Streda, 03. jún 2020
Meniny má Karolína | zajtra Lenka

Vietnamská komunita darovala mestu Prešov 1000 rúšok

Vietnamská komunita na Slovensku darovala mestu Prešov rúška a ochranné rukavice. Radnica ich rozdá seniorom a znevýhodneným obyvateľom so zdravotným postihnutím.

Vývoj situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19 pozorne sledujú aj zástupcovia Vietnamskej komunity na Slovensku. V tejto súvislosti sa rozhodli pomôcť prešovským seniorom a zdravotne znevýhodneným obyvateľom nášho mesta, ktorých ohrozuje táto nákaza najviac. Mestskému úradu darovali ako prejav solidarity tisíc rúšok a desiatky ochranných rukavíc, ktoré od nich priamo pred budovou radnice prevzal viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba. Predstavitelia vietnamskej komunity sa takýmto spôsobom rozhodli vyslať verejnosti signál, že im nie je ľahostajný osud tých najzraniteľnejších skupín obyvateľov.

Pracovníci mestského úradu tieto rúška rozdajú seniorom a ľuďom z rizikových skupín obyvateľov, ktorí si ich nedokážu sami zaobstarať. Mesto Prešov doteraz zabezpečilo pre znevýhodnených občanov viac ako 3500 ochranných rúšok. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. V tejto činnosti bude mesto pokračovať aj naďalej.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.