Streda, 08. júl 2020
Meniny má Ivan | zajtra Lujza

AKTUALIZÁCIA: Aktuálne informácie o koronavíruse pribudnú aj v MHD

Mesto Prešov každý deň prijíma nové opatrenia, ktorých cieľom je minimalizovať šírenie koronavírusu. Keďže neustále pribúdajú nové informácie, rozhodli sme sa ich sprostredkovať aj cestujúcim v MHD prostredníctvom LCD obrazoviek v autobusoch a trolejbusoch, , a taktiež prostredníctvom mimoriadnej relácie v regionálnej TV7.

Aktuálne informácie v MHD
Aktuálne informácie v MHD

Všetko dôležité o koronavíruse sa Prešovčania odteraz dozvedia aj počas cestovania v MHD. Na 36 LCD obrazovkách v 18 autobusoch a trolejbusoch mestskej hromadnej dopravy v týchto dňoch pribudli prvé videá a infografiky plné informácií o ochorení COVID-19, vrátane rád ako sa dá pred ním chrániť. Postupne k nim začnú pribúdať aj správy o nových obmedzeniach a opatreniach, ktoré prijalo mesto Prešov s cieľom minimalizovať riziko šírenia nákazy. V prípade mimoriadnej udalosti sa aktualita z mesta zobrazí na LCD obrazovkách v autobusoch už do 5 minút. Mesto Prešov chce aj týmto spôsobom dostať informácie o koronavíruse čo najbližšie k ľuďom, ktorí zároveň môžu užitočným spôsobom využiť čas strávený v MHD.

V uplynulých dňoch pribudla aj nová 3 minútová relácia COVID-19, ktorú vysiela regionálna TV7 každý deň až 11-krát. V relácii sa ľudia dovzedia informácie o počte nakazených osôb, o fungovaní mestského úradu, o novoprijatých opatreniach, či dôležitých telefónnych číslach. Dôležité správy sa tak dostanú aj k starším obyvateľom, ktorí nevyužívajú smartfóny ani internet.

Mesto Prešov od začiatku marca zverejňuje všetky dôležité informácie týkajúce sa šírenia ochorenia COVID-19, vrátane rád a odporúčaní ako sa ľudia môžu pred koronavírusom chrániť. Zároveň zverejňujeme všetky informácie o opatreniach a obmedzeniach, ktoré sa týkajú nášho mesta, bezprostredne po ich schválení. Všetko dôležité sa Prešovčania dočítajú na web stránke mesta, sociálnych sieťach a v Prešovskom magazíne. V snahe, aby sa tieto informácie dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí zasielame občanov nové informácie aj prostredníctvom aplikácie SMS info. Nakoľko v meste Prešov žije približne 20 tisíc seniorov a mnohí z nich nevyužívajú internet ani smartfóny, rozhodli sme sa rozoslať do všetkých schránok v meste aj informačný list z radnice. Pri pandémii, ktorá zasiahla celý svet je však dôležité, aby sa dôležité informácie dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí, a preto mesto Prešov začína zverejňovať správy aj v MHD.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.