Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách

Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.

Konferencia biskupov Slovenska rozhodla o zákaze verejných bohoslužieb v kostoloch na Slovensku kvôli ochrane zdravia veriacich, a to v súvislosti s epidémiou šíriaceho sa nového koronavírusu. Aktuálne je toto rozhodnutie platné do 31. marca 2020.

Situácia sa však priebežne môže meniť, preto prosíme veriacich o sledovanie liturgických oznamov na vývesných tabuliach jednotlivých farností, prípadne na webových stránkach.

Zároveň môžu veriaci v Prešove počúvať a sledovať priame prenosy sv. omší prostredníctvom Televízie LUX a Rádia Lumen či portálu http://www.bodka.tv/, kde sú odvysielané priame prenosy sv. omší priamo z Konkatedrály sv. Mikuláša či kaplnky UPC v Prešove.

Televízia Lux vysiela sv. omše denne takto:
PO – PI: 7:00, 12:00, 19:00
SO: 7:00, 18:00
NE: podľa programu, zvyčajne o 10.00 a o 18.00 hod.

Svätú omšu je možné sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk, na facebooku TV LUX a tiež na YouTube kanáli TV LUX.
Rádio Lumen vysiela denne v priamom prenose sväté omše z rozhlasovej kaplnky sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici a ďalších miest, a to hneď dvakrát denne. Ráno o 8:30 hod. a večer v tradičnom čase o 18:00 hod.

Na facebookovej stránke Františkánov (https://www.facebook.com/frantiskani.sk/) môžu veriaci takisto sledovať online prenosy sv. omší od pondelka do soboty vždy o 9.00 hod. a o 19.30 hod. V nedeľu sú odvysielané sv. omše o 10.30 hod. a o 18.30 hod.

Gréckokatolícke liturgie v priamom prenose je možné sledovať na webovej stránke www.logos.tv, a to z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove podľa nasledujúceho rozpisu:

Všedný deň:
16:30 Svätá liturgia; v stredu a v piatok služba vopred posvätených darov

Sobota:
07:00 Svätá liturgia a panychída s hramotami
17:00 Veľká večiereň

Nedeľa:
07.00 Utiereň
08.00 Svätá liturgia
10:00 Svätá liturgia
17:00 Veľkopôstna večiereň

Zároveň možno sledovať priame prenosy bohoslužieb na www.logos.tv z hory Zvir v Litmanovej (svätá liturgia 10:00 – 12:00, Korunka Božieho milosrdenstva 15:00 – 15:15), z Baziliky minor v Ľutine a z niekoľkých ďalších miest (katedrály v Košiciach a Bratislave a pútnické miesta).

Televízia Zemplín ( www.zemplin.tv ) ponúka viacero priamych prenosov bohoslužieb, aj z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove (PO – PI svätá liturgia o 16:30, SO svätá liturgia o 7:00, Veľká večiereň o 17:00, NE Utiereň o 7:00, sväté liturgie o 8:00 a 10:00, Veľkopôstna večiereň o 17:00) a z hory Zvir v Litmanovej (svätá liturgia 10:00 – 12:00, Korunka Božieho milosrdenstva 15:00 – 15:15).

Evanjelické Služby Božie môžu veriaci počúvať prostredníctvom Slovenského rozhlasu. Viac informácií o programe prenosov Služieb Božích nájdete na webovej stránke https://www.ecav.sk/.

Mohlo by Vás zaujímať
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
3D prehliadky výstav v Šarišskej galérii v Prešove
Aj keď za zatvorenými dverami, sme tu pre Vás stále virtuálne otvorení!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.