Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime

Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.

V súvislosti s ukončením núdzového stavu na Slovensku informuje mesto Prešov občanov o znovuotvorení Mestského úradu v Prešove pre verejnosť vo vzťahu k vybavovaniu stránok v zmysle schválených úradných hodín.

Mestský úrad v Prešove bude fungovať v štandardnom režime od pondelka 22. júna 2020.

Naďalej však platí dodržiavanie protiepidemiologických opatrení v súlade s rozhodnutím hlavného hygienika SR.

Vstup do budov MsÚ bude umožnený len osobám, ktoré si chránia tvár rúškom, pri vstupe do budovy vykonajú dezinfekciu rúk, alebo použijú ochranné rukavice. Potrebné je dodržiavať 2 - metrové rozostupy, a to pri vybavovaní stránok, ako aj pri priamych rokovaniach.

Mestský úrad v Prešove od 15. júna 2020 predlžuje pre verejnosť otváracie hodiny na Klientskom centre na Jarkovej č. 26. Otvorené bude 5 dní v týždni. Jeho pracovníci budú pre občanov k dispozícii v pondelok, utorok, štvrtok v čase od 8:00 do 15:00, v stredu od 8:00 do 16:30 a v piatok od 8:00 do 14:00. V rovnakom režime funguje aj matrika, Kancelária sociálneho poradenstva a podateľňa na Hlavnej 73. Klienti budú vybavovaní priamo v priestoroch klientskeho centra, pričom do budovy bude môcť súčasne vstúpiť len obmedzený počet ľudí.

Od 18. mája 2020 sú predĺžené aj otváracie hodiny hlavnej pokladnice Mestského úradu v Prešove. Otvorená je každý pracovný deň, od pondelka do štvrtka od 8:00 do 14:00. Zároveň vyzývame všetkých obyvateľov, aby dôkladne zvážili každú platbu v hotovosti na mestskom úrade a uprednostnili úhradu prevodom cez internet banking. Všetky dôležité informácie, týkajúce sa miestnych daní nájdete tu: https://bit.ly/2y4XiEB

Zároveň pripomíname, že vstup do Klientskeho centra, Matričného úradu alebo podateľne bude umožnený len osobám, ktoré si chránia tvár rúškom. Odporúčame všetkým klientom, aby si pri vstupe vydezinfikovali ruky, alebo použili ochranné rukavice.

Všetky dôležité kontakty na jednotlivé oddelenia Mestského úradu v Prešove nájdete tu: https://www.presov.sk/oznamy/dolezite-kontakty-pre-presovcanov.html

Mohlo by Vás zaujímať
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Prebieha sčítanie domov a bytov, vstupy do budov je potrebné označiť
Mesto Prešov informuje občanov, že v období od 1. júna 2020 do 12. februára 2021 sa na území Slovenskej republiky uskutočňuje sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.