašky, alebo vreca a pevne ich uzavrite.
- Vrece či tašku vyhoďte do nevytriedeného komunálneho odpadu (čierne kontajnery).
- Použité rúška či respirátory v žiadnom prípade nevhadzujte do nádob s triedeným odpadom.
- Po vyhodení použitých rúšok si umyte ruky a postupujte podľa všetkých hygienických pravidiel.

Technické služby mesta Prešov, a. s. naďalej zabezpečujú pravidelný odvoz komunálneho a triedeného odpadu podľa platného harmonogramu – bez zmien. Osádky zberových vozidiel a všetci zamestnanci spoločnosti používajú potrebné ochranné prostriedky. Jednotlivé činnosti pri vývoze odpadu vykonávajú TSMP, a.s. v súlade s opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pripomíname, že Technické služby mesta Prešov od 16.3.2020 pozastavili jarné upratovanie v meste Prešov vo forme veľkoobjemových kontajnerov.

Zberné dvory TSMP na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 sú zatvorené od 13. 3. 2020 až do odvolania. Zrušené sú aj stránkové hodiny na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 a kancelárie sú pre verejnosť uzavreté.

Občania môžu kontaktovať spoločnosť TSmP, a.s. telefonicky na tel. č. 051/771 17 08, alebo e-mailom na: assist@tsmp.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
COVID-19: Aktuálne platné opatrenia a obmedzenia v meste Prešov
Mesto Prešov pozorne sleduje aktuálny vývoj situácie v súvislosti s epidémiou koronavírusu a v rámci prevencie zaviedlo sériu opatrení. Mesto Prešov zároveň vyzýva všetkých obyvateľov, aby neverili hoaxom a neovereným poplašným správam šíriacim sa po internete a spoliehali sa len na dôveryhodné zdroje informácií.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.