Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Komajota zahrá online koncert na podporu kultúry, v prešovskom Stromoradí bez divákov už túto nedeľu

Prešovská kapela Komajota mala v týchto dňoch tráviť čas so svojimi fanúšikmi na klubovom turné k 15 rokom vzniku kapely. Namiesto toho bude vysielať online koncert zo skladu hudby v prešovskom Stromoradí.


Koncert sa uskutoční v rámci iniciatívy Aby kultúra žila, ktorá pomáha umelcom v núdzi výzvou na dobrovoľné príspevky. Výťažok sa rozdeľuje medzi umelcov, ktorí potrebujú priamu finančnú pomoc v čase karantény, záujemcovia o takúto podporu sa môžu registrovať na https://abykulturazila.sk/preziadatelov. Komajota zahrá koncert v profesionálnom prostredí klubu, ktorý bude moderovaný, v nadväznosti na koncert Kataríny Málikovej. Ten sa pod rovnakou hlavičkou uskutočnil minulý víkend v bratislavskej Cvernovke. Koncert Komajoty začína v nedeľu 19.4. o 20:00 - sledujte ich Facebook stránku.

Pozrite si online koncert na podporu kultúry - Katarína Máliková
https://www.youtube.com/watch?v=kJzPfSTMAlo
 

S online prostredím má kapela Komajota dlhoročné skúsenosti, či už v rámci vysielania relácie Svetlá hodinka, kde dávala priestor hlavne neznámym kapelám alebo keď streamovala celý nahrávací proces k albumu Priame prenosy, ktorý vznikal v štyroch rôznych slovenských štúdiách.

„Turné je zatiaľ preložené. Uvidíme, čo sa udeje na jeseň, ale určite to nechceme rušiť, pokiaľ to nebude nevyhnutné. Je to veľmi pekné výročie a naozaj sme sa veľmi tešili na tieto koncerty. Už sme aj skúšali, pripravili nový program, tak si to chceme dať v premiére na jeseň, lebo by to bola škoda mať rok ticha. To by bolo úplne šialené, “ priznáva spevák Martin Husovský.

Majoritu nedeľňajšieho koncertu budú tvoriť skladby, ktoré diváci dobre poznajú, ale vzhľadom na pätnáste výročie vzniku kapely si hudobníci prešli zoznamy skladieb zo všetkých svojich albumov. „Ponúkneme hodinu hudby a príde aj na skladby, ktoré sme nikdy nehrávali naživo alebo len veľmi zriedka. Náš koncert bude moderovať Peter Kovo Kovalčík, vďaka čomu, budeme mať aspoň nejaký kontakt s publikom. Bude to taká príjemná hodinka čistého hrania plus sa to natiahne o krátke rozhovory, “ pozýva spevák k sledovaniu netradičného streamu.

Martin Husovský mal tento rok dobre rozbehnutý. Týždeň pred plánovanou premiérou divadelnej hry Sen noci svätojánskej, ku ktorej zložil hudbu pre poľské divadlo Teatr Lalek z Bialystoku, sa začali prijímať opatrenia v súvislosti so šírením epidémie COVID-19: „V auguste som mal ísť v Poľsku ešte do Torune a tiež s Prešovským národným divadlom a hrou Moral Instanity na festivaly v Poľsku, Čechách a Estónsku.“

V rámci karantény si dal domácu výzvu a pracuje na nových skladbách. „Vyzerá to tak, že pomaly začneme s Komajotou chystať, ak nie album, tak určite nejaký singel, pretože je tam dosť adeptov, ktorí sú vážnejší než, aby skončili ako demáče v telefóne, “ dodáva s tým, že si tento rok predstavovali skôr koncertnejšie.

Iniciatíva Aby kultúra žila v týchto dňoch finišuje prípravy na prvý virtuálny festival s názvom Plody Doby, ktorý prinesie umelcov možnosť vysielať online svoje koncerty z pódia, s profesionálnym ozvučením a svetlom - avšak so zabezpečením všetkých aktuálnych nariadení. Prvý koncert festival odvysiela už 21. apríla - sledujte Facebook stránku Plody Doby.

Stručne o iniciatíve Aby kultúra žila

Iniciatíva Aby kultúra žila vznikla 13. marca 2020 ako reakcia na krízovú situáciu v súvislosti s koronavírusom. Zakladateľmi iniciatívy sú Peter Konečný (fotograf, hudobník), Zuzana Suchová (fundraising konzultant), Michal Švihra (spoluzakladateľ ticketingovej platformy Tootoot.fm) a Ondrej Geče (vydavateľstvo Slnko records). Iniciatíva pod hlavičkou občianskeho združenia Kultur. FM organizuje výzvu na podporu umelcov v núdzi a to zakúpením pamätnej vstupenky na online koncerty. Iniciatíva plánuje v najbližších dňoch zorganizovať prvý online festival na podporu umelcov.

Užitočné linky:

KOMAJOTA

19. 4. 2020 (nedeľa) o 20:00 hod, live stream nájdete TU: https://www.facebook.com/komajota/

ABY KULTÚRA ŽILA

www.abykulturazila.sk

Peter Konečný

Slnko records

Tootoot

House of Ukulele

Komajota
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
Po uvoľnení opatrení si podniky objednali až 2000 hektolitrov piva za deň
Rozhodnutie krízového štábu o 4. fáze uvoľnenia opatrení ako líder v segmente čapovaného piva vítame. Rovnako pozitívne reagujú aj prevádzky, dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hl piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hl piva.
Majitelia hudobných klubov na Slovensku zakladajú asociáciu. Ponúkajú konkrétne riešenia
Majitelia sedemnástich slovenských hudobných klubov sa stretli vo štvrtok 7. mája v Novom Meste nad Váhom, kde v klube Blue Note riešili súčasnú situáciu, ktorá paralyzovala ich krehkú životaschopnosť, hľadali možnosti zachovania svojej existencie a zároveň iniciovali vznik Asociácie Hudobných Klubov Slovenska. Zatiaľ ide o pracovný názov, ktorý doladia s tým, že momentálne hľadajú právnu formu, pod ktorou bude asociácia existovať. Pod spoločným združením chcú na úvod začať komunikáciu s tromi partnermi, a to s Ministerstvom Kultúry, Fondom na podporu umenia a SOZA.
Skupina PARA oživila trinásťročný song DOMA DOBRE novým videoklipom
Populárna slovenská skupina PARA, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočnicu, zareagovala na aktuálnu situáciu, ktorá obrátila život naruby celému svetu, originálne. Spolupatričnosť, a že sme v tom spolu, pripomenula pesničkou DOMA DOBRE. Do nového klipu kapela zapojila fanúšikov. Nájdete sa v novom videoklipe?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.