Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Dr.Max inštaluje vo svojich lekárňach ochranné kryty

Zvýšenie bezpečnosti zamestnancov, zlepšenie preventívnych opatrení pre zákazníkov a nedostatok ochranných pomôcok sú hlavné dôvody nového mimoriadneho opatrenia v lekárňach Dr. Max. Farmaceutov a farmaceutických laborantov bude chrániť ochranného plexisklo.

Impulz na zavedenie ochrannej bariéry z priesvitného plexiskla prichádza v čase akútneho nedostatku ochranných pomôcok. „Naši kolegovia v lekárňach sú pod enormným tlakom. Ako zdravotnícki pracovníci sú bezpochyby v prvej línii kontaktu s pacientmi a denne pracujú s vedomím vysokého rizika infikovania novým koronavírusom. Aj preto, ešte viac ako kedykoľvek v minulosti, je pre nás absolútnou prioritou ich zvýšená ochrana. Plošné zavedenie bariéry z priesvitného plexiskla je riešenie, ktoré sa stretáva s pozitívnou spätnou väzbou. A to je pre nás najdôležitejšie, “ uvádza Jan Žák, generálny riaditeľ lekární Dr. Max na Slovensku.

Dr. Max začal s inštaláciou ochranných plexiskiel vo štvrtok 19. marca 2020 vo svojich lekárňach v hlavnom meste. Postupne vybaví touto novinkou všetkých viac ako 300 lekární na Slovensku. Z pohľadu priorít a akútnosti inštalácie sú to potom najmä lekárne nachádzajúce sa v obchodných priestoroch a galériách supermarketov, kde je aktuálne evidovaná najvyššia koncentrácia a pohyb návštevníkov. Následne pribudnú ochranné bariéry v nemocničných a poliklinických lekárňach, aby napokon najneskôr do konca budúceho týždňa bola ochrannými plexisklami vybavená každá lekáreň Dr. Max.

Okrem nových ochranných bariér, ktoré postupne inštalujú v lekárňach a ktoré majú oddeliť lekárnikov od návštevníkov a zvýšiť preventívne opatrenia, pristúpil Dr. Max k viacerým mimoriadnym opatreniam. Zákazníkov napríklad vyzýva k individuálnemu vstupu do priestorov lekární, ten je potom podmienený ochranou tváre a v prípade možnosti apelujú na bezhotovostné platby. Tiež pripravili dôležité pokyny, ktoré pomôžu urýchliť výdaj liekov, čím prispievajú k zodpovednému správaniu. Dôležité pokyny sú uvedené na priečelí každej lekárne a dostupné sú aj na webe https://www.drmax.sk/aktualna-situacia-v-drmax.
V neposlednom rade je to potom výzva smerom na pacientov a zákazníkov, aby si nevytvárali neodôvodnené prehnané zásoby liekov. „Chceli by sme touto cestou ľudí vyzvať, aby k nákupom a zásobovaniu sa lekárenským sortimentom pristúpili zodpovedne, “ dodáva generálny riaditeľ lekární Dr. Max na Slovensku Jan Žák.

Dr. max inštaluje ochranné kryty vo svojich lekárňach

Dr. max inštaluje ochranné kryty vo svojich lekárňach
Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.